Jump to content

Orkan

Members
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

90 Excellent

About Orkan

 • Rank
  Doświadczony Pilot
 • Birthday 10/13/1980

Converted

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skrzynia
  Manual
 • Województwo
  śląskie
 • Miasto
  Mikołów/Łaziska Górne
 • Silnik
  2.3 LPT
 • Typ nadwozia
  Sedan
 • Inne Auto
  Saab 9-5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Orkan

  Klekocząca Vectra C Famula

  O co kaman z tą czerwoną tasiemką w kratce zderzaka, czy co to tam jest?
 2. Orkan

  Problem 2,0 16v Omega B LPG Sekwencja

  To napięcie akumulatora podane jest dla uruchomionego silnika. Spróbuj może podmienić baterię.
 3. Orkan

  Sondy lambda w v6 3.2

  Kolego Grevor, Piszesz, że decyzja wymiany sond jest podyktowana "[...]mądrą decyzją mechaniora który stwierdził, że jemu tu bardziej wygląda na sondy nie katy[...]" Potem piszesz, że diagnoza dopiero będzie przeprowadzana, co potwierdza ową mądrość mechanika, jak i klienta, który chętnie zapłaci za wróżby z fusów mechanika oraz ich konsekwencje. Jednocześnie piszesz, że nie śpisz na pieniądzach... Koledzy chcieli pomóc pytając o objawy, bo przyczyną może być co innego, częstą usterką jest też np przetarty kabel, czy uszkodzona wtyczka. Jeżeli chcesz tylko informacji o samej części, udzieli Ci jej każdy konkretny sklep internetowy na podstawie jej numeru lub numeru VIN. A na koniec powiem Ci, że nowa część może paść po tygodniu, a stara mogłaby działać do końca żywotu samochodu.
 4. Orkan

  Sondy lambda w v6 3.2

  Ja rozumiem @Grevor, że kupiłeś samochód i jesteś entuzjastycznie nastawiony, ale wymiana "pro forma" działających sond w ogóle nie ma sensu. Wierz mi, że będziesz miał jeszcze wiele okazji żeby wydać pieniądze na to auto , o czym, w mniej lub bardziej zgrabny sposób, napisali Ci koledzy. Nie ma się co spinać Panowie.
 5. Też na to stawiałem, bo wiem, jak po dobrze ustawionej geometrii zaczęła u mnie lekko chodzić kierownica, ale Cygan twierdził, że ustawiał. Bądźmy szczerzy, paluszkiem nigdy nie będzie ten układ chodzić. Musisz @B0Cygano ćwiczyć i dociągnąć do tych 50 cm w bicku
 6. Mercedes ma części praktycznie do wszystkich modeli, ale każe sobie za nie drogo płacić. Takie elementy można z powodzeniem reanimować. Za darmo tego nikt nie zrobi, ale na pewno będzie taniej.
 7. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Ładnie pachnie?
 8. Pewnie, za jedyne 5000 Euro
 9. Orkan

  Strasznie parujące szyby

  Trzeba dobrze wysuszyć wnętrze, bo nawet po usunięciu pośredniej przyczyny parowania (np przeciek), pozostaje ta bezpośrednia, czyli woda w tapicerce. Łatacie tak skrupulatnie wszystkie otwory w podłodze, a nie są one po to, żeby w razie czego woda miała ujście...?
 10. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Jak samochód stoi pod górkę, to ciężko jest wyszarpać blokadę. W takiej sytuacji wypadałoby podtoczyć samochód trochę pod górkę i wtedy wyłączyć blokadę. Wiem, że przy dłuższym takim traktowaniu skrzyni, jest coraz ciężej wyrzucić z P.
 11. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Czyli kilkukrotnie wyrywałem wajchę, bo mi się tylko wydawało?
 12. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Jak się Wam zacznie skrzynia zakleszczać, to wspomnicie słowa Roberta
 13. To samo dotyczy W124. Wiązki sypią się tam na potęgę, dlatego nie ma się co bawić w szukanie poszczególnych uszkodzonych przewodów, tylko robić całość od nowa. Tylko w W124 elektryka jest raczej prostacka.
 14. Fajnie to radio pasuje.
 15. Orkan

  słabe ogrzewanie

  Masz climatronic? Jeżeli tak, to wykonaj autokalibrację (AUTO + OFF) i powiedz, czy są jakieś błędy. Mnie to wygląda na klapy mieszające.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.