Skocz do zawartości

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serek_V6

Omega_B_V6 - Serka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Niedawno zarejestrowałem się na forum,więc gdy znalazłem trochę czasu postanowiłem założyć temat o mojej Omedze.

A więc jest to Omega B 1999r sedan X25XE manual,sprowadzona z Niemiec do Polski w 2007roku.W kraju jestem drugim właścicielem,kupiłem ją w lutym tego roku.

Od tego czasu wymieniłem:

Świece,olej+filtr,czujnik położenia wału,wtryski LPG.

Po czym jakiś czas jeździłem bezawaryjnie lecz z czasem wysiadł immobiliser i byłem zmuszony wymienić komputer silnika,i niedługo puźniej zaczęła przeciekać pompa wody.Zakupiłem te części od PanaKaretki którego pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Od tamtego czasu omega uspokoiła się z usterkami,poza lekkim szarpaniem na lpg czasami.więc wziąłem się za kilka rzeczy które planowałem porobić przy aucie m.in.

Założyłem stożkowy filtr powietrza

Ledowe postojówki

Jakieś mocniejsze żarówki świateł drogowych

Dokładkę zderzaka z renault espace

Lotkę irmscher 

Tłumik końcowy przelotowy 

Pomalowałem alufelgi i zaciski hamulcowe 

grill na czarny mat

Przyciemniłem lekko halogeny 

Zmieniłem podświetlenie wnętrza i zegarów 

W najbliższym czasie planuje uporać się z tym poszarpywaniem na lpg 

A z modów to planuje jeszcze 

Założyć skóry 

Obniżane sprężyny 

Alu 17 lub 18 cali na lato 

Tylna półka z roletą 

Pomalować kolektor przy silniku (na kolor jeszcze nie znalazłem weny,ale coś wymyśle ciekawego)

Zmienić grill na irm albo stz

A z czasem wpadną napewno jeszcze jakieś  ciekawe pomysły.

Pozdrawiam :)

IMG_20180209_192507_377.jpg

IMG_20180312_170245_677.jpg

IMG_20180401_174709.jpg

IMG_20180422_201717_803.jpg

IMG_20180519_185100.jpg

IMG_20180728_114710_636.jpg

IMG_20181024_132957.jpg

IMG_20181024_193535_569.jpg

IMG_20181024_193646_750.jpg

IMG_20181024_193752_913.jpg

IMG_20181026_180003_410.jpg

IMG_20181026_180035_575.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

Kolejna forumowa Omega B :brawo:

Ładna sztuka ;) pewnie zaraz przyjdzie taki jeden co bedzie marudził o oryginalach itp itd... nie słuchaj go :P auauto ma się Tobie podobać  :)

A powiedz mi jakich ledow użyłeś do zegarów?  Z polokraglym łbem (soczewka) czy Z płaskim lbem? 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Tazz napisał:

pewnie zaraz przyjdzie taki jeden co bedzie marudził o oryginalach itp itd... nie słuchaj go :P

:ph34r::cwaniak:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ładna ładna :) Dbaj bo ich coraz mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do zegarow tylko ledy smd :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość digi

juz sobie mysle Danio opisał ,pacze i pacze i sie mało nierozpacze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witamy na pokładzie serka danio :P

Dbaj i chuchaj bo coraz mniej ich jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tazz : założyłem ledy z półokrągłym łbem wydaje mi się że lepiej rozpraszają światło;) 

danio : jeszcze brakuje małego głoda hyhy xD

dziękuję za miłe komentarze na temat mojej omegi myślę że z czasem bedzie coraz ładniejsza:)

A jeszcze takie pytanko,jak wymontować tę ramkę z radiem i pokrętłami od nawiewów?Pytam bo chcę zmienić podświetlenie jeszcze w guzikach nad radiem i w pokrętłach od nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Serek_V6 napisał:

danio : jeszcze brakuje małego głoda hyhy xD.

Wszystko jest :f:

Screenshot_2018-10-27-12-38-23.thumb.png.f439f0de4f9f91bca2d19e69824af040.png

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Serek_V6 spiluj ta diode żeby miała płaski leb A nie poznasz podświetlenia. Z okrągłym łbem świeca punktowo A jak spilujesz to będą fajnie rozpraszac światło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak zalozysz smd podobne jak w postojowkach to bedzie najlepiej rozproszalo swiatlo i swiecilo :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Grabarz napisał:

A jak zalozysz smd podobne jak w postojowkach to bedzie najlepiej rozproszalo swiatlo i swiecilo :)

Dokładnie  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha no to muszę zmienić skoro mają lepiej świecić te SMD.:D

A w MIDzie jakie żarówki są? Chodzi mi żeby świecił na czerwono i do reszta przełączników też. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W midzie jak kojarzę też są takie jak w zegarach, ale mogą być te mniejsze chyba t5w czy jakoś tak

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej tak jak tazz pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny sedan :)

Co do ramki nawiewów - wyjmujesz radio, aszynbeher (popielniczkę) odkręcasz śrubki a potem gwóźdź programu - przez dziurę po radiu wkładasz łapę i tam jest taki dynks/wihajster/dźwignia i ją trzeba zmanipulować w dół (chyba) i cały panel ci wyskoczy. Dobrze mówię @Ricardo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna 2.5v6, może wrzucić video  jak ci gada na stożku  silnik ?, zmień te valtki  na coś lepszego, też je miałem  w swojej 2.5, szarpać może ci coś związane z elektryka,  u mnie był przewód od LPG  do wtyczki Pb wtrysku odpiety i działał na 5 garów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tazz : Dzięki w tygodniu postaram się zmienić podświetlenie,jak gdzieś znajdę te żarówki.;)

SZAJBUS_SzeF : A pod pokrętłami nie ma śrubeczek żadnych,bo tam mi też coś trzyma przy pokrętłach właśnie?9_9

O tym dynksiku za radiem nie wiedziałem dzięki.

PawelP : Pewnie a filmik z za auta (z tłumika) czy z pod maski?:))

A jakie wtryski polecasz zamiast valteków?Miałem BMW 520i też na valtekach i jakoś w miarę gładko to działało A te wymieniałem z 4 mieś temu wiec są prawie nowe zobaczę jak będą się spisywały jak dojdę do ładu z tym LPG wkońcu.

Jaka jest kolejność podłączania wtrysków wg kolorów kabelków,(na który cyl jaki kolor)? Może jak gazownik mi zmieniał wtryski to coś pomylił 

Dziś popatrzę czy nie jest żaden odpięty Dzieki:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filmik z komory silnika,  polecam wtryski  Barracuda lub Hana, są szybsze wydajniejsze żywotność też dobra,  ja mam Barracuda, reduktor na ile KM  masz?,  chodziło mi o połączenie pod kolektorem dolotowym do wtryskow  benzyny sprawdź najpierw u gazownika czy dobrze wtryski LPG podłączone , objaw może być dużo ja doszedłem po 8 miesiacach😁 dlaczego szarpala ,sprawdź czy wtryski LPG dzialaja  na wszystkich cylindrach 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok w najbliższym czasie jak będe miał rozgrzany silnik to nagram i wstawię.

Reduktor mam KME do 200km,a to kolory kabelków które idą do wtrysków zależą od instalacji LPG? Czyli bym musiał zdjąć kolektor i przejrzeć wszytko.Dzieki za sugestie sprawdzę to:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reduktor  masz za słaby moim zdaniem lub na styk,  do v-ki powinien być wydajny ok 250-300KM, ja założyłem Versus super 300KM, co do kolorów to niewiem czy coś to zmienia,  poprostu żebyś miał lutowane  połączenia całe niewiem jak jest u ciebie, może najpierw niech ci gazownik  sprawdzi a później zajrzyj dalej jeśli on niepomoze wtryski gazu też masz kiepskie Valtek to najtańsze co sprzedają na rynku jakość też słaba,  przejrzyj mój profil w nasze omegi może coś ci się przyda z porad lub zmian jakie robiłem przy 2.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Fajny sedan :)

Co do ramki nawiewów - wyjmujesz radio, aszynbeher (popielniczkę) odkręcasz śrubki a potem gwóźdź programu - przez dziurę po radiu wkładasz łapę i tam jest taki dynks/wihajster/dźwignia i ją trzeba zmanipulować w dół (chyba) i cały panel ci wyskoczy. Dobrze mówię @Ricardo?

Dokładnie :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat przejrze napewno dzięki za rady PawelP.:D

Ale narazie instalacja raczej zostaje taka jaka jest spróbuję zrobić tak aby ok to działało jakoś,chyba że się nie da tego doprowadzić do ładu to będe kombinował najpierw z lepszymi wtryskami a jak nie wystarczy to reduktor też.:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też był zestaw Reduktor 200KM plus czerwone Valtki,  3 gazownikow mapy robiło,  auto jechało bo jechało ale szału niebylo, może ci się uda coś zrobić na tym co masz,  warto sprawdzić jak długo masz instalacje w aucie Reduktor i inne komponenty LPG,  być może filtr fazy lotnej i ciekłej do wymiany, sprawdzić węże LPG czy niepopękane,  sprawdzić opaski czy trzymają węże,  a co do węży to Thunderflex  ta firma ma bardzo dobre węże  placiłem  20zl za  1metr one są z zewnątrz  prążkowane,  w moim profilu (Omega 2000 Edition)  jest porównanie dwóch węży po jakimś czasie pracy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W ostatnim czasie kupiłem do omegi alufelgi na lato model AEZ Bimo 17cali z oponami letnimi Michelin 215/50.

Zimą będzie robiona przy nich polerka rantów a rotory będą malowane na grafit.

A także bede starał się zmienić sprężyny na niższe (-30/-35mm) i dystanse żeby było szerzej i niżej :P

Dotychczasowe alufelgi 16tki oryginalne Oplowskie są z oponami zimowymi więc będą one na zimę.:thumbsup:

Co do szarpania na gazie to znalazłem usterkę.@PawelP miał rację jeden wtrysk nie reaguje na odłączanie i podłączanie wtyczki więc prawdopodobnie gdzieś jest kabelek odłączony i na jeden gar nie dostaje gazu ale na dniach się z tym uporam:D

A także wstawiam obiecany filmik z dźwiękiem na stożku.;)

IMG_20181105_154034_949.jpg

IMG_20181105_154200_197.jpgIMG_20181105_154359_045.thumb.jpg.8756c05041c562dcc3b0af010a712158.jpg

Edytowane przez Serek_V6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi