Skocz do zawartości
Norbert95

Hałasujące wnętrze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś rozkręcał wnętrze żeby zniwelować piski trzaski stuki, praktycznie każdy element ma luzy co na dziurach powoduje niemiły dźwięk. 

Które elementy warto rozkręcić, czy warto (może ktoś tak robił i nic nie dało albo tylko na krótko) ? Może jakieś inne patenty.

podzielcie się opinią. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale chodzi ci o boczki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie to chyba chodzi o całe wnętrze.

Też mnie to wkurza okrutnie i jak się zrobi ciepło też mam zamiar coś kombinować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywalic wssystko i od razu wygluszac :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnie tam nic nie stuka nic nie puka w środku :cool:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Grabarz napisał:

Wywalic wssystko i od razu wygluszac :D

Tylko to pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co oprócz boczków rozbierać? 

Mnie uśmiecha mi się zwalać cała dechę. 

Najgorxej jak się narozkręcam w tą i z powrotem a będzie tak samo 😒

moze jakieś podkładki, jakaś guma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czego wy oczekujecie od prawie 20 letniego opla 🤔

Nic ciekawego się nie zrobi, zaczniesz rozkładać to wszystko się rozejdzie, spinki się połamią, zaczniesz oklejać boczki, spinki dasz nowe, złożysz wszystko do kupy i szalu nie będzie.

Potwierdzone info.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Omega to pruskie auto, czyli niedoróbka motoryzacyjna, więc ideałów nie oczekuj ;)

Ewentualnie podłóż Pan papiru :f:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może niedoróbka to nieee, wszystko jest gdzie ma być i generalnie działa (u mnie). Poprostu OPEL.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co wy pitolicie... jak odpalisz BOSE na to nic nie słychać że coś stuka albo puka. Żadnych trzasków też nie ma :P

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, lukaszxx1990 napisał:

Czego wy oczekujecie od prawie 20 letniego opla 🤔

Nic ciekawego się nie zrobi, zaczniesz rozkładać to wszystko się rozejdzie, spinki się połamią, zaczniesz oklejać boczki, spinki dasz nowe, złożysz wszystko do kupy i szalu nie będzie.

Potwierdzone info.

Wydaje mi się ze u mnie na twardej zawieszce, felgach 19" jakoś nic nie trzeszczało :) W fl najbardziej problematyczne są schowki w drzwiach jeśli brakuje gumowego odboju to stukają w cholere. Dodatkowo pourywane plastiki na górych listwach boczków powodują zecalyboczek skrzypi ale to dosc latwo mozna naprawic. Chyba że cała buda skrzypi od rdzy to na to nie mam lekarstwa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i rygle chyba najgorsze

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie rygle i boczki skrzynia najbardziej oprócz tego spory luz jest chyba na zaślepce na poduszce pasażera. 

Jak odpalę bose to nic nie słychać ale czasem jadę z kimś i nie naparzam muzyką i chciałbym żeby nie hałasowało wszystko. Zacznę chyba od boczków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jak jest mróz to sufit skrzypi a jak nie ma mrozu to słychać rdzę jak blachę żre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W weekend rozebrałem tylne boczki i posklejałem te listwy, bo jak przyciemniali szyby to dali du*y. Polecam jeszcze machnąć nawet kropelką boczek do tej uszczelki od okna. Listwa która trzyma boczek kończy się przed ryglem i bynajmniej u mnie to się ruszało i skrzypiało, ale po tym zabiegu jest poprawa.

Na schowki w drzwiach mam zamiar kupić jakąś uszczelke gumową, coś plus minus jak do okien czy drzwi i na około schowka okleić, tylko nie mogę znaleźć odpowiedniej grubości. 

Na rygle jeszcze muszę coś wymyślić, ale jak narazie brak pomysłów... IMG_20190218_142904.thumb.jpg.1f0a8d26149950f7c0af26f4bd6a9035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ryglami trzeba delikatnie bo kiedy okleilem delikatnie zeby nie brzeczaly i silownik powiedzial papa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też ostatnio ściągałem boczek bo listwa była odklejona. Ja użyłem kleju mamut. Do tego klika 1 centymetrowych wkręcików i trzyma bardzo mocno. Rygle wogóle nie hałasują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Grabarz napisał:

Z ryglami trzeba delikatnie bo kiedy okleilem delikatnie zeby nie brzeczaly i silownik powiedzial papa

Czym okleiłeś? Ja myślałem żeby nawet izolacją jedną rundke dookoła niego przejechać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnir izolacja okleilem cieniutki jeden pasek i to spowodowalo awarie :) ale efekt był :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To kartke papieru trzeba wsunąć żeby nie było awarii :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi