Jump to content
Gregorz

szukam blacharza

Recommended Posts

Walilem jest tam blacha normalnie 

Hmm no to trzeba robić jak najszybciej gdzie mieszkasz?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Warszawa 

Ja koło Łodzi tak jak mówiłem roboty przy tym będzie bo najlepiej by pasowało wyjąć silnik i wtedy zrobić to tak jak powinno być zrobione dlatego tak dużo wołają

To u mnie też jest taki starszy pan który mówił że to zrobi za 2 tysie i chyba się do niego wybiorę. Ogolnie to auto jest w dobrym stanie podłoga progi itp zdrowe. Silnik 232tys 14lat w jednych rękach ale ta podluznica mnie przeraża i całe przednie zawieszenie jest do wymiany.

Ważne by miał doświadczenie z takimi rzeczami ja dałem swoją do lakiernika i na tą chwilę to nie jestem zadowolony mam odebrać w środę auto zobaczymy co to będzie ale jak na razie to masakra jest

Nie no z tego co oglądał auto od spodu to mówił że podejmie się tego. Wytnie szablon z jakiejś grubej blachy i wspawa

No to spoko bierz go w obroty i tyle

Tylko te dwa kola mnie przerazaja... ujjjj najwyżej babe oddam za robocizne :p

• Haha 1

Hahaha no słuchaj ciężko będzie znaleźć coś w mniejszych pieniądzach za takie rzeczy się cenią bo mało osób to robi a po drugie muszą to dobrze zrobić i się trzeba napracować

No niestety. Powiedział byś mi jeszcze przy okazji co zamawiać do wymiany KOMPLETNEGO zawieszenia z przodu 

Całe masz do wymiany? Pewnie gumy na wachaczach sworznie i łączniki stabilizatora

Posted (edited)

Powiem Ci tak amortyzatorów w ogóle nie ma sprężyn tak samo A do tego jak jadę to czuje się jak w filmie "ali g indahouse" tyle ze na boki mna buja... opony mi zjada od wewnętrznej strony strasznie i ogolnie bardzo źle się prowadzi ten samochód. 

A i jeszcze zapomniałem napisać że jak kręcę kierownicą to coś puka ale to już wyczytałem że coś tam z mc phersonem

Edited by Patryk737

No dobra to hmm chcesz wiedzieć jakiej firmy co kupić?

Dokladnie 

Hmm zależy jeśli chcesz auto żeby było odpicowane to bym kupił amory TRW tak samo łączniki stabilizatora. Zamiast gumowych tuleji założyć poli duże a małe lemfordery. Sworznie lemfordery 30zl szt. Końcówki drążków też lemfordery albo TRW. Amorki możesz też używanych szukać oryginalnych a dobrych. Jeśli nie masz obnizonego auta to kup dwie sprężyny zwyklei tyle. Omijaj firm maxgear super Gear Abe. Łączników lemfordera osobiście nie polecam. Zobacz czy nie masz pęknietego wahacza. Jak Ci opony opierdziela no to sworzeń wywalona jest pewnie i do tego źle geometria ustawiona na kole. To tak w skrócie.

Super dzięki wielkie za pomoc :) po makowce będę się tym zajmował. Powiedz mi tylko jeszcze czy we wszystkich 2.0tdi silnik jest tak jakby z jednej strony niżej? 

tego ci nie powiem bo nie wiem nawet nie widzialem tego silnika na oczy.

Czy ktoś ma zdjęcie albo mi wytłumaczy jak wyglada całą podluznice? Bo ma do wyciagniecia w dobrym stanie 

Chodzi o to że mam do wycięcia w dobrym stanie i chce wiedzieć od kad do kad ciąć :)

Posted (edited)

A ja wiem dokad masz zgnite? :P Niewiem czy nie lepiej rozwiercac na zgrzewach zamiast ciac, bo jak to potem spawac tak zeby byla elastycznosc przy zderzeniu. A blacharz ci nie powiedzial gdzie chce spawac? A jak masz ciac to tnij tak zeby spawane nie bylo w tym miejscu gdzie masz pogiete na obrazku, co mam ci wiecej pisac :D .

image.png.94361daec49540bec8bd7cfd5df35de4.png

Edited by psczelaszkov

received_337070890289951.jpeg

received_337070890289951.jpeg

received_2031111563858508.jpeg

To juz musi blacharz powiedziec, ale jak niemasz co robic z dawca to wywal go na bok i wytnij fartuch nad podluznica, a w podlodze rozwierc zgrzewy zeby wyciagnac ja cala i niech zleceniobiorca mysli. Jeszcze mlotkow online niewymyslili zebym to opukal ;d Bo ona z boku chyba byla ok, tylko od spodu kupa?

Od żółtej kreski w tym samochodu jest w miare dobrze czerwony kolor to pekniecie i tak naprawde trzya sie tylko na podstawie. Pozostały kolor (za chuka nie wiem jaki to kolor)to element który się sypie i jest w nim dziura 

20190501_204624.jpg