Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Brokulek_Bartus napisał:

Powiedzcie koledzy czy turbina w Omie powinna "gwizdać" przy odejmowaniu gazu? 

U mnie nic nie gwizda.  Ale niech się wypowiedzą bardziej obeznani:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ariel efekt podobny jak w jakimś Subaru STI :haha7:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie wogole nie powinna gwiazdac a już na pewno nie przy odejmowaniu gazu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję, że po zmianie warsztatu uda mi się to doprowadzić to do porządku :)
Poprzedni fachowcy grzebali przy "gruszce" po ustawieniu geometrii. Może to być przyczyną takich dźwięków czy stawiałbyś @Grabarz na nieszczelny dolot do turbo? Cooler nówka sztuka nie śmigany jak coś ;)

"Fachowcy" chcieli "chronić" silnik do kolejnej wymiany oleju po wymianie tłoka na nowy :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powinno nic gwizdac, może to być nieszczelny dolot. Klapki w kolektorze są czy zaslepione? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę sprawdzić bo nie pamiętam, a głupot nie lubię opowiadać 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaję kolejny materiał, Omesia trochę zakurzona tylko 😣

I w końcu podjąłem decyzję w sprawie prosiaczków, wjeżdża Politura!

Dzięki za pomoc wyborze klubowicze, w szczególności @Łukary 😎

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej nieszczelnosc bym stawial :) tomekwro mial podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze mam tak że przy około 3,500 obr samochód przestaje przyspieszać pomimo wciskania pedału gazu nawet w opór i w ch*j dymi na czarno wtedy i po jakimś czasie się "odblokowuje" i dalej jedzie normalnie. Miał ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Brokulek_Bartus napisał:

Łożysko koła przód P+L
Uszczelka pod głowicą
Łącznik i tuleje stabilizatora przód L+P
Amortyzatory + sprężyny przód L+P
Przednia tuleja wahacza przedniego L+P
Uszczelka pod pompę w zbiorniku paliwa
Pasek mikro napędu alternatora
Termostat (nie wiem jeszcze dokładnie który)
Tuleja wózka tył L+P
Poduszka silnika L+P

Łożysko koła przód P+L - wymienia się całe piasty, firmy które ja bym zastosował to SKF, FAG, Koyo, GM, u siebie nie wymieniałem.

Uszczelka pod głowicą - GM, Erling, Victor Reinz, u siebie nie wymieniałem.

Łącznik i tuleje stabilizatora przód L+P - łączniki Lemforder, gumy stabilizatora GM takie zastosowałem.

Amortyzatory + sprężyny przód L+P - Amortyzatory Sachs, takie wstawiłem ewentualnie GM, czyli Sachs z nalepką Opla. Sprężyny Sachs, lub GM u siebie nie robiłem.

Przednia tuleja wahacza przedniego L+P - ja mam zestaw duża poliuretan o twardości 85 plus mała Lemforder. Ewentualnie duża Lemforder BMW E34 lub E32 a mała standardowa Lemfordera. Miałem zesta Lemfordera dedykowany do Omegi i duża tuleja dosyć miękka była w porównaniu z poliuretanem.

Uszczelka pod pompę w zbiorniku paliwa - GM, tego nie robiłem, być może są jakieś zamienniki z firmy Erling lub VR.

Pasek mikro napędu alternatora - Miałem paski SKF, Gates i Bosch

Termostat (nie wiem jeszcze dokładnie który) - według mnie tylko GM, takowy u siebie zakładałem

Tuleja wózka tył L+P - mam założone Poliuretany, ewentualnie Lemforder do B, lub po modach do A

Poduszka silnika L+P - GM lub Lemforder, takie bym zastosował jak bym zmieniał.

Wszystkie części polecam jakie stosowałem osobiście lub jakimi byłbym zainteresowany, gdyby przyszła konieczność wykonania naprawy w moim aucie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, B0Cygano napisał:

Łożysko koła przód P+L - wymienia się całe piasty, firmy które ja bym zastosował to SKF, FAG, Koyo, GM, u siebie nie wymieniałem.

Uszczelka pod głowicą - GM, Erling, Victor Reinz, u siebie nie wymieniałem.

Łącznik i tuleje stabilizatora przód L+P - łączniki Lemforder, gumy stabilizatora GM takie zastosowałem.

Amortyzatory + sprężyny przód L+P - Amortyzatory Sachs, takie wstawiłem ewentualnie GM, czyli Sachs z nalepką Opla. Sprężyny Sachs, lub GM u siebie nie robiłem.

Przednia tuleja wahacza przedniego L+P - ja mam zestaw duża poliuretan o twardości 85 plus mała Lemforder. Ewentualnie duża Lemforder BMW E34 lub E32 a mała standardowa Lemfordera. Miałem zesta Lemfordera dedykowany do Omegi i duża tuleja dosyć miękka była w porównaniu z poliuretanem.

Uszczelka pod pompę w zbiorniku paliwa - GM, tego nie robiłem, być może są jakieś zamienniki z firmy Erling lub VR.

Pasek mikro napędu alternatora - Miałem paski SKF, Gates i Bosch

Termostat (nie wiem jeszcze dokładnie który) - według mnie tylko GM, takowy u siebie zakładałem

Tuleja wózka tył L+P - mam założone Poliuretany, ewentualnie Lemforder do B, lub po modach do A

Poduszka silnika L+P - GM lub Lemforder, takie bym zastosował jak bym zmieniał.

Wszystkie części polecam jakie stosowałem osobiście lub jakimi byłbym zainteresowany, gdyby przyszła konieczność wykonania naprawy w moim aucie.

Dzięki za cenne rady ziomeczku! :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Brokulek_Bartus napisał:

Jeszcze mam tak że przy około 3,500 obr samochód przestaje przyspieszać pomimo wciskania pedału gazu nawet w opór i w ch*j dymi na czarno wtedy i po jakimś czasie się "odblokowuje" i dalej jedzie normalnie. Miał ktoś podobnie?

Wygląda na problem ze zmianą geometrii turbiny. Sprawdź podciśnienia i zawór sterujący turbiny. Ewentualnie samą gruszkę sprawdź - że turbo świeże nie znaczy że idealne ;)

Edit a nieszczelność dolotu przed turbem możesz sprawdzić psikając elementy dolotu plakiem na odpalonym silniku. Jeśli jest nieszczelność podciśnienie zaciągnie plaka i silnik na chwilę podniesie obroty lub zacznie nie równo pracować. Polecam :)

Edytowane przez SZAJBUS_SzeF
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do przednich wahaczy to mam duże poli i małe lemforder już chyba z 4 lata i śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Aros napisał:

Co do przednich wahaczy to mam duże poli i małe lemforder już chyba z 4 lata i śmiga :)

Z czego pół roku u lakiernika stoi :(:mad2:

ale zaraz "Wisienka" powróci @Aros no tęsknie za nią :crybaby:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Skroba napisał:

Z czego pół roku u lakiernika stoi :(:mad2:

ale zaraz "Wisienka" powróci @Aros no tęsknie za nią :crybaby:

Ja również....:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Wygląda na problem ze zmianą geometrii turbiny. Sprawdź podciśnienia i zawór sterujący turbiny. Ewentualnie samą gruszkę sprawdź - że turbo świeże nie znaczy że idealne ;)

Edit a nieszczelność dolotu przed turbem możesz sprawdzić psikając elementy dolotu plakiem na odpalonym silniku. Jeśli jest nieszczelność podciśnienie zaciągnie plaka i silnik na chwilę podniesie obroty lub zacznie nie równo pracować. Polecam :)

Na pewno zwrócę na to uwagę przy najbliższej okazji :peace:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi