Skocz do zawartości
Yloyle

Problemy z odpalaniem na zimnym silniku po wielu wymianach

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Yloyle napisał:

No i spalanie ogólnie od momentu jak się zaczęło kopać jest wyższe. Check świeci cały czas, nie ważne czy podłączona przepływka czy nie.

No to zacznij od wymiany przepływki, po wymianie check od razu nie zgaśnie, trza reset zrobić, albo pojeździc i po iluśtam poprawnych odpaleniach zgaśnie. Nie pamiętam, czy po 10 czy 20.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłam nową przepływkę, w piątek odbieram to napiszę po wymianie jak poszło. Słyszałam, że można też błędy usunąć przez odłączenie akumulatora, ale to one chyba i tak zostają w pamięci, prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Yloyle napisał:

Zamówiłam nową przepływkę, w piątek odbieram to napiszę po wymianie jak poszło. Słyszałam, że można też błędy usunąć przez odłączenie akumulatora, ale to one chyba i tak zostają w pamięci, prawda? 

Nie wszystkie. Dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że te "ciężkie" tylko zostają. Niech mnie ktoś ewentualnie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Yloyle a powiedz mi jakiej firmy kupiłaś przeplywke? Ew cena? Odłączenie akumulatora w 2.2 nic nie da . Albo czekać na ilość poprawnych odpalen i się same skasuja albo skasować błędy przez interfejs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociaż pamiętam ze jak mi pierwszy raz pękł kolektor wydechowy to po spawaniu odrazu mi się skasował sam po odpaleniu. Ale to był błąd chyba od sondy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Tazz napisał:

@Yloyle a powiedz mi jakiej firmy kupiłaś przeplywke? Ew cena? Odłączenie akumulatora w 2.2 nic nie da . Albo czekać na ilość poprawnych odpalen i się same skasuja albo skasować błędy przez interfejs

Jesteś pewien? Wydawało mi się że w Simtecu lżejsze błędy kasuje się odłączeniem aku...

2 minuty temu, Tazz napisał:

Chociaż pamiętam ze jak mi pierwszy raz pękł kolektor wydechowy to po spawaniu odrazu mi się skasował sam po odpaleniu. Ale to był błąd chyba od sondy 

No to przeczy to temu, co napisałeś wyżej :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym sprawdził ciśnienie na wtryskach. W 2.2 powinno wynosić 3 bary niezależnie czy silnik jest odpalany na zimnym czy na ciepłym. Na zimnym jest wydłużony czas wtrysku. (bo jest na tzw ssaniu). Przy niskim ciśnieniu może tak być, że nim telepie bo nie ma wystarczającego ciśnienia, podczas gdy potrzebuje większą "dawkę" paliwa. Ustaje po jakimś czasie dlatego, że silnik się nagrzewa i ECU (po przez sygnał z czujnika temperatury) zmniejsza czas wtrysku benzyny, przez co pracuje normalnie. A ogólnie jak jeździ na benzynie ? Ma moc ? Jest mulasty czy jak ? Było jeżdżone na rezerwie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kolei. Nie wiem jaka firma, cena to 150 złotych w hurtowni tuż za Gdańskiem (tam zawsze mają lepsze ceny). Ciśnienie na wtryskach wynosiło na każdym ok. 15 na zimnym silniku. Nie mam gazu, więc jeżdżę tylko na benzynie, od kiedy zaczęły się problemy to jest bardziej mulasty, a przy przyspieszaniu nawet do 50 obroty wskakują do 4,5/5 tys. obrotów. Nigdy nie jeżdżę na rezerwie bo mi pompy szkoda, zwykle tankuję ją jak ma jakieś 1/4 baku do pełna. A błędy skasuję op-comem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Misiek napisał:

Ja bym sprawdził ciśnienie na wtryskach. W 2.2 powinno wynosić 3 bary niezależnie czy silnik jest odpalany na zimnym czy na ciepłym. Na zimnym jest wydłużony czas wtrysku. (bo jest na tzw ssaniu). Przy niskim ciśnieniu może tak być, że nim telepie bo nie ma wystarczającego ciśnienia, podczas gdy potrzebuje większą "dawkę" paliwa. Ustaje po jakimś czasie dlatego, że silnik się nagrzewa i ECU (po przez sygnał z czujnika temperatury) zmniejsza czas wtrysku benzyny, przez co pracuje normalnie. A ogólnie jak jeździ na benzynie ? Ma moc ? Jest mulasty czy jak ? Było jeżdżone na rezerwie ?

Można sprawdzić, ale koleżanka napisała, że wymienione. Po przeczytaniu całości zostaje filtr paliwa, pompa paliwa i przepływka, aczkolwiek bez przepływki silnik chodzi. Jesli nic z tego nie pomoże to obstawiam pierścienie. Ja mam tez z tym problem, tylko moja odpala. Trzęsie się chwiilę po odpaleniu, spalanie ok, mocy mało i wpieprza olej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Yloyle jeżeli przeplywka nie będzie orginalna tylko jakiś zamiennik to nic nie pomoże jej wymiana. Opel toleruje tylko orginaly jeżeli chodzi o wszelkiej maści czujniki.. to co pisałaś o ciśnieniu coś koło 15 to mówisz o kompresji czyli wychodzi ze silnik jest zdrowy. A koledze @Misiek chodzi o ciśnienie na listwie wtryskowej benzyny(jest tam taki kapturek czarny pod którym jest wentyl taki jak przy kołach) i tam się sprawdza ciśnienie na listwie. Mechanik z manometrem da sobie radę :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciśnienie na listwie jest ok, oba komplety wtrysków zostały sprawdzone. Jak już wspominałam silnik i tak jest do remontu bo wcina olej na potęgę (od lat). Pompa paliwa ma trochę ponad rok, filtry wszystkie i tak chcę wymienić. A przepływkę Siemensa może nie być tak łatwo dostać teraz, w końcu to auto niedługo będzie pełnoletnie. Zobaczę, co się będzie działo po wymianie przepływomierza, mam nadzieję, że pomoże, bo zaczynam się zastanawiać nad kupnem sznura :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Yloyle napisał:

Ciśnienie na listwie jest ok, oba komplety wtrysków zostały sprawdzone. Jak już wspominałam silnik i tak jest do remontu bo wcina olej na potęgę (od lat). Pompa paliwa ma trochę ponad rok, filtry wszystkie i tak chcę wymienić. A przepływkę Siemensa może nie być tak łatwo dostać teraz, w końcu to auto niedługo będzie pełnoletnie. Zobaczę, co się będzie działo po wymianie przepływomierza, mam nadzieję, że pomoże, bo zaczynam się zastanawiać nad kupnem sznura :D

Oryginalne, sprawne przepływki sa bez problemu dostepne, pasują nie tylko te z Omegi. Po kodzie mozna zamówic. Patrząc na objawy przepływke mimo wszystko bym wykluczył, bez niej da sie odpalić i jechać. Skoro wkrzania olej tak jak u mnie to albo głowica, albo pierścienie. Dlatego pytałem , czy przy pomiarze sprężania podlanie olejem coś zmienia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co się dzieje z obrotomierzem podczas kręcenia rozrusznikiem, jak nie chce odpalić?

Czujnik temp. sprawdzony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obroty falują. Czujnik temp. wymieniony 3-4 miechy temu bo stary zdechł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Yloyle napisał:

Obroty falują. Czujnik temp. wymieniony 3-4 miechy temu bo stary zdechł

Ale falują po odpaleniu, czy wskazówka drga przy kręceniu rozrusznikiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno tuz po przekręceniu... A wiesz, że nie zwróciłam uwagi na obrotomierz? Dźwięk odpalania jest normalny, cuda się zaczynają dziać dopiero jakoś po sekundzie, dwóch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Yloyle napisał:

Na pewno tuz po przekręceniu... A wiesz, że nie zwróciłam uwagi na obrotomierz? Dźwięk odpalania jest normalny, cuda się zaczynają dziać dopiero jakoś po sekundzie, dwóch

Wiesz po przekręceniu zapłonu wskazówka na chwilę zawsze wychyla się troche i spada. Rozumiem, że jak kręcisz rozrusznikiem to on próbuje odpalić, ale nie odpala, trzęsie nim i w ogóle? Sprawdź wtedy obrotomierz, co sie dzieje. Ja czasami mam podobne objawy przy chwilowym problemie z czujnikiem wałka rozrządu. Koledzy sugerują pompę paliwa, filtr, przepływkę i czujnik temperatury, ten do komputera. Opcji sporo, musisz jak najlepiej opisać objawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś już nie sprawdzę, bo silnik ciepły więc odpali normalnie... Jutro wymieniem rano przepływkę więc napiszę. czy to coś dało. Jak przekręcam kluczyk to normalnie odpala, wskazówka się wychyla, opada i zaczyna trząść, a obroty falować. Czasem sama ją gaszę i odpalam jeszcze raz aż do skutku (czasem raz, czasem nawet trzy razy). Czasami jest też tak, że chwile się potrzęsie i uspokaja się, a obroty się wyrównują. Jeśli przepływka nic nie da, to z końcem miesiąca (matki boskiej pieniężnej) i tak chciałam wymienić wszystkie filtry. A pompa paliwa chyba nie, bo jest w miarę nowa, ma rok albo półtora. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że coś było wymieniane jakiś czas temu, to nie znaczy, że to się nie może popsuć. Temperaturę można odczytać chyba każdym interfejsem.

Pompę paliwa w moim samochodzie poprzedni właściciel wymieniał dwa razy. Po pierwszej wymianie wracał na lawecie. Tak to teraz jest z nowymi częściami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizuję: w piątek wieczorem wymieniłam przepływkę i odpala teraz jak marzenie, ale daję jej jeszcze jakieś trzy dni na testy :) co ciekawe, przepływka jest firmy JUST, słyszał ktoś kiedyś o takiej? Bo ja nigdy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 05/18/2018 o 08:30, Orkan napisał:

Że coś było wymieniane jakiś czas temu, to nie znaczy, że to się nie może popsuć. Temperaturę można odczytać chyba każdym interfejsem.

Pompę paliwa w moim samochodzie poprzedni właściciel wymieniał dwa razy. Po pierwszej wymianie wracał na lawecie. Tak to teraz jest z nowymi częściami.

Święta racja, chociaż najpierw chciałam sprawdzić stare części

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Yloyle napisał:

Aktualizuję: w piątek wieczorem wymieniłam przepływkę i odpala teraz jak marzenie, ale daję jej jeszcze jakieś trzy dni na testy :) co ciekawe, przepływka jest firmy JUST, słyszał ktoś kiedyś o takiej? Bo ja nigdy :D

No ja nie kojarzę, ale cieszy mnie to, że odpala :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem, co ma przepływomierz do problemów z odpalaniem... Spadek, mocy, falujące obroty, to i owszem, ale odpalanie, i to jeszcze na zimno... :mysli:Coś mi tu nie pasuje.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepływomierz mierzy ilość powietrza dostarczanego do silnika, więc jak się zepsuje, to układ nie wie ile tego powietrza się dostaje i źle odmierza dawkę paliwa. Więc jak dostaje za mało to się dusi. Jakoś tak to szło chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Orkan napisał:

Nie bardzo rozumiem, co ma przepływomierz do problemów z odpalaniem... Spadek, mocy, falujące obroty, to i owszem, ale odpalanie, i to jeszcze na zimno... :mysli:Coś mi tu nie pasuje.

No właśnie ja też nie wiem. U mnie odpala na odpiętej.

2 godziny temu, Yloyle napisał:

Przepływomierz mierzy ilość powietrza dostarczanego do silnika, więc jak się zepsuje, to układ nie wie ile tego powietrza się dostaje i źle odmierza dawkę paliwa. Więc jak dostaje za mało to się dusi. Jakoś tak to szło chyba.

Komputer raczej wtedy dawkuje w trybie serwisowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi