Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to może regulacja selektora pomoże

regulacja selektora.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki spróbuje jeszcze na tych kobyłkach. Ale podpiąłem komputer i wziąłem do kanału, ruszałem selektorem to nie da się dobrze ustawić żeby z programem się zgadzało, tylko gorzej się robiło aż diody przy drążku wariowały. Dziś odkryłem, że czujnik położenia przepustnicy jednak pokazuje odwrotnie, czyli przepustnica zamknięta pokazuje napięcie blisko 5V i spada po dodaniu gazu. Ciekawe, bo poprzedni czujnik też tak pokazywał i kupiłem drugi. Podpiąłem dziś sprawny z krótkiego dolotu (zamieniłem odpowiednio 2 kable) i pokazuje jak trzeba. Zamówiłem kolejny TPS i mam nadzieję, że przez niego te problemy. Tylko nie potrzebnie pół auta rozebrałem i długimi godzinami sprawdzałem kabelkologie, schematy to już mi się śnią. Odnośnie TPS zmylił mnie sposób jego sprawdzania z autodaty, że miedzy pinami 2 i 3 się mierzy napięcie, teraz mi wychodzi że trzeba mierzyć między masą(1 pin) a 3 pinem. A ten drugi pewnie uszkodziłem bo przez chwile miałem zamienione prądowe piny 2 z 3, po tym zabiegu oba czujniki pokazują odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki spróbuje jeszcze na tych kobyłkach. Ale podpiąłem komputer i wziąłem do kanału, ruszałem selektorem to nie da się dobrze ustawić żeby z programem się zgadzało, tylko gorzej się robiło aż diody przy drążku wariowały.  Dziś odkryłem, że czujnik położenia przepustnicy jednak pokazuje odwrotnie, czyli przepustnica zamknięta pokazuje napięcie blisko 5V i spada po dodaniu gazu. Ciekawe, bo poprzedni czujnik też tak pokazywał i kupiłem drugi. Podpiąłem dziś sprawny z krótkiego dolotu (zamieniłem odpowiednio 2 kable) i pokazuje jak trzeba. Zamówiłem kolejny TPS i mam nadzieję, że przez niego te problemy. Tylko nie potrzebnie pół auta rozebrałem i długimi godzinami sprawdzałem kabelkologie, schematy to już mi się śnią.  Odnośnie TPS zmylił mnie sposób jego sprawdzania z autodaty, że miedzy pinami 2 i 3 się mierzy napięcie, teraz mi wychodzi że trzeba mierzyć między masą(1 pin) a 3 pinem. A ten drugi pewnie uszkodziłem bo przez chwile miałem zamienione prądowe piny 2 z 3, po tym zabiegu oba czujniki pokazują odwrotnie.

co ma wpływ na wolne obroty

https://drive.google.com/open?id=0BzPykSUrV5lHX25rNDN5WkRQLVU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi