Skocz do zawartości
PawelP

Omega 2000 Edition Pawła

Rekomendowane odpowiedzi

No,  wy******y metalowe opaski na wężach , dobrze  że była rezerwa gazu tylko,  także dziś inne opaski pójdą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież masz zawór w butli i przy parowniku więc choćby była cała butla gazu to tylko ulotni się to co w wężach ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opaski metalowe puściły, o tyle dobrze że była rezerwa gazu więc niebylo jakiś dużych strat,  i zwariował na moment czujnik poziomu oleju,  dziś założę nowe inne opaski sprawdze wszystko jeszcze raz 

Tak wiem że zawór w butli i reduktorze,  mimo to zakreciłem butlę,  

Tak to wyglądało  że jakby któryś zawór nietrzymal i cały gaz wypuścił,  Tak jak napisałeś Ricardo że są zawory , zmylil mnie stan tego co zobaczylem , powoli mnie już wk**wia to że albo coś pęka lub opaska puszcza a wymienialem na nowe wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opaski już są,  sprawdzone bo używałem je wcześniej więc niebyle  co czy tam tani chińczyk tak więc czas działać z usczelnieniem węży 

IMAG1313.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat ogarnięty,  był wąż pęknięty i krzywe metalowe opaski,  wymieniłem wąż na  Thunderflex wogole się nieodkształca na stałe,  widać na zdjęciach  jak wygląda końcówka firmy Semperit   tragedia i przez takie coś są problemy,  opaski tandeta wymieniłem na szwedzkie firmy ABA, je można dokręcić na siłę i niepuszczą ,na dole porównanie dwóch węży po odkręceniu opasek 

IMAG1316.jpg

IMAG1321.jpg

IMAG1320.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzeba żadnych cudów - wystarczy polski fagumit. A opaskę najlepiej kupić z sprężyną - wtedy jest pewność że uścisk się nie poluzuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tej firmy niemialem produktów,  ale reszta u mnie się przewinela  i tylko Thunderflex się sprawdził a niejest to jakiś cudak ,dostępny u nas u gazownikow w takiej samej cenie 

Edytowane przez PawelP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe wtryski? :3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtryski z niedużym przebiegiem takie jakie powinny być do 2.5v6bo ,obecnie są od 3.2, stąd ta zmiana 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak byś założył eprom od 3.0 AF + te wtryski od 3.2 mógł byś zyskać lepszego kopa na wyższych obrotach :) Ale to tylko moje takie januszowanie...;)

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś o tym słyszałem lecz ktoś mi odradzal zakładać eprom od 3.0, że lepiej zrobić mapę od podstaw i hamownia , ten AF czytałem że szatan jeśli chodzi o moc i spalanie😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już założyłem wtryski,  silnik już niema drgań na zimnym, można monetę kłaść😊😊😁, jeden wtrysk miał uszkodzone uszczelnienie drugi lekko,  wcześniej silnik na zimnym i trochę na ciepłym miał różne  drgania   i czuć było na zimnym  odpaleniu zapach benzyny,  teraz już tego niema, do tego wtryski od 3.2 i 2.5 mają różną rezystancje 

IMAG1364.jpg

IMAG1368.jpg

IMAG1369.jpg

IMAG1370.jpg

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zapomniałem dodać ,auto odrazu odpala na zimnym,  wcześniej dłużej kręciło lub za drugim razem odpalił silnik

Edytowane przez PawelP
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po wymianie całej listwy z wtryskami też lepiej odpala :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szlifowanko  przepustnicy z zewnątrz, papier na gąbce 400 później 800 i 1200 

IMAG1371.jpg

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, PawelP napisał:

Zapomniałem dodać ,auto odrazu odpala na zimnym,  wcześniej dłużej kręciło lub za drugim razem odpalił silnik

Też miałem duży problem z odpalaniem na zimnym, czyszczenie wtrysków pomogło. A co dopiero jak bym nowe dorwał. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dwie przepustnice,  ta że zdjęcie biedzie też miała wnętrze szlifowane coś według poradnika od Angoli ,jak znajdę śrubki też wymienię na bardziej płaskie dla zmniejszenia oporów,  testować można https://www.omegaowners.com/forum/index.php?PHPSESSID=jhfvt5et34hqbjcfmercoaf486&topic=90624.0 

IMAG1372.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszedł czas na założenie sworzni  wahaczy,  leżały jakiś czas, a niebylo kiedy tego zrobić choć stare jeszcze w miarę pracowaly, a więc wpadły Meyle i oczyszczone gniazda mocowania wahaczy, pełno piachu tam było ,wahacze oczysczone i pomalowane na matową czerń

IMAG1386.jpg

IMAG1388.jpg

IMAG1389.jpg

IMAG1390.jpg

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie. Też musiałbym się za moje wahacze wziąć. Wymienić tuleje i sworznie. Długo schodzi demontaż sworznia? Ile tak m/w zajęło czasu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Michu zajęło mi 6godzin razem z pomalowaniem x2, demontażem i założeniem,  plus oczyszczenie gniazd na wahacze , gwintow  i nakrętek śrub oraz nasmarowanie wszystkiego, teraz czuć prowadzenie lepsze i już nic niestuka  od dołu,  stare sworznie były nitowane  ,więc tu więcej czasu zajęło żeby je wyjąć bez uszkodzenia wahaczy ,poliuretany co mam założone są całe ,nieskrzypią więc dobry produkt 

Edytowane przez PawelP
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PawelP A czemu nakrętki śrub od sworznie dałeś od góry? Nie byłoby bezpieczniej i praktyczniej dac je od dołu? 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmienię na drugą stronę,  zauważyłem później że sworznie tak są przykrecane ,podczas montażu niezauwazylem żeby gdzieś to obcieralo lub przeszkadzało ale zmienię dla pewności i bezpieczeństwa tak jak napisałeś 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi