Jump to content
PawelP

Wyłączenie EGRu V6

Recommended Posts

Jak wyłączyć egr żeby niebylo błędów?,  mam zamiar w swoim 2.5v6 go na stałe usunąć, przykrecic zaslepke do kolektora dolotowego z nierdzewki,i jakoś się go pozbyć na stałe, wiem że jest opcja podczas robienia mapy PB żeby go usunąć,  przed remontem silnika miałem już odcięty dopływ spalin z kolektora wydechowego do Egr-u ale jeszcze zostaje fakt że jest Egr

Ja mam podłączony i schowany 

• Like 1

Też mam podłączony i schowany pod obudową filtra. Z tego co sprawdzałem musi być podpięty żeby błędu nie wywaliło

Ja też tak mam ale błędy wywala :/

Zobaczę jak będzie u mnie,  może coś w necie się znajdzie ciekawego 

@PawelP, na 100% nie jestem pewny ale chyba się nie da odłączyć EGR w tych silnikach.
Może jak kupisz jakiegoś kompa pod strojenie to tam masz więcej opcji ale chyba gra nie jest warta świeczki.
Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś robił strojenie w tych silnikach... Każdy wkłada kompa co daje więcej paliwa.

45 minut temu, Ricardo napisał:

Ja też tak mam ale błędy wywala

Masz odłączony, czy podłączony ale schowany?

Mam fabrycznie w tym miejscu co jest , tak myślałem że tylko przy robieniu nowej mapy można go usunąć na stałe, z tym wkładaniem kompa to inna sprawa, wolałbym dostroic  silnik na hamowni u jakiegoś tunera  niż wkładać Ecu np.od 3.0

A patrzyłeś jakie to koszty? :P 
Sam komp to pewnie z tysiak.
Do tego wiązka itd i samo strojenie to w tym przypadku może być kompletnie nieopłacalne :P
Tak naprawdę połowa czujników jest kompletnie niepotrzebna ale kto by miał czas i chęci na taką zabawę...

Ja myślałem inaczej zrobic, z obecnej mapy w Motronicu usunąć wartości EGRu, porostu ja edytować ale to by musiał tuner zrobić,  temat ciężki wiem jak narazie to tak tylko pytam i piszemy co z tym się da zrobić, ale dzięki za informację 

Posted (edited)

@PawelP dzwoniłeś i pytałeś o taką usługę w V6?

Mówiąc szczerze to jak miałem wcześniej normalne kolektory to mi nawet nie przeszkadzał :P
No może poza odkręcaniem go za każdym razem jak coś trzeba było zrobić ale to szczegół.

Edited by WOY

Jeszcze niedzwonilem, znalazł kilka firm w Polsce co usuwają egr na stałe w sterowniku,znajac życie albo tego niezrobia albo dużo kasy to kosztuje ale zadzwonię z ciekawości 

15 godzin temu, Ricardo napisał:

Ja też tak mam ale błędy wywala :/

@Ricardo a próbowałeś założyć sprawny? też bardzo długo latałem na zaślepionym i schowanym i nigdy żadnego błędu nie miałem...

14 godzin temu, WOY napisał:

Masz odłączony, czy podłączony ale schowany?

Mam podłączony i schowany.

12 minut temu, Aros napisał:

@Ricardo a próbowałeś założyć sprawny? też bardzo długo latałem na zaślepionym i schowanym i nigdy żadnego błędu nie miałem...

Ten kiedyś był sprawny :) Na samej wpiętej kostce mógł się popsuć??

Teraz, Ricardo napisał:

Ten kiedyś był sprawny :) Na samej wpiętej kostce mógł się popsuć??

cholera go wie... a próbowałeś z jakimś innym podmienić?

10 minut temu, Aros napisał:

cholera go wie... a próbowałeś z jakimś innym podmienić?

Teraz z Grabarzem czyściliśmy garaż i wpadł mi jakiś w ręce. Podmienie i zobaczymy :)

• Like 1

brak EGR zakłóca skład mieszanki i ECU może sadzić błędem :P

Pisałem wcześniej, że.mi chodziło o nową mapę od podstaw i w niej już będa usunięte wartości dla EGRu  ,coś jak mapa od 2.6V6, wszystko da się zrobić tylko trzeba dać do dobrego tunera co to ogarnie, niewiem co robi firma z której link powyżej wkleilem ale to oni myślę że znają się na tym co to robią