Skocz do zawartości
PawelP

Omega 2000 Edition Pawła

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, PawelP napisał:

Za jakiś czas wpadnie sreberko do wnętrza, stary kredens out :)

IMAG0294.jpg

I to jest szanowny Panie bardzo słuszna koncepcja :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok temu założony nowy układ i zabezpieczony farbą na temperaturę,  niestety to podróbka jak i również pseudokatalizatory, całość po tym roku jeżdżenia do wywalenia,  bardzo głośny źle spasowany są przedmuchy,  żałowałem że je kupiłem niepolecam, firma ThyssenKrupp coś takiego, będą założone oryginalne z 3.2zeby pasowały do kolektorow wydechowych, 

IMAG0028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś wymiana oleju po skończonym docieraniu silnika, Castrol 5w40 Magnatec C3 GM Dexos2, filtr oleju MANN, w korku spustowym wymieniony oring na nowy,  stan oleju GM 5w30 pokazałem na kartce papieru, zero jakiś opiłków metalu czy coś

IMAG0301.jpg

IMAG0305.jpg

IMAG0299.jpg

VIDEO0009.mkv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymieniona antena na oryginał , staraą chyba ptaki podziobały 

IMAG0304.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po skończonych pracach było mycie szamponem firmy kenotek Brilliant Wash 

IMAG0307.jpg

IMAG0308.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, PawelP napisał:

Wymieniona antena na oryginał , staraą chyba ptaki podziobały 

IMAG0304.jpg

Wymiana anteny wiąże się z odkręceniem podsufitki ??

Bez problemu idzie dostać tą częśç w serwisie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pawel P jakąś różnicę w pracy na 5w30 względem 5w40 odnotowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wymiany wystarczy zdemontowac światło stopu bynajmniej mi się ta droga udało antenę wymienić bez ściągania podsufitki, myślę że w ASO ja dostaniesz , ja kupiłem na allegro  jedna jedyna była chyba po  zapasach magazynowych

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnice odczułem taka że silnik pracuje jeszcze ciszej jak i z góry tak i z dołu ,  na 5w30 GM było bardziej słychać cykanie popychaczy,  wcześniej jeździłem przed remontem silnika na Castrolu 5w40 więc wiedziałem że lepszy taki olej niż GM-a nigdy z castrolem magnatec niemialem problemów, czy to w Vectrze B czy Omedze BFL, brat jeździł w 2.6 na Totalu Quartz 5w30 i po dłuższym czasie panewke obrócilo listki metalu miał w oleju dosłownie,  lecz Niewiadomo czy to z powodu oleju czy coś innego na to wpłynęło 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji remontu silnika Warsztat Garage założył w Omci nowe przewody hamulcowe miedziane plus elastyczne po całości , ruda spustoszyla stare przewody z tyłu stąd decyzja na wymianę nowych,  diagnosta upomnial mnie tylko że czas je wymienić,  spokój bezcenny 

IMAG0302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak oceniasz podejście do klienta i do auta w Warsztat Garage ?

Edytowane przez B0Cygano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oceniam bardzo dobrze, u innych mechaników co byłem pytać to niemaja zielonego pojęcia,  Warsztat Garage to profesjonalny warsztat,  znają się na rzeczy doradzą, polecam jeśli komuś zależy na dobrej fachowej robocie,  wyjazd z warsztatu z uśmiechem na twarzy 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o podejście do klienta niema problemu czy z ustalenie terminu czy z wykonywanym usługami Pan Łukasz ma bardzo dobre podejście do klienta,  poza warsztatem się z nim komunikowalem nawet w godzinach wieczornych aby dograć co i jak z autem,  szanują klienta 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dystanse na tył 25mm , były już na aucie wrócą jak nowe śruby kupię bo poprzednie to były kiepskie i gwinty z nich już do połowy są zjechane

IMAG0309.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panel sterowania szybami do ogarnięcia,w  starym na aucie niedziala ustawianie lusterek i szyb tylnych i uszkodzony jeden przycisk, co radzicie malować polerowac go czy oklejać folią??

IMAG0311.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie okleisz ciezko bedzie idealnie to zrobić, nitro i jedziesz szmatka, tylko nie po przyciskach bo ci zejda

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyciski będą rozebrane bo muszę przełożyć elektronikę ze starego panelu ponieważ w tym jest inna odwrotność sterowania szybami jakby z angola??, ma dwa więc bede działał,  może zacznę od czegoś jak benzyną ekstrakcyjna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Benzyna nic ci nie da tylko nitro. Tak samo z boczkami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No boczki to tragedia niewiem kto był taki mądry w tamtych czasach żeby z takiego materiału je robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktos z.was namiary gdzie można kupić i za jaką cenę plastikowe nadkola oryginalne do omegi? Lub ma dobre używane?, z tymi podrobami niewiem jak rozwiązać mocowanie od góry a niechce wiercić do blotnika, lub numery GM jeśli ktoś zna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najszybciej to gdzieś na szrocie dostaniesz i zobaczysz odrazu w jakim są stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie na szrotach mało ich stoi albo wogole, przeważnie vectry i corsy, niewiem może znajde gdzies w necie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki reduktor gazu byście polecali w wtryskiwacze do mojej omy 2.5?obecnie mam versus do 200KM , i wtryski Valtek czerwone, czuję że w gazie mocy dużej niema, reduktor strzela przy przelaczaniu na LPG, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

KME silver/gold, Zavoli zeta s, wtryski polecam barracudy wydatek spory ale na pewno posłużą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi