Skocz do zawartości
Michas91

Niska temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jeżdżąc do pracy zauważyłem że wskazówka z temp. podnosi się tylko do pierwszej kreski (miedzy 0 a 90 jest jedna kreska i to właśnie do tej kreski dochodzi) a dalej już nie. Do pracy mam ok. 20 km i na takiej trasie powinno już coś nie coś się dźwignąć bardziej, chyba że się mylę. Jest powód do obaw czy jest to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wskaźnik temp masz panie od 70*C (ta niebieska kreska) później masz 80* i ta opisana 90* . Moim zdaniem przyjrzalbym się termostatowi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na bank termostat, odpal i zobacz kiedy zacznie sie podnosić i czy chłodnica wtedy jest gorąca. Powinna zrobić się gorąca dopiero przy 90 stopniach, kiedy otwiera się termostat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też bym zaczął od wymiany termostatu, po 20 km auto powinno się dawno rozgrzać w tej temperaturze, szczególnie benzynowy silnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. 
Jak już tematy temperatury cieczy jest już poruszony to się dopnę do tematu. 
Po założeniu gazu zauważyłem że auto maksymalnie grzeje mi się do 80stopni. Mój silnik to 2.6 v6 i spotkałem się z różnymi opiniami. Zaznaczam że jeżdżę cały czas z klimatronikiem na Auto więc wentylator działa chyba cały czas. 
pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tutaj się zgodzę w tym słowie ,jasne ze producent nie przewidział tak dłuuuuuugiegooooo życia Omegi. To auto było produkowane na 10 lat, gdzieś o tym czytałem nawet, powaga. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na temat nikt nie odpowiedział... :brawo:

W dniu ‎17‎.‎03‎.‎2018 o 09:35, kirchoff91 napisał:

Witajcie. 
Jak już tematy temperatury cieczy jest już poruszony to się dopnę do tematu. 
Po założeniu gazu zauważyłem że auto maksymalnie grzeje mi się do 80stopni. Mój silnik to 2.6 v6 i spotkałem się z różnymi opiniami. Zaznaczam że jeżdżę cały czas z klimatronikiem na Auto więc wentylator działa chyba cały czas. 
pozdrawiam! 

Podejrzewam źle wpięty reduktor. Albo zbieg okoliczności i poszedł termostat. Na benzynie grzeje się normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie właśnie i tak i tak jest problem :-) termostat już kupiony więc wymienię 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zapowietrzony układ.

Skąd odczytujesz temperaturę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie trzeba zacząć od tego w jaki sposób wpięty jest reduktor. Ja mimo powszechnej opinii w omedze wpinałem reduktor w układ szeregowo. Obieg jest wtedy wymuszony przez reduktor. Szybciej się nagrzewa i stabilniej trzyma temperaturę. Moje diesle po 20km nie łapią temp przy zewnętrznej około 0st. Jednak benzyniak po 10km myślę że powinien się już ocierać o 90st.  Napisz jaki jest efekt wymiany termostatu i będziemy myśleć. Polecam wkładać wkład termostatu w kształcie grzybka albo cały nowy z obudową. Te płaskie które są identyczne jak fabryczne niestety nie sprawdzają się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi