Skocz do zawartości

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

maniack

Wymiana oleju w skrzyni biegow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam nadzieje, że w dobrym dziale wrzucam temat, nie znalazłem nic takiego, więc mam pytanie odnośnie wymiany oleju w automacie, mam omege 2,6v6 z 2001 nasluchalem się wielu opinie jedni mówią, wymień inni nie wymieniaj, więc proszę powiedzcie, czy się wymienia olej w automacie i filtr, jaki tam powinien być olej i filtr i czy samemu jako laik jestem w stanie to zrobic😊z góry dziękuję za wszelakie info. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

Witaj. Ja u siebie wymieniałem, przebiego podobno 140 tys i raczej olej nie wymieniany od nowości. Robiłem to metodą statyczną przy której wymienia się około 60 % oleju co w starszych skrzyniach i przy nie znanej historii serwisowania jest bezpieczniejsze.

Nie wiem czy sam ogarniesz ja wymieniałem w warsztacie. Do wymiany potrzebny jest olej, filtr oraz dwie uszczelki misek olejowych. Ja polecam elementy z serwisu oraz olej GM Dexron VI, lub ewentualnie Revanol, gdzie specyfikacje musisz odczytać na ich stronie dla swojego modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli musiałbym znaleźć oznaczenie skrzyni, czy w 2.6 był jeden rodzaj skrzyni?? Dzięki wstawię ja gdzieś na warsztat😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, maniack napisał:

mam omege 2,6v6 z 2001 nasluchalem się wielu opinie jedni mówią, wymień inni nie wymieniaj, więc proszę powiedzcie, czy się wymienia olej w automacie i filtr,

Tu się niema nad czym zastanawiać, trzeba wymienić jeżeli tego nie robiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, B0Cygano napisał:

Witaj. Ja u siebie wymieniałem, przebiego podobno 140 tys i raczej olej nie wymieniany od nowości. Robiłem to metodą statyczną przy której wymienia się około 60 % oleju co w starszych skrzyniach i przy nie znanej historii serwisowania jest bezpieczniejsze.

Nie wiem czy sam ogarniesz ja wymieniałem w warsztacie. Do wymiany potrzebny jest olej, filtr oraz dwie uszczelki misek olejowych. Ja polecam elementy z serwisu oraz olej GM Dexron VI, lub ewentualnie Revanol, gdzie specyfikacje musisz odczytać na ich stronie dla swojego modelu. 

Te skrzynie są przystosowane do Dextrona III.

2 godziny temu, maniack napisał:

Czyli musiałbym znaleźć oznaczenie skrzyni, czy w 2.6 był jeden rodzaj skrzyni?? Dzięki wstawię ja gdzieś na warsztat😊

4L30E ;)

Cały zestaw do wymiany oleju znajdziesz na stronie midparts.pl

39 minut temu, Grzegorz89 napisał:

Tu się niema nad czym zastanawiać, trzeba wymienić jeżeli tego nie robiłeś :)

Dokładnie tak. Olej ma tendencje do starzenia się więc po roku czasu traci swoje właściwości. U mnie olej wymieniany co rok nie ważne ile kilometrów, dlatego jeszcze moja skrzynia żyje ;) a inne już nie :f:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Ricardo napisał:

Zgadza się takie info jest w instrukcji, ale w ASO Dexrona III nie kupisz, został on zastąpiony Dexronem VI. 

I Dexron a nie "Dextron" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Ricardo napisał:

4L30E ;)

Cały zestaw do wymiany oleju znajdziesz na stronie midparts.pl

Dokładnie tak. Olej ma tendencje do starzenia się więc po roku czasu traci swoje właściwości. U mnie olej wymieniany co rok nie ważne ile kilometrów, dlatego jeszcze moja skrzynia żyje ;) a inne już nie :f:

Miałbym prośbę mógłbyś pomoc mi znaleźć zestaw potrzebny do wymiany?? 😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

5 litrów oleju (4,5 potrzebne do wymiany)

Mi poszło około 5,5 litra przy wymianie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, maniack napisał:

Tak, to jest zestaw do Twojego auta, uszczelka dużej miski, uszczelka małej miski i filtr oleju.

Co do oleju, to również uważam, że 5 litrów może nie starczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki bardzo znajdę tylko warsztat co to ogarnie, zamówię 6litrow 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, B0Cygano napisał:

I Dexron a nie "Dextron" ;)

Przepraszam za literówke... więcej się to nie powtórzy.

11 godzin temu, maniack napisał:

To jest ten zestaw. Powinno wystarczyć do wymiany ale lepiej mieć ten litr więcej ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super dzięki bardzo 😊😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi