Skocz do zawartości
PawelP

Omega 2000 Edition Pawła

Rekomendowane odpowiedzi

To jest uszczelka uniwersalna wymiar trochę mniejszy od oryginału ale trzyma się bardo dobrze zaciska, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu wymieniłem olej w dyfrze ,dziś zrobiłem to samo żeby zlać to co wyplukał olej i sprawdzic jak wygląda,  okazało się że olej był czysty,  mogę go polecić,  most niewyje niebuczy czy tam inne objawy

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dyfra odciągałeś wlewem czy zdejmowałeś dekiel ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm a jak most zaczyna hałasować przy prędkości 70 do 80 i dalej cisza to co może być ? Olej wymieniany, jak chciałem odkręcić korek wlewu to przelewało się więc stan jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odsysarka na powietrze sprężone wyciagalem ,wlewem olej, ok pół godziny to trwało można powiedzieć że do ostatniej kropli, najcieńsza rurka aby wszędzie ją wcisnąć,  na poprzedniej stronie są zdjęcia jak to wyglądało pierwszym razem i napisane jaki olej, jeśli masz takie objawy może być nieodpowiednim lepkosc oleju??, masz szpere?jakim olejem zalewales i jakie jego właściwości? Dodam iż ok 1.5 roku temu zalalem oryginałem GM i gdy spuszczalem był czarny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PawelP

Nie mam szpery, zalałem oryginalnym olejem GM do mostów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm może coś jest z mechanizmem mostu nie tak,   spróbuj zalać innym olejem dokładnie most opróżnić ze starego i wtedy sprawdź jeśli to samo będzie zmień most na inny

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam założone wtryskiwacze Pb od 3.2 w swoim 2.5v6, czy mogę na nich jeździć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto parametry pracy silnika przy pierwszym odpaleniu w mojej Omedze

IMAG1256.jpg

IMAG1254.jpg

IMAG1255.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drobna zmiana,  wymiana listwy podciśnień,  szczelna, dokładnie wyczysczona od środka plus nowe oringi, ta po prawej uszkodzona,  przy okazji wyczysczona przepustniaca,  była w niej mucha i trochę drobnego brudu od wewnątrz, bez oleju

IMAG1258.jpg

IMAG1257.jpg

IMAG1259.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedziesz z tematem porządnie, widzę ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Wurt to środek do czyszczenia przepustnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zwykły zmywacz,. nic innego pod ręką niebylo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uszczelkę pod przepustnicę dawałeś nową? Jak tak to jaki koszt i jak dostępnością?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, WOY napisał:

Uszczelkę pod przepustnicę dawałeś nową? Jak tak to jaki koszt i jak dostępnością?

podbijam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uszczelki pod przepustnice te zielone zostały obecne,  mam jeszcze w zapasie z poprzedniej przepustnicy w bardzo dobrym stanie,  niebylo konieczności ich wymiany na nowe,  a nowe kosztują  tyle --https://archiwum.allegro.pl/oferta/uszczelka-przepustnicy-opel-omega-b-3-0-3-2-v6-gm-i6785822726.html 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekaw jestem czy u mnie jest uszczelka czy Januszosylikon xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega z pracy  zaleca żebym sprzedał omege bo na niej tracę wartość i że będę w nią wkładał niepotrzebnie, jego  zdaniem kupić bmw e60 że za 12 tys.  idzie taka kupić i sprzedać auto. co dwa lata żeby się kasa za auto zwracała, (typowy beeemkarz, diesel mania), co wy o tym sądzicie??? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na to ekonomicznie to ma rację, kwestia co Ty myślisz... Omega to nie jest jakiś supersamochód... Ale za 12k e60 to troszkę po bandzie pojechał... ok. 20k trzeba mieć na zadbany model z pierwszych roczników. Ale fakt, np. BMW czy Audi mniej traci na wartości niż opel...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

za ok 30tys. wersja  młoda z dobrym silnikiem i stanie technicznym, moim zdaniem  jeśli byśmy mieli wszyscy tak robić to forum by nieistnialo,  dzięki nam te auta mają drugie życie i jeżdżą po drogach,  i jest to miłe dla oka,  myślę że każde auto ma swój czas,  więc i w moim przypadku kiedyś to nastąpi ale nie na BMW   gustuje w marce Opel być może następca to insignia  będzie albo vectra c OPC, też dużo zależy od zasobnosci  portfela nie każdego stać odrazu wydać ok 30tys i utrzymać to auto jeśli chodzi o serwis,  dlatego  podziwiam ludzi którzy kupują omege i przywracają ja do jazdy wiedząc że pieniądz się niezwroci  

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku  auto niejest zgnite czy wypadkowe,silnik po remoncie eksploatacja w większości zrobiona LPG nowe,wyposazenie bogate   więc nieusmiecha mi się sprzedać  i kupić coś młodszego z. mniejszym motorem wkładać w rozrzad eksploatację i inne opłaty i sprzedać za dwa czy trzy lata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plany po głowie też chodzą takie żeby mieć swoją zabawkę na wyjazdy czy jakieś imprezy,  a na codzien inny pojazd  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla tego pisałem że to kwestia Twojego podejścia, ktoś kto patrzy ekonomicznie robi niewielki wkład pośmiga 2 lata i kupuje następne młodsze i w ten sposób nie traci a idzie w pewien sposób do przodu, a my jeżdżąc tylko jednym, w naszym przypadku Omegą można powiedzieć że stoimy w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla tego pisałem że to kwestia Twojego podejścia, ktoś kto patrzy ekonomicznie robi niewielki wkład pośmiga 2 lata i kupuje następne młodsze i w ten sposób nie traci a idzie w pewien sposób do przodu, a my jeżdżąc tylko jednym, w naszym przypadku Omegą można powiedzieć że stoimy w miejscu.
Nic dodać, nic ująć. Tyle w temacie.

Wymiziane Samsungiem Galaxy S7 :D

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie nowe auta nie maja duszy i tego czegos, bmw e60 mi sie podoba jeszcze w dieslu ale czesci nie kosztuja tyle co do omegi i robi sie juz pospolity ten model bo dresy przesiadly sie z e36 do e60 nikogo nie urazajac jest to dosc obszerny temat do rozmowy i lepiej gdzies w innym temacie moze napiszmy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi