Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich serdecznie. Wkońcu zebrałem się w sobie i postanowiłem się zarejestrować i opłacić składkę na klubowicza , a co z tym idzie poniżej postaram się opisać swoją Omegę najlepiej jak potrafię. 

Obecną Omegę kupiłem w kwietniu 2017 roku, zastąpiła mi starą i wysłużoną OB 2.0 16v z 1995 roku, w którą też włożyłem trochę serca i pracy.  Jest to 3.0 v6 z podtlenkiem LPG spięte z manualną skrzynią oraz w zestawie z ori szperą ;)

Omega wymagała dopieszczenia kilku rzeczy ale z pomocą Arosa i Krzyśka Niedziółki  praktycznie wszystko co najważniejsze zostało ogarnięte.

Zaraz po kupnie zrobiłem zestaw startowy : olej, płyn chłodniczy, rozrząd + pompa wody, tuleje poli duże+małe Lemfordera, drążki kierownicze i łączniki stabilizatora. z czasem przyszły małe mody:

• soczewki bixenon po pełnej regeneracji odbłyśnika z audi q7
  • felgi 17" Łopaty sporty malowane na biało 
  • oklejenie wnętrza folia ala carbon ( jeszcze nieskończone ze względu na brak czasu )
  • dołożenie podświetlania klamek od wewnątrz

W planach jest  sporo rzeczy, takie ważniejsze i ciekawsze z nich to:

• dokładka przedniego zderzaka 
  • lotka na tylną klapę
  • wydech końcowy " i "
  • obniżenie 
  • może założenie Bi-Led'ów :)

Na dzień dzisiejszy zostało tylko do lakiernika ją wstawić i pozbyć się rudej bo zaczęła się pojawiać po zimie.

Z wyposażenia co ma :

• climatronic
  • ori xenon ( teraz już bixenon)
  • grzane pufy x4
  • pełna elektryka szyb
  • elektryczne fotele z pamięcią
  • lusterko fotochrom ( nie działa nie wiem czemu)
  • NIVO (było :P )
  • System BOSE 
  • roleta tylnej półki 
  • regulowana kierownica
  • multifunkcyjna kierownica 

Jest pewnie kilka rzeczy o których zapomniałem napisać ale to uzupełnię w trakcie wszystko ;) Na jednym ze zdjęć Omega razem z Vectrą w pakiecie Zendera , Vectra należy do szwagierki ;)

IMG_20180602_104813.jpg

IMG_20180602_104805.jpg

IMG_20180602_104823.jpg

IMG_20180602_104839.jpg

IMG_20180602_104845.jpg

IMG_20180602_104857.jpg

IMG_20180602_104728.jpg

IMG_20180602_104738.jpg

IMG_20180602_104748.jpg

IMG_20180602_104757.jpg

IMG_20180329_210114.jpg

IMG_20180407_114635.jpg

IMG_20180424_111450.jpg

IMG_20180506_133802.jpg

IMG_20180602_104907.jpg

IMG_20180602_104913.jpg

IMG_20180602_105049.jpg

IMG_20180602_105144.jpg

IMG_20180602_105217.jpg

received_1304686189607646.jpeg

IMG_20180329_210109.jpg

Edytowane przez KomandoS
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikna Omega :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Grzegorz89 napisał:

Pikna Omega :)

A dziękuję :) piękna dopiero będzie ;) powoli ruszam z pracą przy niej. A tu fotka mojej byłej omegi 2.0 16v 

20140623_161817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wogóle zapomniałem napisać wstępu do poprzedniego postu:

Przygodę z omegami zacząłem w 2012 roku kiedy to kupiłem tą zieloną bestię ze zdjęcia powyżej. Kilka dni po zakupie stwierdziłem że jakoś tak nudno wygląda i szukałem jakiegoś forum/ grupy gdzie ktoś coś modził przy omedze. I wtedy trafiłem na OKP , jak popatrzyłem na sztuki chłopaków to aż mi szczęka opadła... Wtedy zaczęła się choroba zwana omegą. Dzięki pomocy i radą wielu z was i na forum okp wtedy i teraz na grupach na fb bardzo dużo rzeczy się dowiedziałem i nauczyłem. Dzięki Bixiarzowi Adames'owi założyłem pierwsze bixy w tej zielonej ( teraz myślę o biledach też przez niego :P ) , Olgierd swoimi radami mi wiele razy ratował sytuację i pomagał zdiagnozować co i jak. Ogólnie fajnie że jest grupa naprawdę spoko ludzi, którzy zawsze pomogą i doradzą a jak trzeba to szyderę kręcą ;)  W między czasie się przewinęła OB 3.0 v6 w automacie i 2.0 16v w automacie. Mam nadzieję że ra omega będzie ze mną długo i bez awaryjnie jeździła. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pikna maszyna:)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zadbana :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj ładnie się auto prezentuje, szkoda, że opisałeś tylko "mody" a bardzo skąpo o pracach techniczno mechanicznych. Kolor też taki fajny, niech się dobrze sprawuje, poqodzenia. :)

