Skocz do zawartości
B&K

Omega BFL 2.2 kombi 2001

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Misiek napisał:

Jako służbowe może być. Czasami gubi fale radiowe. Amplituner nie powala. Co do nawigacji to wgrałem Auto Mapa bodajże z końca 2017. Taką wersję miałem. Czy navi w tym śmiga? Myślę że daję radę. Chociaż i tak korzystam z navi w smartfonie. Jakoś z przyzwyczajenia. Jako zestaw głośnomówiący sprawuje się idealnie. Mam połączonego przez bluetooth. Trochę nawigacja po kontaktach jest ciężka ale do przejścia. Nie można ich posortować. No i brakuje dynamicznego wyszukiwania kontaktów po wpisywaniu nr telefonu, jak to ma miejsce w smartfonie. Wifi nie ma. Jak dla mnie może być. Mam też podłączoną kamerę cofania, nawet dobrej jakości. Głównie wykorzystywane jako zestaw głośnomówiący. Bynajmniej przeze mnie.

Wymiziane Samsungiem Galaxy S7 :D

Powiem Ci ,że spodziewałem się więcej po tym radio.

Dzięki za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Sewerin napisał:

Powiem Ci ,że spodziewałem się więcej po tym radio.

Dzięki za opinię.

Wymieniasz w Omedze? Wiem, wiem, że oprócz kasety/płyty CD Opel nic więcej do Omegi nie dał, ale jak już pokonam lenistwo i nagram pare płytek to z ori systemu jestem zadowolony. Zmieniarkę i napęd w radiu do navi mam sprawny :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i wreszcie przyszedł czas na zakup zderzaka i ogarnięcie w całości przodu, tym bardziej, że kolejny raz Omega poleci za granicę. Po kolizji z maja ogarnąłem auto tak , aby jeździło, natomiast wygląd pozostawał wiele do życzenia: ...

@ Dzięki za graty i pomoc, Belek rządzi :D

IMG_20180522_103603.jpg

IMG_20180523_184635.jpg

IMG_20180523_184827.jpg

34268692_1117376945070530_177346831808724992_n.jpg

34305170_1117377095070515_2545181831309819904_n.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zderzak już na aucie... Nie do końca jestem zadowolony, ale tak na razie musi zostać. Nie działają mi po wymianie spryskiwacze reflektorów, muszę się tym w wolnej chwili zająć.

IMG_20180818_150442.jpg

IMG_20180818_150512.jpg

IMG_20180818_152603.jpg

IMG_20180818_175459.jpg

IMG_20180818_175506.jpg

IMG_20180818_175518.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nadkola poskładane z tego co miałem, czyli rzeźba ze starych, poprawione mocowania, ślizgi zderzaka powyłamywane, ale zderzak przyłapany do nadkoli, brak spinek mocujących zderzak pod autem i brak osłony. Te rzeczy muszę wymienić, ale na razie poskładane wszystko na wyjazd. Nie pracuje pompka od sprysków xenon mimo, że płyn w przewodach był.

Klima wreszcie działa tak jak powinna, "widzi" temperaturę na zewnątrz :)

Oprócz powyższych zostaje wymiana pompy wspomagania, chłodniczki oleju wspomagania, poprawienie szczelności wydechu i chyba na razie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pompe na krotko sprawdzić albo ona padła albo przekaznik ewentualnie przy strzale przewody gdzieś się zerwały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie leje się nigdzie pod autem to raczej pompka siadla, ewentualnie gdzieś się przytarla i może wystarczy rozebrać, rozruszać i posmarować ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Grabarz napisał:

Pompe na krotko sprawdzić albo ona padła albo przekaznik ewentualnie przy strzale przewody gdzieś się zerwały

Dzisiaj już nie miałem mocy tego sprawdzać, ale jeśli pompka nie doznała szoku przy strzale to zostaje tylko bezpiecznik/przekaźnik. Wiązka od silniczków jest wyżej, na wysokości zbiorniczka płynu i tu nic złego się z nią nie wydarzyło. Główne spryski działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to pompka raczej a jeśli nie to przekaznik :) tylko pamiętaj sprawdzać na włączonych lampach :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Grabarz napisał:

No to pompka raczej a jeśli nie to przekaznik :) tylko pamiętaj sprawdzać na włączonych lampach :)

Polazłem sprawdzić, napięcie na pompce w pierwszej chwili 12V, jak przytrzymam manetkę dłużej to spada, 2 próba to samo, pompka nie ma żadnej rezystancji na stykach więc podejrzewam, że umarła. Bezpieczniki ok, przekaźnika nie sprawdzałem

Edytowane przez B&K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stawiam na pompkę :(

Wymiziane Samsungiem Galaxy S7 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, B&K napisał:

ślizgi zderzaka powyłamywane,

Ślizgi za około 60 zł można nabyć nowe OEM na obie strony ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.08.2018 o 00:50, B0Cygano napisał:

Ślizgi za około 60 zł można nabyć nowe OEM na obie strony ;)

Wykorzystałem stare, udało mi się wszystko ładnie poskładać. Idealnie nie jest, ale musiałem zrobić wszystko jak najmniejszym kosztem, czyli założyłem nieumalowany zderzak, zamontowałem uszkodzone nadkola i poskładałem na uszkodzonych ślizgach. Przyjdzie czas to rozbiore cały przód i zrobię to tak jak trzeba, z kanału. Przy okazji wymienię pompę wspomagania i namierze przyczynę za dużej temperatury silnika. Na klimie podczas spokojnej jazdy na trasie dochodzi do 100C, jak wyłączę klimę to spada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, B&K napisał:

Przy okazji wymienię pompę wspomagania

To jee robota jak na Omegę przystało, dlaczego wymieniasz to nie pytam, bo nie muszę :haha7:

Edytowane przez B0Cygano
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, B0Cygano napisał:

To jee robota jak na Omegę przystało, dlaczego wymieniasz to nie pytam, bo nie muszę :haha7:

Dokładnie tak, umiera powolną śmiercia i podejrzewam, że to ona po części nadmiernie obciąża silnik bo umiera :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To jeee Omega :f:

Ja już wiem, nigdy więcej :yes2:

Edytowane przez B0Cygano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, B0Cygano napisał:

To jeee Omega :f:

Ja już wiem, nigdy więcej :yes2:

Nigdy więcej Omegi? Ja w sumie nie mam porównania, bo moje wszystkie auta dotychczas to Ople. Patrząc na ceny i koszty i na mój budżet to nie jest tragicznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, B&K napisał:

Nigdy więcej Omegi?

:yes:

Koszty, to koszty, auto fajne, ale jest jedno "ale" co skutecznie mnie zniechęca :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.09.2018 o 21:17, B0Cygano napisał:

:yes:

Koszty, to koszty, auto fajne, ale jest jedno "ale" co skutecznie mnie zniechęca :D

Rozumiem wspomaganie Cię boli :D

Jeśli chodzi o Opla w przystępnej cenie, z bogatym wyposażeniem i w miare dobrym wykończeniem to tylko Omega.  Mimo upływu lat wyglad ma ponadczasowy, a obecne plastikowe tanie fury składane z chińskich cześci sie do niej nie umywają. Podjechałem kiedyś po kumpla nieumytym autem, a ten: łeee, stare auto brzydkie itp. Wsiadł, schłodził sie, przewiózł nie czując dziur, popatrzył na wyposażenie i potem było: eee za******a ta Omega, nie spodziewałem się.

Pamiętaj! Możesz kupić coś nowszego, ładniejszego, ale innego auta z dusza nie trafisz. Amen :)

Pisałem już parę razy: moją furę boli sporo od wspomagania, przez elektrykę, układ chłodzenia po problemy z silnikiem, ale zawsze do celu, nigdy na lawecie :D

Edytowane przez B&K
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, B&K napisał:

Pamiętaj! Możesz kupić coś nowszego, ładniejszego, ale innego auta z dusza nie trafisz. Amen :)

Akurat moja osoba nie jest miłośnikiem nowożytnej motoryzacji ;pp

Trafisz, tylko trzeba mieć odpowiedni zasięg liczony w pln :rzut:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, B0Cygano napisał:

Akurat moja osoba nie jest miłośnikiem nowożytnej motoryzacji ;pp

Trafisz, tylko trzeba mieć odpowiedni zasięg liczony w pln :rzut:

Pewnie tak ;) . Wiesz ja tak juz od X lat zapatrzony w te Ople :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej opowiadaj jak prace przy układzie wspomagania idą ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, B0Cygano napisał:

Lepiej opowiadaj jak prace przy układzie wspomagania idą ? :)

A na razie nie idą. Brak kasy i miejsca. Jeżdzę na razie tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To bicek pkowany jest :hahaha:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, B0Cygano napisał:

To bicek pkowany jest :hahaha:

Podczas jazdy nie, ale na ciepłym podczas parkowania już tak :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi