Skocz do zawartości
Vision95

Problem z ubezpieczalnią

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam problem. Kupiłem omege 31.09.2017 z ubezpieczeniem RESO Poprzedni właściciel przepisał polisę na mnie, ja nic nie wiedząc jeździłem na tej polisie do 11.09.2017 i kupiłem na siebie. 04.12.2017 dostałem automatycznie przedłużoną polisę którą po negocjacji przez telefon wypowiedziałem z datą kupna własnej na siebie (tj. 11.09.2017) i teraz dostałem do zapłaty prawie 400zł za okres od kupna (tj. 31.09.2017) do 04.12.2017. Możecie jakoś mi pomóc z tego wybrnąć? Myślałem, że zapłace tylko za 11 dni..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka, mam problem. Kupiłem omege 31.09.2017 z ubezpieczeniem RESO Poprzedni właściciel przepisał polisę na mnie, ja nic nie wiedząc jeździłem na tej polisie do 11.09.2017 i kupiłem na siebie. 04.12.2017 dostałem automatycznie przedłużoną polisę którą po negocjacji przez telefon wypowiedziałem z datą kupna własnej na siebie (tj. 11.09.2017) i teraz dostałem do zapłaty prawie 400zł za okres od kupna (tj. 31.09.2017) do 04.12.2017. Możecie jakoś mi pomóc z tego wybrnąć? Myślałem, że zapłace tylko za 11 dni..

Jedyne co to możesz do nich zadzwonić i poprosić żeby Ci przeliczyli jeszcze raz uwzględniając twoje zniżki.

Przerabiałem jakiś czas temu ten sam temat tylko w hesti ostatecznie zbili mi kwotę o prawie połowę bo wyliczając składkę wzięli jakieś uśrednione dane.

Ubezpieczyciel ma prawo zrobić coś takiego z tego co się orientuje to tylko PZU nie wysyła dopłat, przy zmianie właściciela samochodu.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co to możesz do nich zadzwonić i poprosić żeby Ci przeliczyli jeszcze raz uwzględniając twoje zniżki.

Przerabiałem jakiś czas temu ten sam temat tylko w hesti ostatecznie zbili mi kwotę o prawie połowę bo wyliczając składkę wzięli jakieś uśrednione dane.

Ubezpieczyciel ma prawo zrobić coś takiego z tego co się orientuje to tylko PZU nie wysyła dopłat, przy zmianie właściciela samochodu.

pzdr

Oni uwzględnili zniżki tylko nie uwzględnili tego, że ja miałem kupione inne OC i zgodnie z artykułem 28a o podwójnym ubezpieczeniu bla bla bla miałem kupione inne na siebie a nie wiedziałem, że tamto też jest na mnie. Liczyłem, że zapłace za 11 dni a nie za 4 miesiące. żebym wiedział to bym nie kupował swojego OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupujesz auto to kupujesz je razem z polisa, czekasz aż ubezpieczyciel się z Tobą skontaktuje w sprawie polisy. Jeśli nikt się nie będzie kontaktował to po okresie na który jest opłacona polisa (pół roku czy rok) po prostu ją wypowiadasz (tydzień chyba wczesniej) i bierzesz swoja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kupujesz auto to kupujesz je razem z polisa, czekasz aż ubezpieczyciel się z Tobą skontaktuje w sprawie polisy. Jeśli nikt się nie będzie kontaktował to po okresie na który jest opłacona polisa (pół roku czy rok) po prostu ją wypowiadasz (tydzień chyba wczesniej) i bierzesz swoja

Okej, czyli musze zapłacić te 366zł i przeboleć temat.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pzdr

Oni uwzględnili zniżki tylko nie uwzględnili tego, że ja miałem kupione inne OC i zgodnie z artykułem 28a o podwójnym ubezpieczeniu bla bla bla miałem kupione inne na siebie a nie wiedziałem, że tamto też jest na mnie. Liczyłem, że zapłace za 11 dni a nie za 4 miesiące. żebym wiedział to bym nie kupował swojego OC.

Nie płacisz za 4 miesiące tylko dopłacasz do ubezpieczenia które wykupił poprzedni właściciel + za 11 dni

Zadzwoń do nich i się upewnij że policzyli Ci zniżki które Ci przysługują u mnie cena spadła prawie o połowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm, tzra by sprawdzić czy miałeś obowiązek wypowiedzieć umowę zawartą przez poprzedniego właściciela. Moim zdaniem nie...Ale w tym kraju......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym podjechał do jakiegoś biura gdzie mają więcej ubezpieczeń i tam dopytal dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm,  tzra by sprawdzić czy miałeś obowiązek wypowiedzieć umowę zawartą przez poprzedniego właściciela. Moim zdaniem nie...Ale w tym kraju......

OK. Powinienieśbył wypowiedzieć umowe nie później niż 30 dni od daty zakupu....Jesli tego nie zreobiles t  wswietle prawa korzystałeś z ubezpieczenia sprzedającego. A on miale pewnie inne znizki niz ty albo inne stawki bo mieszkal na zadupiu i ubezpieczalnia przeliczyła i teraz chce cię zerżnąć... :/ Kiedy przerejsetrowałeś auto? Jakie masz zniżki?

https://rf.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/ubezpieczenia-komunikacyjne-odpowiedzialnosci-cywilnej-oc-zasady-ogolne/Jakie_sa_konsekwencje_nabycia_pojazdu_z_umowa_ubezpieczenia__Czy_nowy_wlasciciel_moze_zrezygnowac_z_kontynuacji_umowy_ub__20634

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm,  tzra by sprawdzić czy miałeś obowiązek wypowiedzieć umowę zawartą przez poprzedniego właściciela. Moim zdaniem nie...Ale w tym kraju......

OK. Powinienieśbył wypowiedzieć umowe nie później niż 30 dni od daty zakupu....Jesli tego nie zreobiles t  wswietle prawa korzystałeś z ubezpieczenia sprzedającego. A on miale pewnie inne znizki niz ty albo inne stawki bo mieszkal na zadupiu i ubezpieczalnia przeliczyła i teraz chce cię zerżnąć... :/ Kiedy przerejsetrowałeś auto? Jakie masz zniżki?

https://rf.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/ubezpieczenia-komunikacyjne-odpowiedzialnosci-cywilnej-oc-zasady-ogolne/Jakie_sa_konsekwencje_nabycia_pojazdu_z_umowa_ubezpieczenia__Czy_nowy_wlasciciel_moze_zrezygnowac_z_kontynuacji_umowy_ub__20634

Ogólnie poprzedni właściciel nie miał żniżek, ja mam razem z ojcem 60% sam mam 50% tylko zwyżki jeszcze za wiek. Auto przerejestrowałem w ciągu tygodnia. Po przerejestrowaniu ubezpieczyłem na siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem dopłacasz do polisy poprzedniego właściciela.

Mi jakiś czas temu hestia wysłała pismo z tzw wyrównaniem i wyliczyli mi 300 pln dopłaty do polisy poprzedniego właściciela tyle że nie uwzględnili moich zniżek i po rozmowie telefonicznej z gościem z infolinii przeliczyli mi to jeszcze raz i do zapłaty dostałem ok 150 nie pamiętam dokładnie.

Dowiadywałem się u znajomej z branży ubezpieczeń i mają prawo coś takiego zrobić.

Z tego co się orientuje to biuro w którym zawierałeś nową polisę ma obowiązek wypowiedzieć poprzednią umowę oc .

aaa i możesz spróbować uderzyć do Uokik, ponoć też coś mogą zdziałać.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak ale ja nie chce dopłacać do poprzedniego ubezpieczenia bo kupiłem swoje. Chce zapłacić tylko za 11 dni w których jeździłem wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak ale ja nie chce dopłacać do poprzedniego ubezpieczenia bo kupiłem swoje. Chce zapłacić tylko za 11 dni w których jeździłem wtedy.

Koledzy próbują Ci wytłumaczyć, że poprzedni właściciel płacił niższą składkę, a po przerejestrowaniu polisy na Ciebie, ubezpieczyciel przeliczył tę składkę (uwzględniając zniżki, miejsce użytkowania auta) i obciążył Cię za wykorzystany okres, czyli tych 11 dni o których mówisz.

Tak szczerze, to ja nie kumam nic z Twojego postu, bo twierdzisz, że kupiłeś auto 31.09.2017 i cofając się w czasie jeździłeś na tej polisie do 11.09.2017.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki do 11.10.2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie z tego co zrozumiałem z artyukułu jesli nie chciales jezdziic na polisie sprzedającego to powinieneś ją wypowiedzieć. Ogólnie agent u którego zawierałeś ubezpieczenie powinien cię o tym poinformować(teoretycznie nie miał takiego obowiązku, ale wiecej bym do leszcza nie poszedł :P)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki do 11.10.2017

Powiedz jeszcze kiedy dokładnie wypowiedziałeś tę wznowioną polisę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki do 11.10.2017

Auto kupiłęm 31.09.2017

Ubezpieczyłem na siebie 11.10.2017

Wypowiedziałem dopiero 4.12.2017 ale gościu kazał normalnie wypowiedzieć z datą 11.10.2017

no i tak zrobiłem i dostałem do zapłaty za okres od 31.09.2017 do 4.12.2017

i chodzi mi o to czy mogę to ogarnąć jakoś, żeby zapłacić za 11 dni czy muszę płacić do czasu kiedy wypowiedziałem umowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra temat do zamknięcia. Zapłaciłem mam karę za nie wypowiedzenie umowy.

@łukary ogarnij temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu przy ubezpieczeniu na siebie nie napisałeś wypowiedzenia?

Ubezpieczyciel sam powinien ci to zaproponowac bądź ogarnąć temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki do 11.10.2017

Auto kupiłęm 31.09.2017

Ubezpieczyłem na siebie 11.10.2017

Wypowiedziałem dopiero 4.12.2017 ale gościu kazał normalnie wypowiedzieć z datą 11.10.2017

no i tak zrobiłem i dostałem do zapłaty za okres od 31.09.2017 do 4.12.2017

i chodzi mi o to czy mogę to ogarnąć jakoś, żeby zapłacić za 11 dni czy muszę płacić do czasu kiedy wypowiedziałem umowe.

Tak myślałem. Nie można wypowiadać umowy ze wsteczną datą. Nie rozumiem kto mógł Ci coś takiego w ogóle poradzić... Nic się w takim przypadku nie da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli co już po ptokach ?

zamykamy temat czy kolega jeszcze ma sprawe w toku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli co już po ptokach ?

zamykamy temat czy kolega jeszcze ma sprawe w toku ?

Zapłacił, to po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat jest dobry. Ja bym mógł opisać swoje przygody z tą korpo patologią ale mnie się nie chce. Mogę tylko napisać że często pracują tam ludzie którzy mają bardzo wyebane na swoją pracę. A do tego wśród pracowników jest duży odsetek ameb umysłowych.

Co mnie te dziady krwi napsuły...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat jest dobry. Ja bym mógł opisać swoje przygody z tą korpo patologią ale mnie się nie chce. Mogę tylko napisać że często pracują tam ludzie którzy mają bardzo wyebane na swoją pracę. A do tego wśród pracowników jest duży odsetek ameb umysłowych.

Co mnie te dziady krwi napsuły...

Dajesz. Ku przestrodze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt mi nie poradził bo oc brałem przez rankomat, zawsze tak robię i po prostu zapomniałem o ubezpieczeniu starym. Już zapłaciłem te 366,27zł także trochę zabolało ale zapamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi