Skocz do zawartości
PawelP

Omega 2000 Edition Pawła

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ciąg dalszy elektryki,  założyłem nowy kabel masowy od akumulatora  do karoserii oraz nowe oczka przy klemach , do zrobienia jeszcze nowy kabel plusowy czerwony po całej długości silnika  i do tej małej skrzynczki nad akumulatorem, prawie każde oczko kabla było uszkodzone zaśniedziale, oberwane przetarte itp, kable masowe były przetarte lub przecięte  w dwóch miejscach do miedzi każdy 

IMAG0975.jpg

IMAG0976.jpg

IMAG0977.jpg

IMAG0978.jpg

IMAG0980.jpg

IMAG0981.jpg

IMAG0984.jpg

IMAG0986.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No powiem Ci ze naprawdę dbasz o omege ::) ładna sztuka się zapowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.05.2018 o 10:46, PawelP napisał:

Zapomniałem dodać po powrocie z nad morza omega spaliła LPG za 210zl czyli dwie butle do pełna każda po 52l na 900km, 600km z nad morza w dwie strony plus 300km po wielkopolsce, 

Edytowane przez PawelP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.05.2018 o 10:46, PawelP napisał:

Mam problem, kompresor klimatyzacji rzyga mi olejem, zalalo silnika dół i inne miejsca,  cieknie zielony olej z niego,  czy od vectry c 3.2 pasuje kompresor do omegi bfl??

Edytowane przez PawelP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wstawię później zdjęcia pokaże jak to wygląda,  brat mam sprawny i jeśli pasuje to bym przełożył od vectry c 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, PawelP napisał:

kompresor klimatyzacji rzyga mi olejem

Należy go uszczelnić, koszt około 430 zł brutto. O ile nie wyjdą inne kwiatki po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

raczej z Vectry chyba nie bedzie pasowal choc moge sie mylic.

Do regeneracji kompresor tak jak Cygan pisze jeśli cos grubszego w nim nie padlo to uszczelnienia wymienia i bedzie git. 

Polecam odrazu wymienic łożysko bedzie z głowy. 

Ja gdy regenerowalem swoj od 2.0 Kombolota zaplacilem z calkowitym uszczelnienieniem z wymianą łożyska i zalaniem nowym olejem 250 zl i dostalem uszczelniacze w komplecie na laczenie przewodów z kompresorem . Rozmawialem z nowym właścicielem klima podobno ma sie dobrze. ;)

20170620_171714.jpg

20170620_171654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za info, co do naprawy obecnego to z tym niema problemu bo  ja pracuje w serwisie klimatyzacji i agregatow  chłodniczych więc chłopaki mi doradzą i opanuja temat na miejscu , tylko muszę go wyjac z auta

Edytowane przez PawelP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy rozszczelnieniu układu należy wymienić także osuszacz, taka mała sugestia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, B0Cygano napisał:

Przy rozszczelnieniu układu należy wymienić także osuszacz, taka mała sugestia ;)

Przy obecnych sprzętach nie jest to aż tak koniecznie, maszyny nowej generacji przed nabiciem odsysają wilgoć z układu, co nie zmienia faktu że po kilku latach eksploatacji wypadało by wymienić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać wyciek 

IMAG1013.jpg

IMAG1016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi