Jump to content
Pabloo

Opony całoroczne Falken Euroall Season AS200

Recommended Posts

Cześć, miał ktoś z Was do czynienia z oponami całorocznymi Falken Euroall Season AS200? Jakie macie zdanie na ich temat, ewentualnie czy polecilibyście jakieś inne rozwiązanie? Tak się złożyło, że skończyły mi się opony zimowe, a letnie też już przejechały swoje. Zastanawiam się nad założeniem całorocznych 235/45/R17 (takie mam teraz letnie, zimówki to 16). Kupowanie jednego kompletu zamiast dwóch byłoby cenowo lepszym rozwiązaniem, a dodatkowo odpadłaby wymiana kół na kolejny sezon. :)

Opony do wszystkiego to opony do niczego, takie moje zdanie.

Chyba, że poruszasz się tylko po głównych drogach które są stale odśnieżane i nie musisz jeździś po dróżkach gdzie jak spadnie śnieg to leży do tego momentu aż ztopnieje, wtedy to może i by było dobre rozwiązanie.

Osobiście polecam z czystym sumieniem Vredestein Quatrac 5.

Sam ściągnąłem 4 komplety takich opon do różnych aut w rodzinie (fiat panda 1.1, vw beetle 1.9tdi, chrysler pacyfica 3.5 4x4, afla 159 sportback) opony naprawdę petarda. Sucho mokro śnieg, nic się nie dzieje, ale trzeba pamiętać że to kompromis, premium zima czy lato nigdy to nie będzie, nie ma co szaleć.

Ciekawe te oponki. One mają rant ochronny na felgę?

7 minut temu, Pabloo napisał:

Ciekawe te oponki. One mają rant ochronny na felgę?

Teraz już wszystkie nowe opony mają rant... chyba że jakieś budżetówki.

1477144-n4.jpg.10e44944c93527c20ac2ab4883499f99.jpg20181105_222504.jpg.43b877be24aad4229ac4bddd6074acb1.jpg

Vredestein to klasa premium, mogę się podpisać własnymi rencami, w swoim kombiaku mam zimę i lato tej firmy. 

Masz te oponki całoroczne czy osobne komplety na zimę i lato?

W dniu 5.11.2018 o 22:36, lukaszxx1990 napisał:

Jak wyżej 😑

W dniu 5.11.2018 o 22:26, lukaszxx1990 napisał:

w swoim kombiaku mam zimę i lato tej firmy. 

Sorry, bo nie zrozumiałem. Piszemy tu o całorocznych oponach, a Ty piszesz o oponach na zimę i lato. :) Wiadomo że całoroczne też są i na lato i na zimę. Ale z tego co widzę ta firma produkuje nie tylko opony całoroczne (Quatrac 5, Comtrac 2 All Season), ale także letnie (Sportrac 5, T-trac 2, Ultrac Vorti, etc.) i zimowe (Snowtrac 5, Wintrac Xtreme S, Snow Classic, etc.). I teraz nie wiem czy masz w Omedze opony Vredestein na lato i zimę (dwa komplety) czy całoroczne. A to ciekawe, bo wolałbym wiedzieć jak w Omedze sprawują się całoroczne. :D

41 minut temu, Pabloo napisał:

Sorry, bo nie zrozumiałem. Piszemy tu o całorocznych oponach, a Ty piszesz o oponach na zimę i lato. :) Wiadomo że całoroczne też są i na lato i na zimę. Ale z tego co widzę ta firma produkuje nie tylko opony całoroczne (Quatrac 5, Comtrac 2 All Season), ale także letnie (Sportrac 5, T-trac 2, Ultrac Vorti, etc.) i zimowe (Snowtrac 5, Wintrac Xtreme S, Snow Classic, etc.). I teraz nie wiem czy masz w Omedze opony Vredestein na lato i zimę (dwa komplety) czy całoroczne. A to ciekawe, bo wolałbym wiedzieć jak w Omedze sprawują się całoroczne. :D

Ma w swojej omedze 2 komplety, jeden na zimę i jeden na lato. Ja u siebie mam komplet na zimę Vredestein'a i opony są fenomenalne, także polecam tą firmę.

• Like 2

Używasz mózgu ogólnie??? Czy został w szufladzie u ziomka że czytanie ze zrozumieniem jest trudne? Przeczytaj z 2 albo 3 razy, może coś ruszy.

Streszczenie:

1 poście pisałem o wielosezonie, w kolejnym podsumowałem całą markę.

Edited by lukaszxx1990

W dniu 10.11.2018 o 13:42, lukaszxx1990 napisał:

Używasz mózgu ogólnie??? Czy został w szufladzie u ziomka że czytanie ze zrozumieniem jest trudne? Przeczytaj z 2 albo 3 razy, może coś ruszy.

Streszczenie:

1 poście pisałem o wielosezonie, w kolejnym podsumowałem całą markę.

Bez komentarza...

Wracając jeszcze do kwestii opon, miałem już kupić Vredestein Quatrac 5, ale zobaczyłem, że w podobnej cenie są całoroczne Bridgestone Weather Control A005. Mają lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni (oznaczanie "A", Vredestein - "C"), ale są też trochę głośniejsze (71 dB vs. 70 dB). Może ktoś testował? :)

Bridgestone zawsze na propsie :D

Chociaż jeżeli chodzi o zimówki to Vredestein na zime miażdży. Nie wiem jak całoroczne bo jeżdzę na dwóch rozmiarach całe życie

Edited by DonPadre

Kupiłem w końcu Michelin Crossclimate+ 235/45 R17. Zobaczymy jakie będą wrażenia.

Póki co jest dobrze. Testowałem na suchym, mokrym i na śniegu. Samochód dobrze trzyma się drogi, jest cicho. Oby tak dalej. :)

witajcie odbiegnę troszkę od tematu,ale nie chce zakladac nowego,mam pytanie odnośnie szerokości opon 225 czy 235 na felgi ze zdjęcia??? z góry dziekuje za pomoc 

opel_vectra_irmscher_i35_felgi.jpg

W dniu 14.02.2019 o 17:55, maniack napisał:

witajcie odbiegnę troszkę od tematu,ale nie chce zakladac nowego,mam pytanie odnośnie szerokości opon 225 czy 235 na felgi ze zdjęcia??? z góry dziekuje za pomoc 

opel_vectra_irmscher_i35_felgi.jpg

to zalezy od profilu opony od szerokosci felg od obnizenia auta od dystansów :) 

7 minut temu, saint napisał:

to zalezy od profilu opony od szerokosci felg od obnizenia auta od dystansów :) 

8 cali szeroką profil 40, obniżenie - 30mm dystans 25 mm

12 godzin temu, lukaszxx1990 napisał:

225

dziekuje bardzo :)