Oczywiście gaz czyvjak tam nazywają lpg na minus :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
17 minut temu, B0Cygano napisał:

Witaj ładnie się auto prezentuje, szkoda, że opisałeś tylko "mody" a bardzo skąpo o pracach techniczno mechanicznych. Kolor też taki fajny, niech się dobrze sprawuje, poqodzenia. :)

Oczywiście gaz czyvjak tam nazywają lpg na minus :thumbdown:

Z prac z mechanika związanych napisałem :p rozrząd, olej, kable wn i świece, cewka, tuleje, drążki, łączniki stabilizatora, klocki hamulcowe, nagrzewnica i piasty przód zmienione ;) teraz wydech końcowy zmienić muszę bo sie dziurka zrobiła i pierdzi bardzo. Ogólnie to przelot zrobiony mam. Z mechaniki dużo do roboty nie miałem przy niej na szczęście ;)

35 minut temu, patryk2828 napisał:

zadbana :)

A dziękuję :) staram się jak mogę, omegi innych klubowiczy są dla mnie wzorem do naśladowania :)

Edytowane przez KomandoS
Literówka czego nie lubię
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczny kolor. B|

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

04.06.2018

Wpadły dzisiaj dystanse na tył 23mm ( dziękuję Robercik Brodnicki ;))) wkoncu jakoś wygląda ten tył. 

No i lampy wkoncu pomalowane na wzór omegi z klubu z Białorusi. Paski miały być cieńsze ale nie mogłem nigdzie zdobyć tak cienkiej taśmy ;)

No i ostatecznie geometria ustawiona ;)

IMG_20180604_124636.jpg

IMG_20180604_124627.jpg

IMG_20180604_115523.jpg

IMG_20180604_134325.jpg

IMG_20180604_140051.jpg

IMG_20180604_135402.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukasz zapodaj foto lamp hm z dalszej  odległości :) ten dystans to mały :P jeszcze hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, saint napisał:

Łukasz zapodaj foto lamp hm z dalszej  odległości :) ten dystans to mały :P jeszcze hehe

Spoko spoko zapodam później fotkę ;) jak dla mnie taki dystans wystarczy ;) może na przyszły sezon jak jakaś rolkę fajna znajdę i ogarnę trochę więcej przy blacharce to pomyślę o większym i o jakiejś glebie może ;) a i zeby nie było że krzywo pomalowane to na fotce z włączonym światłami klapa jest nie domknieta :p

Edytowane przez KomandoS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większy ten dystans zapodaj:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, NerwuS13 napisał:

Większy ten dystans zapodaj:D

Będzie gleba będzie większy dystans ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lampy naprawdę ciekawie wyszły :) i orginalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, saint napisał:

Proszę bardzo ;) nie wiem czy nie za ciemne wyszły :/

IMG_20180604_170314.jpg

IMG_20180604_172034.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest git:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dzisiaj rano mi Bestia ciśnienie podniosła tak że kawa nie była potrzebna 😂😂 myślałem na początku że ledy które założyłem zwarcie robią i prąd gubią, ale to nie one, Adames podpowiedział że to masy albo rozrusznik... Przyczyna była inna za to :p kostka od stacyjki się poluzowala i tam nie było masy. Sytuacja ogarnieta na szczęście. Adames dzięki Ci wielki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na fb ostatnio ktoś wstawił fotki swoich bixow z w211 które ledwo świeciły i podpisał " wkoncu dobrze świeci", nie mogę odnaleźć posta na grupie więc fotkę wstawiam tu. Tak świeci bix po regeneracji z zarnikiem Osram Xenarc 4300k na ori przetwornicach ;). A z prac przy samochodzie to tylko wiosłowanie i sprzątanie bo wczoraj na wesele Oma pojechała. 

BTW. 

Pozdrowienia dla kolegi z czarnej bfl na WRA, z naklejkami IRMSCHER na drzwiach ;)

IMG_20180616_222647.jpg

IMG_20180616_222526.jpg

Edytowane przez KomandoS
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniałem się pochwalić :p przyszła w tamtym tygodniu ;) jedna uratowałem, druga niestety nie dało rady :/

IMG_20180619_203441.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że bez foto się nie liczy to wpadł nowy panel od klimatronika ;) tak tsk wiem, zabezpieczyć aby się nie zniszczył :p niedługo wymiana amorkow z przodu i poduchy mostu :p

IMG_20180715_104720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi