Jump to content
Łukary

Klimatyzacja - servis działanie obsługa

Recommended Posts

Tak laserowym.

3 godziny temu, szymek93 napisał:

laserowym

Z ciekawości jak masz inny termometr, to jak mógłbyś to zmierz, bo te wyniki z laserowych to jakieś za piękne są ;pp

• Like 1

Niestety długo się nie nacieszyłem chłodem z klimy. Popuszczał zaworek od nabijania klimy, a na dodatek przy spuszczaniu gazu okazało się, że jeszcze czeka mnie wymiana zaworu rozprężnego i przy okazji osuszacza. Po naprawie postaram zmierzyć innym termometrem.

Nie wiem jak jest z tymi pomiarami, w sobotę mierzona moja VC termometrem @Łukary i temp. dobiła do -8C.... o.O Fakt powietrze leci lodowate :P

@Aros

Dlatego trzeba zrobić test innym termometrem, np takim żywnościowym lub z czujnikiem, albo też innym. Troche czytałem wątków o tematyce temperatury na wylocie i nigdzie nie przejawiało się żeby temperatura była ujemna, a w tym roku takie super wyniki co ciekawe tylko przy zastosowaniu pirometrów. Kiedyś mi tłumaczył jeden klimiarz, że jak temperatura będzie ujemna to parownik zamarźnie i klima się wyłączy, to zapamiętałem z jego nauki.

Też mi się coś nie chce wierzyć w te wyniki. Na ogół temperatura na kratce to 3 - 8*C, a tutaj wszyscy mają na minusie, bez względu na to, czym mają nabitą instalację :P 

• Like 1

tak inny termometr by sie zdał ...

tu na bank jest jakieś przekłamanie . Bedzie okazja sie sprawdzi innym 

Jak nie zapomnę to sprawdzę termometrem od mierzenia dzieciakom teperatury...

• Like 1

Wrzucam jako ciekawostke, pirometr pokazuje -40 a termometr z sondą 4 stopnie.

Czy ta część przy chłodnicy klimy jest jej integralną częścią czy da się wymienić? Lub może uszczelnić? Co ciekawsze w ogóle nie używałem klimy po jej nabiciu. Teraz zrobiłem ok 3kkm wysiadam pod domem i słyszę syk oraz widzę delikatny dymek. Szybkie śledztwo i widzę winnego 😪IMG_20190508_194100.thumb.jpg.59ef0cc1283d72b03ebbafda1720f2e2.jpg

11 minut temu, FatBoy82 napisał:

Czy ta część przy chłodnicy klimy jest jej integralną częścią czy da się wymienić? Lub może uszczelnić? Co ciekawsze w ogóle nie używałem klimy po jej nabiciu. Teraz zrobiłem ok 3kkm wysiadam pod domem i słyszę syk oraz widzę delikatny dymek. Szybkie śledztwo i widzę winnego 😪IMG_20190508_194100.thumb.jpg.59ef0cc1283d72b03ebbafda1720f2e2.jpg

To osuszacz. Możesz go wymienić bez wymiany chłodnicy:)

• Like 1

12 godzin temu, FatBoy82 napisał:

Czy ta część przy chłodnicy klimy jest jej integralną częścią czy da się wymienić? Lub może uszczelnić? Co ciekawsze w ogóle nie używałem klimy po jej nabiciu. Teraz zrobiłem ok 3kkm wysiadam pod domem i słyszę syk oraz widzę delikatny dymek. Szybkie śledztwo i widzę winnego 😪

Dla zmiany osuszacza, dodatkowo potrzebne dwe uszczelki gumowy (O-ring):
7,65 X 1,78 mm - GM 3093509 / 1845683 / 6845671 / 19188397 / 52466777 / HC-Cargo 250440
9,25 X 2,39 mm - GM 1850713 / 6845675 / 52466778 / 52454645 / Santech MT0244 / HC-Cargo 250492

osuszacz.jpg

• Like 1