Skocz do zawarto┼Ťci

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja z doslownie przed chwili. Dopadlo mnie jakies fatum w drodze do Zakopanego . W podrozy cos z auta przede mna cos wyskoczylo i mi uszkodzilo przednia szybe. A zeby tego bylo malo┬á tak jak to bylo na poprzednim zlocie na wawrzkowiznie u @KAFAR┬á rozpadla sie pompa wody ­čśş wyrzygalo caly plyn chlodniczy . Masakra jaka┼Ť. Mam nadzieje.ze chlodnica i silnik mocno nie oberwaly:/

Edytowane przez AHMED25

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

No witaj w klubie,┬á mi ptak waln─ů┼é dziobem i szyba do wymiany, szyba wymieniona w por─Ö gdy┼╝ ruda si─Ö dobierala i przeciakala woda oraz podszybie do ogarniecia mia┼éem,┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Po krotkich rozmysleniach i dyskusjach z moja dziewczyna czy wracac autem na lawecie czy robic na miejscu decyzja padla na robotke . Po wykonaniu kilku tel i tu dziekuje @Agnieszka kochana mamusiu za przypomnieniu ze nieopodal znajduje sie @DonPadre. Za co bardzo dziekuje. Szybki tel no i przybylo zbawienie @DonPadre przywiozl potrzebne czesci (pompa,pasek,kolo na pompe) co prawda dluzsza chwile to zajelo ale z pozytywnym skutkiem omega dowiozla do domu bez najmniejszego juz pozniej problemu. 

962c05b1622dc02469edcec884117747.jpg

Jeszcze raz wielkie.dzieki za poswiecony czas i pomoc .

Edytowane przez AHMED25
  • Like 4

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Odrazu swiece zmien i podcisnienia na silikony ;)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
13 minut temu, danio napisał:

Odrazu swiece zmien i podcisnienia na silikony ;)

Ja danio za swiece sie nie zabieram  bo jest z tym troche pracy I moze przyspozyc sporo problemow. A somochod jak najszybciej potrzebuje sprawny. Wszystko w swoim czasie :)bede musial zamowic sylikony. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Oj tam nie gadaj bo klucz dynamometryczny i wio z tematem. Potem walnie ci jedna i bedzie rzucalo silnikiem po zapaleniu na zimnym. I znowu sciagaj kolektor itd

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ta na pewno tak elegancko pojdzie kluczem bez problemow, danio zbyt duzo przeszedłem ze swoim autem zebym w takie bajki wierzyl :) wtryski tez nie problem wyciagnac a jeden mi sie upierdolil i nie dalo sie go wykrecic trzeba bylo kombinowac :)

• Like 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Sam zmienialem w kopciuchu i poszlo bez problemu. U ahmeda omega nie wiele ma nalatane wiec raczej tez nikt ich nie ruszał. Zrobi jak uważa, ja sie nie znam zarobuony jestem :P

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Uszczelki  pod dolot kosztuja po ok 5 zl za sztuke, jak sie swieca ukrecic wiaze sie to ze sciaganiem glowicy przy okazji rozpiac rozrzad czyli wymiana lancucha slizgow juz sie nie dokupi . Czyli koszta wzrastaja I czas roboty tym bardziej a na ten moment funduszy takowych nie posiadam a czasu brak.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
10 minut temu, danio napisał:

Sam zmienialem w kopciuchu i poszlo bez problemu. U ahmeda omega nie wiele ma nalatane wiec raczej tez nikt ich nie ruszał. Zrobi jak uważa, ja sie nie znam zarobuony jestem :P

Spokojnie serek na to przyjdzie odpowiedni czas. Musialo byc I tak tam modzone bo przy zakupie kopciucha mialem kilka nowych dolozonych swiec. Pozatym zaplecze czasowe praktycznie jest znikome ,a fundusze tez niezaciekawe tak wiec to musi poczekac

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Sam pompe wyciagasz? Bede wiedzial do kogo uderzyc bo jeszcze sam osobi┼Ťcie nie wyciagalem :)

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
56 minut temu, danio napisał:

Sam pompe wyciagasz? Bede wiedzial do kogo uderzyc bo jeszcze sam osobi┼Ťcie nie wyciagalem :)

No tak sam bede pompe wyciagal I niepowiem bo sie cykam troche tego ale podejmuje wyzwanie. Nie ma co chwalic dnia przed zachodem slonca. Oby poszlo wszysto pozytywnie I po mojej mysli :)

• Like 2

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Nastal kolejny etap bo dluzszej nieobecnosci. Niewielki bo niewielki ale  zawsze cos. Po zakupie wszystkiego czego potrzeba (tzn. Odpowiedniej niestandardowej nasadki I sciagacza) rozebralem pompe na tyle ile moglem. Wnetrze wygladalo na nietkniete . Stwierdzilem ze rozebralem pompe na tyle ile moglem bo niestety tak bylo niektore sruby niedrgnely I zaczely sie niestety  obrabiac  najwazniejsze mysle wymienilem uszczelki I zlozylem na wczesniej zrobionych znakach oby nie ciekla hehe . Pompa juz siedzi w silniku jeszcze ja.na silniku ustawic I poskrecac wszystko do kupy I szukam zapasowej pompy do ponownego uszczelnienia I na zapas. C.d.n. :)

Edytowane przez AHMED25
  • Like 3

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ahmedzik rób tam rób , i bedzie cacy . 

I jak bedzie okazja to sie widzimy :D 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Walcze wujo mysle ze z pozytywnym skutkiem :)no pewnie jak tylko siewszystko ulozy to z pewnoscia sie zobaczymy.

• Like 1

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Tak wiec prace chyla sie ku koncowi :)papa zalozona rurki prowadzace rope z pompy do wtryskow rowniez. Rurki przelewowe nowe na swoim miejscu. Pozostalo mi zmienic rurki od podcisnien zalozenie napinacza zaslepienie egr-u I zalozenie dolotu na nowych uszczelkach. Oby praca nie poszla na marne I pompa juz bedzie szczelna.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Koniec prac powoli dobiega konca ale ze schodami na lapie napinacza gwint wyszedl ze sruba . A najwazniejsza akcja.jest to ze.nie chce odpalic. Zalapuje na chwile po czym gasnie I ciagle powietrze ucieka z filtru powietrza . Cieki temat ale walczymy

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Bledow nic nie wywala?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

No wlasnie raczej nic niewyskakuje

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Pompa dobrze ustawiona? Rozrz─ůd?┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Pompa ustawiona jest tak jak.byla rozrzad byl nietkniety trzymal sie na sciagaczu tak wiec tutaj jest oki . Ale ciagle powietrze z filtru paliwa ucieka

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Powietrze uvlcieka z filtra powietrza

10 godzin temu, AHMED25 napisał:

ciagle powietrze z filtru paliwa ucieka

Hmm :mysli:

Jak ucieka? Przeca tam ropa jest a nie powietrze ;) zmieniales filtr i moze s┼éabo dokr─Öci┼ée┼Ť, zapowietrza si─Ö.

Na g├│rze filtra jest ┼Ťrubka, wykrec ja i kr─Ö─ç na zap┼éon dot─ůd a┼╝ ropa wyp┼éynie, pompka musi dobi─ç. Na razie tyle co do g┼éowy przychodzi

• Like 3

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystaj─ůc z naszej strony akceptujesz regulamin Regulamin oraz Warunki u┼╝ytkowania. Umie┼Ťcili┼Ťmy na Twoim urz─ůdzeniu pliki cookie, aby pom├│c Ci usprawni─ç przegl─ůdanie strony. Mo┼╝esz dostosowa─ç ustawienia plik├│w cookie, w przeciwnym wypadku zak┼éadamy, ┼╝e wyra┼╝asz na to zgod─Ö. Warunki u┼╝ytkowania.