Jump to content
 • advertisement_alt
 • arek1981

  Members
  • Content Count

   29
  • Joined

  • Last visited

  Community Reputation

  6 Neutral

  About arek1981

  • Rank
   Początkujący
  • Birthday 01/10/1981

  Converted

  • Płeć
   Mężczyzna
  • Skrzynia
   Automat
  • Województwo
   kujawsko-pomorskie
  • Miasto
   Brodnica
  • Model
   Omega B FL
  • Silnik
   3.2V6
  • Typ nadwozia
   Kombi
  • Inne Auto
   Chrysler 300M

  Recent Profile Visitors

  The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. arek1981

   Omega B panel centralny z klimatronikiem

   Czy ten zwisający drut jest za kasetą radia? Jeśli tak, to najprawdopodobniej zsunął się z mocowania i dlatego Masz bałagan z grzaniem po stronie kierowcy.
  2. arek1981

   Omega B panel centralny z klimatronikiem

   A nagrzewnicy nie wymieniałeś ostatnio? Jeśli tak, to trzeba sprawdzić czy była włożona taka guma na końcu nagrzewnicy. Bo jak jej tam nie ma, to będzie leciało ciepłe powietrze na nogi kierowcy. Co do zaworu to odcina dopływ ciepłego płynu tylko w pozycji LO.
  3. arek1981

   Woda pod dywanikiem za kierowcą

   Ups, też nie zatrybiłem, że chodzi o dywanik pasażera. Sprawdź tylne nadkole na wysokości kanapy. Ruda lubi tam gościć. Woda dostaje się pod tylną kanapę i dalej aż pod dywanik.
  4. arek1981

   Woda pod dywanikiem za kierowcą

   Do wyjęcia okładzina i wygłuszenie + wysuszenie wszystkiego. Na aucie będzie ciężko wysuszyć, bo wygłuszenie ma w sobie gąbkę i pije dużo wody. Przede wszystkim trzeba znaleźć źródło dostawania się wody. Jak Łukary pisał, najprawdopodobniej jest dziura w okolicy ściany grodziowej. Zerknij też na odpływ przy podszybiu, czy nie jest przypchany. Bez oględzin okolicy grodzi ciężko będzie znaleźć ewentualną przyczynę. Ps. Grabarz dokładniej to streścił
  5. arek1981

   Skóra sport omega B

   Hej, ta kiera na foto też na sprzedaż?
  6. arek1981

   Silnik X30XE lub X25XE / Tłoki X30XE

   Hej, mogę Ci wysłać 3 szt. tłok + korbowód za free (ewentualnie pokryjesz koszty wysyłki). Zostały mi po rozbiórce silnika (korba wyszła bokiem). Co do stanu to wydają się być ok, ale trzeba by przemierzyć, czy trzymają wymiar. Jak coś to pisz.
  7. arek1981

   Element kolektora ssącego omega 3.2v6

   Właśnie chodzi o element (3). Wolałbym zamienić go na taki bez odwiertów. W ostateczności, jeśli nie uda się kupić oryginału, to zaślepię swój.
  8. Witam! Kupię dolną aluminiową część kolektora ssącego do Omegi 3.2v6 (tą, pod tzw. baranem). Co ważne, poszukuję tej części bez odwiertów na wtryski gazu. Ogarniam silnik po poprzednim właścicielu, gdzie zamontowany był gaz przez "garażowego Cześka" vel. janusza.
  9. arek1981

   X30XE + LPG Nie idzie jak powinnA

   Ta metoda dotyczy silników benzynowych 2.2 16V, 2.6V6 i 3.2v6. Kolega ma silnik X30XE, więc spinacz powinien zadziałać.
  10. arek1981

   X30XE + LPG Nie idzie jak powinnA

   Że tak spytam, pomarańczowa kontrolka silnika na blacie się świeci podczas jazdy? Jeśli tak, to najpierw sczytanie błędów. Da się to zrobić nawet bez kompa tzw. metodą na spinacz. Co do chwilowej słabej mocy , to miałem już dwa razy przypadek z rozsypanym tłumikiem - wygłuszenie z tłumika zapychało wydech ( wydobywające się "włosy" z końcowego wydechu).
  11. arek1981

   Lekarstwo na cieknące pokrywy - aluski ;)

   Tu Masz do 3.2v6: https://www.olx.pl/oferta/aluminiowe-alu-pokrywy-zaworow-opel-omega-2-6-3-2v6-nie-irmscher-CID5-IDwwD3D.html#a2200e6b6d Raczej ciężko będzie kupić taniej. Ewentualnie pozostaje przeróbka otworów pod cewki z pokrywek VB 2.5V6 - cena o połowę niższa.
  12. arek1981

   Omega B FL 2.5 v6, strzały z dolotu, wyciek paliwa

   Co do wężyka, tak jak mvf zauważył jest od odpowietrzania par paliwa. Jeśli wychodzi z zaworu za głowicą, to powinien być wpięty w ten czarny plastik na kolektorze dolotowym.
  13. arek1981

   Głowice V6 3.0

   Sprawdź jeszcze raz kolejność podłączenia przewodów, patrząc od przodu auta: - lewa strona kierowca - 2-4-6 - prawa strona pasażer - 1-3-5 Na cewce również są oznaczone cylindry. Błąd 31 na zgaszonym silniku - tak ma być.
  14. arek1981

   Kierownica Irmscher Omega B FL

   Jako, że "choroba omegowa" się nasila, nabędę drogą kupna kierownicę Irmiego do Omegi B FL. Stan obojętny, może być również do regeneracji.
  15. arek1981

   Silniczek sprysków xenon, osłona silnika BFL

   To jest wygłuszenie maski, koledze chodzi najpewniej o plastikową osłonę pod silnikiem, przykręcaną na 4 śruby.
  ×

  Important Information

  By using this site, you agree to our Terms of Use.