Skocz do zawartości
B&K

Bezpieczeństwo dziecka w Omedze

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że niedługo będę potrzebował fotelika w Omedze pytanie: jak to jest?

Systemu Isofix w standardzie w Omedze nie było, był podobno jakiś system Opla pod chyba foteliki Recaro, ale nie potwierdziłem tego. Ewentualnie czy można go dołożyć?

Googlarka pokazała mi taki stelaż dedykowany od Forda, ale czy do każdej kanapy da się to bez problemu zamontować? Podejrzewam, że będzie trzeba przypruć kanapę przy łączeniu siedziska z oparciem i wzmocnić blachę pod spodem do której będzie to przykręcone.

Ktoś miał z tym jakieś doświadczenia? Ktoś modził?

6f676d7204e10440cc0ce5db9d36d512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja słyszałem że był isofix w omedze ale w bardzo niewielu egzemplarzach.

Po za tym jeśli chodzi o bezpieczeństwo a tym bardziej dzieci wolałbym nie dokładać takiego czegoś jeśli nie było w standardzie na wyposażeniu, jest masa modeli dobrych fotelików bez isofixa :) sam ostatnio kupowałem drugi fotelik, wolałem dołożyć 100zl i kupić porządny bez isofixa niż jakiś tańszy ale z isofixem. Teraz mam dwa foteliki, jeden na isofixa (Ale młodszy i tak jeździ tyłem do kierunku jazdy więc narazie nie potrzebuje isofixa) drugi dla starszego kupiliśmy miesiąc temu bez isofixa (on jeździ na przednim siedzeniu A tam i tak nie ma isofixa).

Ja w zafirze mam isofixa z tylu z miejscem na pas top techer (czy jakoś tak) i będę go używał dopiero za jakiś rok. 

Chociaż nie powiem bo ten isofix to fajna sprawa jak się ma dwa auta i często przekłada foteliki, ale jak fotelik głównie będzie jeździł w jednym aucie to pewniejsze jest montowanie na pas :) sosorki za esej ale może pomoże w wyborze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tazz dobry esej, bo wyjaśnia co nieco. Zawsze myślałem, że Isofix to luksus, ale jak sam zauważyłeś fotelik będzie w jednym aucie, więc w sumie nie ma o co kruszyć kopii.  Mam jedno auto, fotelik nie będzie na codzień przekładany.

Jestem na etapie szukania konkretnego fotelika dla swojej córy i na razie za dużo tego... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile ma córa? 

Ja mam jeden fotelik colletto vento dla młodszego a drugi teraz kupiliśmy recaro Young sport Hero czy jakoś tak, z obu jesteśmy zadowoleni :) Chociaż ten recaro jest bardzo fajnie zrobiony i łatwo się go montuje  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że dołożenie isofixu nie zaszkodzi, w omedze jest na to miejsce (przynajmniej w sedanie) próg między ścianą bagażnika a siedzeniami pozwolił by na montaż czegoś takiego, mam isofix w VC i te "ramiona" wsuwa się pomiędzy siedzisko a oparcie i są uchwyty, ale ja bynajmniej zawsze zapinam i na isofix i na pasy...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam najzwyklejszy fotelik caretero bez ISOFIX. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Jako minus mogę tylko powiedzieć że materiał z czasem płowieje/przebarwia się i wygląda jakby był brudny. Montaż fotelików na pas zazwyczaj wydaje się skomplikowany ale po kilku próbach montaż zajmuje mniej niż minutę. Nie ryzykował bym dokładania isofixa - tu chodzi o bezpieczeństwo. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Tazz napisał:

Ile ma córa? 

Ja mam jeden fotelik colletto vento dla młodszego a drugi teraz kupiliśmy recaro Young sport Hero czy jakoś tak, z obu jesteśmy zadowoleni :) Chociaż ten recaro jest bardzo fajnie zrobiony i łatwo się go montuje  :)

Córa dopiero w drodze, rozwiązanie w styczniu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To najpierw myśl o nosidełku a nie fotelik już :P

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, B&K napisał:

Córa dopiero w drodze, rozwiązanie w styczniu :D

No to gratulacje :brawo:ucałuj Basię  :)

i tak jak @Aros napisał, kup jakieś nosidelko (maxi cosi ma fajne) A fotelik to dopiero za rok jak nie dluzej :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam, Młody mój ma maxi cosi, wygodne w zapinaniu :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Tazz napisał:

No to gratulacje :brawo:ucałuj Basię  :)

i tak jak @Aros napisał, kup jakieś nosidelko (maxi cosi ma fajne) A fotelik to dopiero za rok jak nie dluzej :)

Dziękujemy, Basia ucałowana :) . No właśnie się słyszałem, że taka opcja jest lepsza :)

4 godziny temu, Aros napisał:

Polecam, Młody mój ma maxi cosi, wygodne w zapinaniu :)

Dzięki, o Maxi Cosi słyszałem bardzo dużo dobrych opinii. Który model użytkujesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam cabriofix o taki :

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7558079664

Tylko że ja kupiłem uzywke od żony znajomej (za 50zl), dziecko w tym będzie jeździć około roku więc nie trzeba kupić nowego :) A teraz sprzedalismy też za 50 zł w niecałą godzinę bo maxi cosi to chodliwy i porzadny towar ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Tazz napisał:

Ja mam cabriofix o taki :

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7558079664

Tylko że ja kupiłem uzywke od żony znajomej (za 50zl), dziecko w tym będzie jeździć około roku więc nie trzeba kupić nowego :) A teraz sprzedalismy też za 50 zł w niecałą godzinę bo maxi cosi to chodliwy i porzadny towar ;)

Ja wypatrzyłem taki pakiet z nosidełkiem Maxi Cosi City:

https://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-coletto-savona-3w1-mc-citi-i7013207727.html

Tesciowie zadeklarowali sie przeznaczyć 2000zł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już z doświadczenia napiszę jakbym miał kupować wózki itp itd:

-Nosidelko używane to już wiesz (około roku dzidzia jezdzi)

-gondola też uzywke bo dziecko też około roku pojezdzi a ta spacerowka z wózków 2w1 czy 3w1 to jest masakra, dziecko w tym lata na wszystkie strony, sztywne to twarde. Pozniej jak uda się to sprzedać za 30-40% wartości to jest dobrze, mimo że wygląda na nowe...

- to co bym kupił nowe i porządne to spacerowke i właśnie fotelik do auta, W tym dzidzia najwięcej będzie się poruszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Tazz napisał:

-gondola też uzywke bo dziecko też około roku pojezdzi a ta spacerowka z wózków 2w1 czy 3w1 to jest masakra, dziecko w tym lata na wszystkie strony, sztywne to twarde. Pozniej jak uda się to sprzedać za 30-40% wartości to jest dobrze, mimo że wygląda na nowe...

- to co bym kupił nowe i porządne to spacerowke i właśnie fotelik do auta, W tym dzidzia najwięcej będzie się poruszać ;)

No fakt, ale teście dają 2k i dali warunek, że nowe ma być :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha :D to zmienia postać rzeczy ;) Ale zawsze możesz im przedstawić jaką jest sytuacja ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Tazz ma rację...

Co do auta to kupiliśmy kiedyś ze szwagrem po sztuce Avionaut Glider na wypasie z eco skóry :P

Fajny fotel dla dziecka mam juz dwa. Bezpieczne i ładnie wyglądają w omedze :)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gregorz napisał:

@Tazz ma rację...

Co do auta to kupiliśmy kiedyś ze szwagrem po sztuce Avionaut Glider na wypasie z eco skóry :P

Fajny fotel dla dziecka mam juz dwa. Bezpieczne i ładnie wyglądają w omedze :)

Dzięki bardzo za info, rozważę wszystkie Wasze propozycje. W sumie może by ten temat przypiąć zmieniając nazwę tematu na np.  "Dziecko w Omedze, foteliki, porady". Moderatorzy, co myślicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu Fri Sep 21 2018 o 23:43, Tazz napisał:

Tu się nie zgodzę. Mieliśmy wózek Tako Warrior Piratz 3w1 i był świetny. Najlepsza spacerówka jaką mieliśmy była właśnie z tej kombinacji. Może nosidło było trochę ciężkie ale gondola i spacerówka świetne. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, B&K napisał:

Dzięki bardzo za info, rozważę wszystkie Wasze propozycje. W sumie może by ten temat przypiąć zmieniając nazwę tematu na np.  "Dziecko w Omedze, foteliki, porady". Moderatorzy, co myślicie? :)

Możesz sam zmienić jeśli założyłeś temat. Klikasz w tytuł i trzymasz...jakoś tak :)

Edytowane przez Gregorz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gregorz napisał:

Możesz sam zmienić jeśli założyłeś temat. Klikasz w tytuł i trzymasz...jakoś tak :)

Temat został już zmieniony na "Bezpieczeństwo dziecka w Omedze" :) Wszelkie uwagi proszę zgłaszać za pośrednictwem formy "raportuj"  oszczędzi to nam tworzenie zbędnych postów ;)

Pozdrawiam :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@B&K dokładnie to mam coś takiego Maxi Cosi Cabriofix, też kupiłem używane, młody ma 8 miesięcy i już zaczyna siadać więc pewnie ok. roku przesiądzie się na fotelik, a co do fotelika to dla córki w VC mam Coletto satino z isofix a w omedze wożę maxi cosi priori, oba są spoko wg. mnie, mają wygodne zapięcia i regulację pochyłu dla dziecka :)

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Aros napisał:

@B&K dokładnie to mam coś takiego Maxi Cosi Cabriofix, też kupiłem używane, młody ma 8 miesięcy i już zaczyna siadać więc pewnie ok. roku przesiądzie się na fotelik, a co do fotelika to dla córki w VC mam Coletto satino z isofix a w omedze wożę maxi cosi priori, oba są spoko wg. mnie, mają wygodne zapięcia i regulację pochyłu dla dziecka :)

Regulacja pochyłu jest spoko bo jak Majka zasypia w samochodzie to pochylam jej fotelik żeby głowa jej nie leciała bezwładnie w dół :) I tak sobie śpi na pół leżąco ciapek mały w aucie ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Panowie za porady. Jeśli chodzi o pierwszy fotelik/nosidełko to po przerzuceniu sporej ilości różnych rozwiązań zawęziłem do 3 modeli:

Maxi Cosi Citi, Maxi Cosi Cabriofix i Recaro Privia w podobnych cenach. Wybrałem jednak Maxi Cosi Cabriofix,  w poniedziałek ma przyjść i mam nadzieję, że Patrycja będzie w nim bezpieczna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, B&K napisał:

Dzięki Panowie za porady. Jeśli chodzi o pierwszy fotelik/nosidełko to po przerzuceniu sporej ilości różnych rozwiązań zawęziłem do 3 modeli:

Maxi Cosi Citi, Maxi Cosi Cabriofix i Recaro Privia w podobnych cenach. Wybrałem jednak Maxi Cosi Cabriofix,  w poniedziałek ma przyjść i mam nadzieję, że Patrycja będzie w nim bezpieczna :)

Będziecie wszyscy zadowoleni ;)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi