Skocz do zawartości
Gregorz

Automatyczna skrzynia biegów sie psuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pojawił sie kluczyk i błąd asb :

P0742 Torque converter clutch (TCC) solenoid - stuck on

Lub jak.kto woli

P0742 Uszkodzenie sprzęgła blokującego przekładni hydrokinetycznej - sprzęgło zasprzęglone na stałe

Oraz od ecu silnika 1700 ale to pomijam bo to zapewne info od ecu skrzyni, ze coś się dzieje.

O co kaman?

Ostatnio przed awaria cpw przy spokojnej jeździe dwa razy poczułem lekkie szarpniecie na napędzie moze to być spowodowane ze juz czujnik miał złe odczyty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biegi u mnie chodzą b ładnie. 123-lock up i 4 przy 74 kmh. Do końca obrotów wszystko bez żadnych problemów. Olej w asb ma z 45kkm ale sprawdzę stan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fałszywy alarm temat można zamknąć lub usunąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz co było nie tak i jak to naprawiłeś, będzie dla następnych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat na czasie to może mi ktoś pomoże. Jak auto się zagrzeje tak 10km to nie świecą się kropeczki przy lewarku P, R, N, ale D już swieci. No i gaśnie mi gdy włączam R lub D. Selektor czyściłem ale nie miałem smaru i złożyłem na kontaktach S60 i 61. Jaki ogólnie ten biały smar kupić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, tomeczekg napisał:

Temat na czasie to może mi ktoś pomoże. Jak auto się zagrzeje tak 10km to nie świecą się kropeczki przy lewarku P, R, N, ale D już swieci. No i gaśnie mi gdy włączam R lub D. Selektor czyściłem ale nie miałem smaru i złożyłem na kontaktach S60 i 61. Jaki ogólnie ten biały smar kupić?

@Ricardo mi kiedyś mówił że to wazelina techniczna. U mnie po przesmarowaniu trybiło normalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.05.2018 o 17:49, Boscorelli napisał:

Napisz co było nie tak i jak to naprawiłeś, będzie dla następnych

Olałem to 2 tys km i błędów brak. Już do Krzysia Niedziolki dzwoniłem o swapa ale odpuscilem skrzynka ładnie pracuje....

Do selektora to typowy teflonowy ptfe.

Ja dałem biały smar z dodatkiem ptfe do zamków itp w sprayu. Styki przejechałem kontaktem i wyczyscilem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, mam taki biały do zamków ale nie zastosowałem bo myślałem że inny biały trzeba. Dziwne to trochę u mnie że jak się zagrzeje diody nie świecą, pogmyram tam i się zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jeździ to na wazelinie już któryś rok z kolei i brak jakich kolwiek oznak popsutego selektora.

Ważne jest też żeby go złożyć z głową żeby woda się do środka nie dostała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze uszczelkę przeleciałem delikatnie masą typu Victor Reinz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przekręciłem selektorem w prawo i jest prawie dobrze ale jeszcze miga dioda któraś delikatnie dotykając drążek, teraz muszę wydłużyć ten pręt troszkę co idzie do wajchy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi