Skocz do zawartości

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PawelP

Omega 2000 Edition Pawła

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś drobne poprawki, naprawa kabli były końcówki uszkodzone, oczyściłem miejsce gdzie są przykręcane , wymieniona Śruba pionowa wahacza na oryginalną ponieważ w starej trochę gwintu brakło , założyłem spryskiwacze od Insigni,  tylko zostało je wyregulować

IMAG0639.jpg

IMAG0637.jpg

IMAG0634.jpg

IMAG0630.jpg

IMAG0622.jpg

IMAG0617.jpg

IMAG0608.jpg

IMAG0609.jpg

IMAG0611.jpg

IMAG0612.jpg

IMAG0613.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

Jak fukają te spryski? Mają podgrzewanie? Jaki koszt nówki sztuki?Oryginalny spryskiwacz w omedze działa jak w polonezie :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze wyregulujesz to fajnie psikaja, miałem u siebie :D ceny spryskow kolo 20 zł w aso. Podgrzewanie przekładasz z ori omegowych, tylko trzeba je wyciąć ze starych spryskow :) juzjuz o tym pisalem kilka razy :P

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, tak  jak kolega wyżej napisał😊 mi się udało rozciąć stare dysze tak żeby wnętrza nieuszkodzić jak wyreguluje fotki wrzucę lub video 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez mam i polecam trzeba tylko uwazac przy regulacji zeby nie uszkodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś założyłem te nieszczęsne nadkola, lipa z tych zamienników,zalozylem żeby mieć spokój do czasu gdy założę oryginalne nowe, oraz żeby mi niekurzylo do wnętrza oraz woda wiadomo, lepiej takie niż wogole

IMAG0646.jpg

IMAG0644.jpg

IMAG0641.jpg

IMAG0642.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież z tyłu nie było takich orginalnych nadkoli... ale lepsze to niż nic :) w astrze tez zakładałem do tylu (bo orginalnie nie było wcale) i o dziwo ruda przez 4 lata się nie panoszyla :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tyłu miałem oryginalnie nadkola, były połamane i je wyrzuciłem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dziś po mierzeniu masy,doszlem że kabel co jest podłączony pod pompą wspomagania został przez pasek przetarty w dwóch miejscach, wymieniłem go w pracy na nowy oraz nowe  klemy akumulatora ,jak dobrze mieć wszystko pod ręką w pracy  od elektryki po mechanikę, zaoszczedzony czas i pieniądze

IMAG0647.jpg

IMAG0649.jpg

IMAG0650.jpg

IMAG0651.jpg

Edytowane przez PawelP
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze miec taka pracę ze masz w niej czas dzialac sobie przy aucie kiedy chcesz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z tym niema problemu, każdy sobie pomaga,  a w wolnym czasie można coś dla siebie zrobić w aucie  w trakcie pracy lub po pracy skorzystać z kanału podnośnika lub z narzędzi

Edytowane przez PawelP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czas odpocząć od pracy i spędzić czas nad morzem w Ustroniu Morskim  z ukochaną ,  i po drodze odwiedzić rodzinne strony tak jak wskazują numery  rejestracyjne  auta 😀😊

IMAG0654.jpg

IMAG0671.jpg

IMAG0732.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po powrocie z nad morza czas działać dalej,  dziś dotarły drobne części których nigdzie niemoglem dostać znajomy sklep autoczesci zamówił je z Niemiec dotarły w ciągu 4dni,a mianowicie uszczelka listwy podciśnień , oraz tzw.krzyżaki zacisków tylnych hamulców, ciężko je zdobyć są trzy rozmiary ten ostatni jest do tarcz wentylowanych na zacisk 42mm 

IMAG0954.jpg

• Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapierdzielasz z robotą Omegi jak, jak Macier limuzyną. Hehe. Aby do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki , jutro malowanie kolektora dolotowego i przepustnicy dolotu, później zakładanie , tarcz wentylowanych i zaciskow po regeneracji na tył reszta części i prac czeka w kolejce,  😊to juz raczej z pasji do auta zamiłowania i poszerzania wiedzy na ten temat tym bardziej że brat też ma bfl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, PawelP napisał:

,a mianowicie uszczelka listwy podciśnień  

Dlaczego tak bardzo zależało ci na tej uszczelce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponieważ mam uszkodzoną a nowa kosztowała tylko 20zl więc niema sensu dorabiać jakaś czy kleić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, PawelP napisał:

Ponieważ mam uszkodzoną a nowa kosztowała tylko 20zl więc niema sensu dorabiać jakaś czy kleić 

A gdybyś wrzucił tam zwykły oring?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niewiem czy może być oring,  uszczelka ma.inny kształt i taki mostek,  oring tego niema,tak jak pisałem kosztowało to mało a kłopot z głowy i mam pewnośc że pasuje bo oryginał , oring wejdzie tam gdzie są uszczelki w jego kształcie rozmiarze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie po coś jest uszczelka, która rozdziela dwie czapki...do tego dwa zawory, które są sterowane podciśnieniem.

Ja w ASO nie mogłem dostać tej uszczelki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sklep który mi zamawiał ściągał tą uszczelka od Opla prawdopodobnie z Wielkopolski , masz rację co do niej,  po coś jest tak skonstruowana i listwa też,  jak za 20zl to tylko brać,  i mam zamiar drugą na zapas zamówić 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, PawelP napisał:

Sklep który mi zamawiał ściągał tą uszczelka od Opla prawdopodobnie z Wielkopolski , masz rację co do niej,  po coś jest tak skonstruowana i listwa też,  jak za 20zl to tylko brać,  i mam zamiar drugą na zapas zamówić 

Jak będziesz zamawiał to poproszę też dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dzisiejszym dniu założyłem uszczelke listwy podciśnień i dwa oringi , listwa będzie do wymiany ponieważ w jednym miejscu się ukruszyła przy przepustnicy, i malowanie dolotu na później gdy zdobędę listwe wtedy będzie zrobione na cacy,  po uszczelnieniu o wiele ciszej pod maską i niełapie lewego powietrza,  poniżej tak to wyglądało 

IMAG0959.jpg

IMAG0960.jpg

IMAG0961.jpg

IMAG0962.jpg

IMAG0966.jpg

IMAG0967.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podziwiam fest, raz za wkład materialny i czasowy ale również za to, że nie certolisz się i robisz jak w Rüsselsheim w 2000-2003 roku xd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki, pomału chcę ją przywrócić do stanu fabrycznego i od siebie dać jakieś nowe rozwiązania,  jeszcze sporo pracy znaczy się takich właśnie drobnostek detali ,auto zostaje w rodzinie na lata więc dbam o nią 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi