Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 09/28/2018 in all areas

 1. 2 points
 2. 2 points
  W 1997 roku moi rodzice kupili pięknego nówkę Saxo. Było to auto mojej mamy. Służyło jej wiernie przez 21 lat. Z racji, że mama używało go praktycznie tylko po mieście, dobiło do przebiegu zaledwie 85 000 km Niestety na skutek kolizji, której sprawdzą był kierowca Vauxhalla Insigni, Cytryna została zezłomowana. Sprawca wylewnie tłumaczył, że siedząc po lewej stronie, jak to w angliku, nie zauważył samochodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mimo wszystko szkoda auta, które było z nami przez cały swój żywot. Które było niezawodne pomimo wieku. Które wyglądało ciągle jak nowe. Dla ubezpieczalni sprawcy nie miało to żadnego znaczenia i dostaliśmy za auto (w przeliczeniu) chyba z 3 zł za kilogram... I tak oto stanęliśmy przed koniecznością kupna kolejnego auta. Po długich poszukiwaniach, oglądaniach kilkunastu aut, pojawiła się ta właściwa. Po wizycie u "komisowego" diagnosty dokonaliśmy wyboru. Radość mojej Mamy z jazdy samochodem stanowiącym przepaść pomiędzy jej poprzednim Saxofonem była ogromna. Klima i wspomaganie to jest to! Opel Corsa z 2008 roku z silnikiem benzynowym 1.2 80 KM na aluminiowych felgach." Po zakupie zaskoczyłem się, że ma doświetlanie zakrętów oraz skrętną soczewkę Co istotne dla mnie, ma 7 głośnikowy system audio, a w tym głośnik centralny i AUX Do tego klima, tempomat, hak. Nigdzie bita, pukana, lakier elegancki, środek zadbany, drzwi chodzą jak powinny. Wygłuszenie maski silnika. Wszystkie osłony całe. Dzień po zakupie, z bananem od ucha do ucha, dokonywałem większych i mniejszych usprawnień aby auto było w jak najlepszym stanie i spełniało moje standardy wizualne, bo przecież mechanikiem nie jestem więc o mechanicznych nie wspomnę Wymiana filtra kabinowego Wymiana filtra powietrza Poprawiłem styk w lampce kokpitu Impregnacja plastików zewnętrznych Wymiana żarówek podświetlających panel klimatyzacji Wymieniona spalona żarówka postojowa w przedniej lampie. Tutaj brawa dla inżynierów Opla za pomysł! Żeby wymienić żarkówki w lampie musiałem wyjąć całą lampę bo nie włożyłbym dłoni. A żeby wyjąć lampę musiałem wyjąć zderzak... Brawo! Zamiana lusterka wewnętrznego na omegowe Spuszczony stary czOrny olej, na rzecz Motula 8100 X-clean 5W30 Obecnie Czarne Kociątko stoi obok starszej Czarnej Kocicy. Obie cierpliwie czekają na przejażdżkę.
 3. 1 point
  Mały serwis przed zimą F. paliwa, oleju, powietrza i odmy. Między czasie padł aku i trzebabyło kupić nowy. Dzięki @Misiek za troche prądu
 4. 1 point
  Ładne to to i nawet ciekawie wyposażone Oczywiście bezawaryjności Astry G i chyba H miały ale o corsach nigdy nie słyszałem. Tym bardziej na zdjęciu nie widać za bardzo żeby gdzieś była.
 5. 1 point
  A ja myślełem że się znasz
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt


×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.