Jump to content
 • advertisement_alt
 • Skandal

  Members
  • Content Count

   35
  • Joined

  • Last visited

  Community Reputation

  0 Neutral

  About Skandal

  • Rank
   Początkujący
  1. Cześć ! Panowie mam taki problem, jakiś czas temu zmieniłem koła na letnie (mój 3 sezon letni z omegą) 225/45/17 i auto zaczęło prowadzić się DRA-MA-TY-CZNIE. Od razu poznałem objaw - walnięte małe tuleje na wahaczach, akurat miałem zamontowane poliusretany (oba miały pęknięcie na wylot na 1/3 obwodu i ogólnie nie polecam w cholere...), wymieniłem na ori Lemfordery i jakież to było moje zdziwienie, że auto dalej prowadzi się okropnie... Na nawet lekkich koleinach auta nie da się utrzymać by jechało prosto, przy prędkości ~100km/h wjeżdżając na jakąkolwiek nierówność czy łączenia asfaltu szarpie kierownicą, kałuże tak ciągną na zewnątrz jakby auto nic nie ważyło, opony piszczą przy lekkim hamowaniu i każdym pokonywaniu ronda... Ktoś wie w czym może być problem? W tamtym roku wymienione wszystkie drążki kierownicze na lema, wspornik lema, duże tuleje czerwone poli, małe lemfordery, przekładnia w tamtym roku zakładana świeża z niemca, sworznie również w tamtym sezonie wymienione... Wszystkie te elementy mają aktualnie najechane około 15-20kkm, dziś na kanale sprawdziłem wszystko co mogłem, nigdzie nie ma ani grama luzu, łączenie magiel-kolumna kierownicy również sprawdzona i dokręcona. Dodam jeszcze, że pompa wspomy jest na wykończeniu, jeśli ma to znaczenie. Po wymianie małych tulejek w ubiegły weekend nie robiłem jeszcze zbieżności, ale przy wcześniejszych wymianach tulejek (teraz był 3 raz) również nie robiłem i problemu nie było. Ktoś wie gdzie może leżeć problem?
  2. Skandal

   Luz w układzie kierowniczym

   Sprawdź czy wieloklin na łączeniu kolumna-przekładnia masz dobrze dokręcony
  3. Skandal

   ukł. chłodzenia - pytanie o czujniki i zawór

   Wielkie dzięki, chłopaki
  4. Witam, mam 3 pytanie dotyczące układu chłodzenia, mianowicie: (pacjent 0B, 3.0) 1. Jak najsensowniej spuścić płyn chłodniczy, by go odzyskać? 2. Czy pod czujnikami na chłodnicy uszczelki są wymienne? I gdzie ewentualnie można je kupić? 3. Przewód z elektrycznej pompki wody idzie do krućca 1 czy 2? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
  5. Skandal

   Problem z nagłośnieniem BOSE

   Tak, oddałem do naprawy, powinno być gotowe na jutro
  6. Skandal

   Problem z nagłośnieniem BOSE

   Da się to jakoś sprawdzić nie mając radia na podmianę? EDIT. Problem rozwiązany, po podmiance radio wszystko gra (prócz głośników w tylnych drzwiach) miałby ktoś schemat do BOSE?
  7. Skandal

   Problem z nagłośnieniem BOSE

   Wymieniłem wzmacniacz i dalej to samo :-( Ktoś ma jeszcze pomysł co mogło paść? :-(
  8. Skandal

   Problem z nagłośnieniem BOSE

   Orientuje się ktoś czy wzmak z kombi jest taki sam jak z sedana?
  9. Skandal

   Problem z nagłośnieniem BOSE

   Da się jakos sprawdzić czy to na pewno wzmacniacz?
  10. Skandal

   Problem z nagłośnieniem BOSE

   Witam. Panowie mam taki problem, mianowicie stopniowo zaczęło mi się kończyć nagłośnienie... Najpierw przestała grać półka, następnie lewe tylne drzwi, a potem został już tylko głośnik w drzwiach kierowcy i bardzo cicho gra banan na półce (gwizdki też nie działają). Głośniki sprawdzane i przemieniane, wszystkie sprawne. Ktoś wie co mogło paść?
  11. Skandal

   Radio CCR600 + zmieniarka Blaupunkt cdc2 Problem

   Unique, dzięki ! Okazało się, że bezpiecznik jest całkiem niepotrzebny, po mocnym wciśnięciu kluczyka i odpaleniu radia trzymająć przycisk z kółkiem wyskoczył ekran z kodem do wpisania
  12. Skandal

   Radio CCR600 + zmieniarka Blaupunkt cdc2 Problem

   Mam dwie zmieniarki i obojętnie która jest podłączona i tak nie można wejść do opcji z wpisywaniem kodu. Ale mi teraz sprzedałeś klina ! Otwieram skrzynkę z bezpiecznikami a tam - nie ma Ani bezpiecznika ani pinów A według VINu moja oma posiadała 6-płytową zmieniarkę. Kostka w bagażniku też jest i podpinając do niej zmieniarkę zaczyna mieszać płytami (obie mieszają)
  13. Skandal

   Radio CCR600 + zmieniarka Blaupunkt cdc2 Problem

   Wcześniej wizualnie radio do niczego nie pasowało, a teraz wygląda przyjemnie ^^ Na włączonym, wyłączonym... Próbowałem już chyba wszystkich możliwych opcji :-(
  14. Witam. Mam takowy problem. Wyrzuciłem dziś z omegi kiczowatego pioneera i zastąpiłem go oryginalnym zestawem, który nawet widniał w VINie. Problem jest następujący, radio nie chciało żadnego kodu, od razu zaczęło fajnie chodzić lecz ze zmieniarką już nie poszło tak fajnie Przełączając na płyty wyświetla się CD-SAFE, lecz nie mogę nigdzie wpisać kodu. Trzymam przycisk (kółko) i po chwili trzymając przycisk włączam radio i nic, od razu odpala Tunera i o żaden kod nie woła. Zmieniarka raczej sprawna, bo podmieniałem i problem ten sam Ktoś wie co jest nie tak?
  15. Skandal

   Pamięć fotela - schemat

   :-(
  ×

  Important Information

  By using this site, you agree to our Terms of Use.