Skocz do zawartości
Michas91

Dziwne zachowanie obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jadąc dzisiaj Omą zauważyłem pewien problem z zachowaniem się obrotów silnika. Problem polega na tym, że odcina mi paliwo przy 4tyś. obrotów. Dzieje się tak zarówno na gazie jak i na benzynie. Nawet na postoju jak dodawałem gazu to robiło tak samo. Miał ktoś taki problem, albo wie ktoś co by mogło by przyczyną takiego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:mysli:

Czujnik położenia wałków rozrządu ? Taka nasuwa mi się hipoteza, check pali się ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, żadna kontrolka się nie pali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie byl taki sam objaw i przy pewnych wysokich obrotach szarpalo autem i spadala moc i okazalo sie ze czujnik polozenia walu korbowego, wymienilem i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej działo się jeszcze tak, że jak wchodził na 3tyś + to odczuwałem jakby mi ktoś złapał mocno auto i nie chciał puścic (zamula go strasznie) i jak wpada do 4tys to odpuszcza i dostaje kopa, jedzie normalnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auto pracuje w trybie awaryjnym. A co do kontrolki to zapala Ci się wogóle jak przekręcisz kluczyk na zapłon, bez rozruchu ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, po przekreceniu kluczyka swieca sie tak jak powinny.

Wysłane z mojego Power 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekiem się nie sugeruj. W 2.0 16v miałem odcinkę przy 4tyś obrotów, czeka brak - czujnik wałka rozrządu. Zobacz jaki tam jest bo jeden jakiś mam nowy ale nie pamiętam z jakiego opla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z checkiem, odcinką i brakiem mocy przechodziłem historię jak na razie dwukrotnie : te same obiawy a dwie usterki- 

1. czujnik położenia wałka rozrządu

2. czujnik położenia wału korbowego

musisz zdiagnozować który, bo raczej to będzie przyczyna.

Jak już ci się uda, od razu doradzam: nie kupuj używek bądź zamienników, używka nie wiadomo kiedy Ci się "wysypie" znów, a zamienniki owszem są, ale nie chcą współpracować w stopniu choćby zadowalającym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki za pomoc, będę ogarniał temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi