Jump to content
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt
 • advertisement_alt

Orkan

Members
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Orkan

 1. Orkan

  Klekocząca Vectra C Famula

  O co kaman z tą czerwoną tasiemką w kratce zderzaka, czy co to tam jest?
 2. Orkan

  Problem 2,0 16v Omega B LPG Sekwencja

  To napięcie akumulatora podane jest dla uruchomionego silnika. Spróbuj może podmienić baterię.
 3. Orkan

  Sondy lambda w v6 3.2

  Kolego Grevor, Piszesz, że decyzja wymiany sond jest podyktowana "[...]mądrą decyzją mechaniora który stwierdził, że jemu tu bardziej wygląda na sondy nie katy[...]" Potem piszesz, że diagnoza dopiero będzie przeprowadzana, co potwierdza ową mądrość mechanika, jak i klienta, który chętnie zapłaci za wróżby z fusów mechanika oraz ich konsekwencje. Jednocześnie piszesz, że nie śpisz na pieniądzach... Koledzy chcieli pomóc pytając o objawy, bo przyczyną może być co innego, częstą usterką jest też np przetarty kabel, czy uszkodzona wtyczka. Jeżeli chcesz tylko informacji o samej części, udzieli Ci jej każdy konkretny sklep internetowy na podstawie jej numeru lub numeru VIN. A na koniec powiem Ci, że nowa część może paść po tygodniu, a stara mogłaby działać do końca żywotu samochodu.
 4. Orkan

  Sondy lambda w v6 3.2

  Ja rozumiem @Grevor, że kupiłeś samochód i jesteś entuzjastycznie nastawiony, ale wymiana "pro forma" działających sond w ogóle nie ma sensu. Wierz mi, że będziesz miał jeszcze wiele okazji żeby wydać pieniądze na to auto , o czym, w mniej lub bardziej zgrabny sposób, napisali Ci koledzy. Nie ma się co spinać Panowie.
 5. Też na to stawiałem, bo wiem, jak po dobrze ustawionej geometrii zaczęła u mnie lekko chodzić kierownica, ale Cygan twierdził, że ustawiał. Bądźmy szczerzy, paluszkiem nigdy nie będzie ten układ chodzić. Musisz @B0Cygano ćwiczyć i dociągnąć do tych 50 cm w bicku
 6. Mercedes ma części praktycznie do wszystkich modeli, ale każe sobie za nie drogo płacić. Takie elementy można z powodzeniem reanimować. Za darmo tego nikt nie zrobi, ale na pewno będzie taniej.
 7. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Ładnie pachnie?
 8. Pewnie, za jedyne 5000 Euro
 9. Orkan

  Strasznie parujące szyby

  Trzeba dobrze wysuszyć wnętrze, bo nawet po usunięciu pośredniej przyczyny parowania (np przeciek), pozostaje ta bezpośrednia, czyli woda w tapicerce. Łatacie tak skrupulatnie wszystkie otwory w podłodze, a nie są one po to, żeby w razie czego woda miała ujście...?
 10. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Jak samochód stoi pod górkę, to ciężko jest wyszarpać blokadę. W takiej sytuacji wypadałoby podtoczyć samochód trochę pod górkę i wtedy wyłączyć blokadę. Wiem, że przy dłuższym takim traktowaniu skrzyni, jest coraz ciężej wyrzucić z P.
 11. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Czyli kilkukrotnie wyrywałem wajchę, bo mi się tylko wydawało?
 12. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Jak się Wam zacznie skrzynia zakleszczać, to wspomnicie słowa Roberta
 13. To samo dotyczy W124. Wiązki sypią się tam na potęgę, dlatego nie ma się co bawić w szukanie poszczególnych uszkodzonych przewodów, tylko robić całość od nowa. Tylko w W124 elektryka jest raczej prostacka.
 14. Fajnie to radio pasuje.
 15. Orkan

  słabe ogrzewanie

  Masz climatronic? Jeżeli tak, to wykonaj autokalibrację (AUTO + OFF) i powiedz, czy są jakieś błędy. Mnie to wygląda na klapy mieszające.
 16. Orkan

  Co to za led/żarówka/dioda?

  50 zł Ja to bym chyba wolał z czołówką na głowie jeździć
 17. Orkan

  Układ chłodzenia

  Ja do Saaba kupowałem w sklepie oryginalny z GM za całe 10 zł.
 18. Orkan

  Układ chłodzenia

  Wymień jego korek.
 19. Orkan

  Układ chłodzenia

  Może gdzieś jest nieszczelność i się zapowietrza.
 20. Orkan

  Układ chłodzenia

  Mógł się ruszyć syf i przytkać. Jak będzie mocno ograniczony przepływ przez nagrzewnicę, i nie będzie płynął przez nią czynnik, to przez przewody też nie będzie
 21. Orkan

  Układ chłodzenia

  Przewód zasilający nagrzewnicę powinien być gorący. Nagrzewnica jest niedrożna albo układ jest jeszcze zapowietrzony. Sprawdzałeś poziom płynu w zbiorniczku? Możesz jeszcze spróbować wymienić korek ze zbiorniczka. Koszt nieduży, a będziesz mieć pewność, że ciśnienie jest prawidłowe.
 22. Orkan

  Układ chłodzenia

  Sprawdź kiedy otwiera się termostat. Pojeździj trochę. Mnie się wydaje, że Ci się termostat jeszcze nie otworzył do porządku (lub jest uszkodzony), albo zrobił się bąbel powietrza w instalacji. PS. Dwie godziny jeżdżenia na occie czy kwasku nic nie da. Musiałbyś pojeździć około tygodnia.
 23. Orkan

  Czy to regulator napięcia?

  To co pisałeś wcześniej o stacyjce, może być prawdą. Brat miał podobny problem z Astrą, raz zapaliła, a raz nie. Fajnie, że tak podeszli do tematu, bo mogli Ci zrobić od razu remont rozrusznika, a gdyby to było coś innego, to byłby zonk i zostałbyś gdzieś stać. Potem by powiedzieli, żę i tak był do remontu.
 24. Mnie by tam bardziej cieszyło to, co on oznacza
 25. Orkan

  V-ka 3,2 Łukarego

  Słupek się na niego rzucił
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.