Skocz do zawartości
PawelP

Czuć zapach benzyny podczas odpalenia silnika

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Grzegorz89 napisał:

@Ricardo Tak? 

IMG_20181011_142853-1024x768.jpg

Dokładnie. I ten cienki od odmy wchodzi w tak małą dysze która lubi się zatykac i wtedy powstaje tak zwane masło z oleju w newralgicznych punktach tego silnika. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, to już żeśmy coś ustalili :)

Czyli przewody mam dobrze podłączone. 

Jednak zapach paliwa dalej pozostał. Moim podejrzanym bym zawór evap, jednak wykluczyłem go rozpinając przewód od filtra węglowego zaraz na pierwszym łączeniu gdzie wchodzi to komory silnika. Zaślepiłem przewód z obu stron i co? I dalej kufa śmierdzi. 

IMG_20181011_213701-1024x768.thumb.jpg.13d98bf1cd306564b9c4b16789cd1383.jpg

Więc zostaje listwa wtryskowa, innej możliwości niema. Albo gdzieś wtrysk leje bokiem (silnik chodzi normalnie, bez żadnych anomali) albo zawór na listwe... I tak albo, albo.... 

Jak rozbiore to będę wiedział :) No ale to już nie dzisiaj :P

Dam znać w temacie do czego doszedłem. Jakby ktoś miał jakiś pomysł/dobrą radę, na co szczególnie zwrócić uwagę, to proszę pisać, nie wstydźcie się :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to też dosyć dziwne bo mi nie trzymał zawór ciśnienia na listwie i puszcza benzynę. Nie śmierdzi albo kompletnie nic. 

Może czuć niewypalona benzynę z wydechow? Szczelne są na portach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Ricardo napisał:

Może czuć niewypalona benzynę z wydechow? Szczelne są na portach? 

:nie_wiem: nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Ale to też wezmę pod uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grzesiu  też mam ten przypadek, jakiś czas było ok teraz znowu,  u mnie  wydechy szczelne ,listwa też i szukam dalej zapach czuć przy silniku, i zawsze przy odpaleniu na zimnym,  może któryś wtrysku leje?  szukajmy a znajdziemy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem rundę w koło bloku, wjechałem do garażu podnosze maskę i standardowo śmierdzi beną w uj. Szybko wszystko rozebrałem i dupa, nigdzie nie widać wycieku. Listwa wtryskowa sucha, jest kilka miejsc nad którymi się zastanawiałem ale ślady nie były na tyle jednoznaczne żeby stwierdzić "to napewno tu się leje". 

Zostaje wymienić uszczelki pod i nad kolektorem i wszystkie uszczelki wtrysków... Innych pomysłów nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dziś niebylo czuć po dwudniowym postoju,  już nierozumiem raz czuć raz nie ,ale. tylko przy odpaleniu  na zimnym,  zauważyłem. że. mam nieszczelne połączenie z dwóch stron od katalizatorow  do tlumikow  końcowych,  przy silniku nic niesmierdzi więc chyba będzie to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieszczelność filtra oparów paliwa, urwanie przewodu odpowietrzającego zbiornik paliwa, nieszczelności w układzie tłoczenia benzyny do silnika w komorze silnikowej.Sprawdź w tych miejscach 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi