Skocz do zawartości
B0Cygano

Dziwne działanie szyberdachu przy maksymalnym uchyleniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Problem polega na tym, że jak chcę uchylić szyberdach maksymalnie, to uchyla się bez zarzutu, lecz po kilku sekundach jak by się cofa delikatnie. Programowanie nic nie daje, wcześniej miałem silniczek i sterownik z roku 1997, było to samo, dałem do przeczyszczenia do elektryka, to po rozebraniu już wcale nic nie działało :hahaha:Wtedy zakupiłem sterownik z silniczkiem od kolegi mówił, że u niego w aucie działa bez zarzutu, zakładam do siebie i dalej ten sam problem z uchylaniem, Otwieranie działa bez zarzutu. I teraz pytanie wina jest z sterowniku, czy może szyberdach jest źle ustawiony, są na nim jakieś regulacje skrajnych położeń, czy coś w tym stylu ?

A tu filmik o co dokładniej chodzi :)

Edytowane przez B0Cygano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przełącz na maksa uchylenie, wcisnij pokrętło na  10 sekund, ustaw na maksymalne otwarcie, przytrzymaj przez 10 sekund, ustaw na zamknięcie i przytrzymaj przez 10 sekund. Programowanie mu sie popitoliło i świruje. Sterownik u mnie działał bez zarzutu więc musi być ok :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@skit

Programowałem kilka razy i dalej to samo, coś musi być u mnie skoro na dwóch sterownikach to samo się dzieje, o ile pierwszy kupiony z alledrogo nie był pewny o tyle u Ciebie działało i po założeniu u mnie dalej ten sam błąd. Podepnę jeszcze kompa, może jakiś błąd jest.

Co ciekawe jak ustawię pokrętło w środku między maksymalnym uchyleniem a zamknięciem, szyber podnosi się maks do góry i wtedy jak chce się cofnąć przekręcam pokrętło w pozycje maksymalnego uchylenia i zjawiska cofnięcia nie ma :ke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chce ci sie jechac i przekładać to dam ci kompletny szyber bo to i tak niesprzedwalny temat:)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, skit napisał:

Jak chce ci sie jechac i przekładać to dam ci kompletny szyber bo to i tak niesprzedwalny temat:)

Bardziej preferował bym naprawę swojego, lub jego wyregulowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Udało mi się naprawić swój szyberdach ! :hurra:

Opisze sposób wykonania. Otwieramy szyberdach w pozycję maksymalnego uchylenia, pilnując aby się nam nie cofnął, odkręcamy silniczek wraz ze sterownikiem, nie odłączając go od zasilania aby nie rozprogramować. Wyjmujemy tak aby zębatka nie była osadzona w gnieździe, nakładamy pokrętło tak jak zdjęliśmy, czyli w pozycji maksymalnego uchylenia i przekręcamy do pozycji
zamknięcia i z powrotem do maksymalnego uchylenia, trzymając w ręku silniczek i sterownik, tak aby zębatka pracowała w "powietrzu". Zakładamy, skręcamy i cieszymy się poprawnym działaniem szyberdachu :)

Edytowane przez B0Cygano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi