Skocz do zawartości

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pawelino87

Omega Pawelino

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz mniej pomysłów do modzenia ale nudziło mi się to postanowiłem, iż wymienię obudowę pilota na nową.

1e2c6f295104bfb5.jpg

12 zł a jak oko cieszy.

291473bddfb5d399.jpg

I wreszcie nastąpiła przymiarka bagażnika, urlop tuż tuż, więc wypadało przymierzyć.

67f070c9e0a23ce0.jpg

db48bd81a6459cbe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

III Urodziny Klubu Omega ELITE (KLIK!)

@pawelino87 gdzie kupiłeś ta obudowę pilota? Allegro czy serwis?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz, Tazz napisał:

@pawelino87 gdzie kupiłeś ta obudowę pilota? Allegro czy serwis?

Serwis, jednak to nie jest cała kompletna obudowa lecz, górna część z przyciskami. Ale w sumie to ona najbardziej ulega zniszczeniu. Całość kosztuje znnnaaacznie więcej  biggrin1.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to tylko o to mi chodziło,  dzięki wielkie dzieki.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc ostatnio wspominałem,niż kończą mi się pomysł na modzenie. Jednak z racji urlopu zabrałem się za to za co zamierzałem od dawna. Wcześniej była walka z rudą na nadwoziu, teraz przyszła kolej na podwozie. Praca o tyle utrudniona, iż bez kanału na dwóch lewarkach ciężko pracować ale dwa dni i jakoś się z tym uporałem. Podwozie zostało wymyte pianą aktywną + potraktowane z karchera. Stara łuszcząca się miejscami konserwacja została zeskrobana a początki rdzy zostały oczyszczone, zabezpieczone i zakonserwowane barankiem + dodatkowa przyszła konserwacja woskiem profili zamkniętych, głownie podłużnic w aucie. 

217f749872a9bfd7.jpg [/url]417b1c21066d4cdb.jpg 46c62c590bf58140.jpg 54561e3fc2b8f677.jpg e1793a5ffd0b3c3f.jpg bcc18d8b50c54058.jpg 760b44b1d765c5a3.jpg e1d46f4952aefb1b.jpg 45f905c31f071710.jpg b81b8dbc808db652.jpg c8727cb00870cd35.jpg 9950490d76b95359.jpg 7352df10d6b86030.jpg bc2e8b56aa071340.jpg

Poświęciłem na to kilkanaście godzin, co prawda idealnie byłoby rozebrać osłony,tłumiki  zdjąć tylny wózek i wszystko wypiaskować ale to wiadomo w domowych warunkach nierealne. Ale mam nadzieję, że to przedłuży jej żywota na kolejne kilka lat. Najważniejsze, że nie ma dziur i wszystko jest jeszcze w dobrej kondycji. 

aab66fc4da9c850e.jpg

721eff91b06a2baf.jpg

a9f95f0f5e326567.jpg

9f62a06866bdce27.jpg

81cb17a46470d933.jpg

d357b658556597e9.jpg

31cd61417d25032f.jpg

f60e56896e669c70.jpg

0cf4d80e68864428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pięknie dopieszczona jest ;)/emoticons/wink@2x.png 2x" title=";)" width="20" />

ale kierunki w błotniku to coś nie w tym kolorze :D/emoticons/biggrin@2x.png 2x" title=":D" width="20" />

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

18 minut temu, omega2001 napisał:

ale kierunki w błotniku to coś nie w tym kolorze :D/emoticons/biggrin@2x.png 2x" title=":D" width="20" />

ty jej na zywo nie widziales hehe zdjęcia nie oddaja tego stanu :)/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" />

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O 11.08.2016 at 15:06, omega2001 napisał:

. Pierwotnie były białe dymione TYC ale parowały i wleciały oryginalne. Zresztą takie było założenie.

O 11.08.2016 at 15:24, Grabarz napisał:

ty jej na zywo nie widziales hehe zdjęcia nie oddaja tego stanu :)/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" />

Oj jeszcze sporo jej do piękności brakuje. W planach w najbliższym czasie muszę zająć się kierownicą. Najwyższa pora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co będziesz z kiera robił? :D/emoticons/biggrin@2x.png 2x" title=":D" width="20" />

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz, Grabarz napisał:

Co będziesz z kiera robił? :D/emoticons/biggrin@2x.png 2x" title=":D" width="20" />

Na pewno nie sprzedawał. NO planuję ogarnąć hydrografikę i ewentualnie mieszek od automatu po troszkę już oznaki zużycia się ukazują. A @Grabarz ile można robić zaprawki z lakieru do paznokci. Myślę, że już najwyższa pora z tym skończyć i zrobić raz a porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osoby śledzące mój temat mogą sobie przypomnieć iż przygotowywałem omegę do pewnego zadania.

A więc dnia 25.06.2016 nastał ten dzień. Był to szczególny i wyjątkowy dla Nas wszystkich dzień, tzn mnie i mych dwóch miłości życia. Pierwszą jest oczywiście omega bo ją poznałem wcześniej, natomiast druga to oczywiście moja wspaniała żona, bez której wyrozumiałości oraz cierpliwości omega nie prezentowałaby się takim stanem jak obecnie. Były to dla Nas wspaniałe i wyjątkowe wydarzenie a zdjęcia upamiętniły to w szczególności. 

a443cb6c1d956fa9.jpg

f3865f2985b0dd41.jpg

6486b46a8bb2da22.jpg552f22f72be2043e.jpg

f836bebd1648a4ff.jpg

aef88908b7f812d2.jpg

ea3328d212041c24.jpg

6bf98ee279e1e792.jpg

Ogromne podziękowanie również dla @PanKaretka za zorganizowanie wspaniałej bramy składającej się z oczywiście Omeg, które konwojowały Nas przez dobre kilka kilometrów do miejsca docelowego. Super Niespodzianka z jego strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm jak byś się nic w temacie nie działo było zbyt nudno. Ostatnio zostałem nie miło rozczarowany wsiadając do auta, kiedy akumulator powiedział " nie tym razem stary nie jedziemy". Oczywiście szybka diagnoza czy to wina samego akumulatora, rozładował się po 4 dniach postoju. Sprawdzenie ładowania i stanowczo zbyt niskie 12,3-12,7. Tak więc wczoraj z pomocą @Wonski małe dłubanko na kanale w celu wyjęcia alternatora. 

e7cf1b8d9cb8b33a.jpg7279618214da7940.jpg

I oto cały winowajca.

80f20d46443254f7.jpg

Dziś zawiozę do weryfikacji i regeneracji a następnie ponownie montaż wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat szeroki ogarnales z omegą. Zdjecia ze slubu wygladaja jak z czasow pierwszych lat produkcji omy :)/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" /> good job thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

22 godzin temu, Gregorz napisał:

Temat szeroki ogarnales z omegą. Zdjecia ze slubu wygladaja jak z czasow pierwszych lat produkcji omy :)/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" /> good job thumbsup.gif

Dzięki serdecznie. Staram się jak mogę. Fajnie byłoby jakby miała jedynie te 2-3 lata , ale jest już pełnoletnia.

W dniu wczorajszym alternator wrócił z kompletnej regeneracji. Przyczyną niesprawności był oczywiście regulator napięcia.

Dodatkowo zostały wymienione szczotki, łożysko itp. Tak więc mam nadzieję, że na kilka lat z tym podzespołem spokój.

a274f55737246702.jpg

I na koniec prac kilka foto z bliźniaczką @Wonski oraz z powrotu do domu. Teraz nie muszę wyłączać wszystkich odbiorników prądu jadąc autem. 

88b42c5a9175bc0b.jpg

3e070597531dba1e.jpg

dac8c250aa3347c0.jpg b5434cebc0bef18d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacenzuraiscie razem wyglądają ;)/emoticons/wink@2x.png 2x" title=";)" width="20" />

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa z alternatorem została uregulowana. Ładowanie prawie jak książkowe 14,3. Jednak ostatnio jeżdżąc na krótkich trasach po mieście i ostatecznie jadać do znajomego wykasować błąd poduszki zostałem ponownie nie miło zaskoczony. Otóż moje radość po wykasowaniu błędu poduszki została przyćmiona odgłosem słabego aku, co skutkowało odpalaniem na kable rozruchowe. Szybko weryfikacja, ponowne sprawdzenie ładowania, spadku napięcia podczas rozruchu i wszystko w normie. Ostatecznie weryfikacja testerem wykazała, iż akumulator wyzionął ducha.  Moja radość z faktu, iż nie musiałem wymieniać wcześniej akumulator, była zbyt szybka. Tak więc mój budżet został znacznie uszczuplony a do omegi wpadł nowy akumulator. 

Wybór padł na Varta Silver 74 AH, 750 A.

705ad9130f5d078c.jpg

Aku zamontowany dziś z rana i pali od strzała.

W sumie poprzedni był chyba troszkę za mały do tego motoru, 62 AH, 540 A, katalogowa jest 66AH.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak kupiłem swoje 2.2 miałem aku 44ah i 420 A. Jak w Tico f.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem z elektryką w pełni zlikwidowany. W weekend mały wypad do Warszawy i Poznania i  omega spisała się na medal. Przy okazji sprawdziłem ile jeszcze jej koni pod maską zostało i wszystkie się jeszcze nie rozbiegły.

e59d39912ce91c99.jpg

Mina zjeżdżających Audi Q7 itd. z lewego pasa bezcenna. Zaznaczam, iż były to wczesne godziny poranne a opony mam z odpowiednim indeksem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda ze nie przelaczyles na spalanie chwilowe:P/emoticons/tongue@2x.png 2x" title=":P" width="20" />

Opony 235/45? Nie masz korka wstydu ze tyle benzyny?smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Godzinę temu, danio napisał:

Szkoda ze nie przelaczyles na spalanie chwilowe:P/emoticons/tongue@2x.png 2x" title=":P" width="20" />

Opony 235/45? Nie masz korka wstydu ze tyle benzyny?smile.gif

Spalanie chwilowe, zapewne wzrosło bo odpowiedź miałem pod dystrybutorem. Opony 235/45/17. Ale i tak tragedii nie było na 300 km wciągnęła 45 litrów. 

Korek wstydu brak, wlew pod klapką dyskretnie schowany, a benzyny zawsze staram się taki poziom utrzymywać w trosce o pompę paliwa i zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio nic się szczególne z autem nie działo. Przeglądając neta napotkałem pewną ciekawą ofertę. Szybka decyzja i tym samym pewne zmiany. Aktualne przygotowane na zimę felgi 16" Twin Spoke poszły na sprzedaż wraz z oponami. Stwierdziłem, iż przejście ponownie na ten sam wzór z mniejszym rozmiarem nie w pełni mnie zadawala. 

Tak więc omega doczekała się na zimę nowych 17 calowych felg z pakietu Irmscher z odpowiednim ET33. Pozostaje kwestia kupienia ponownie opon , ale czego się nie robi dla omegi.

014ac8575fd3a638.jpg

d6f14d8985ec19dd.jpg

8e177656abda33a2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratki :)/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" /> Zawsze mi się podobał ten wzór. Daaaawno temu miałem takie w Astrze F. Tylko, że 15" ;)/emoticons/wink@2x.png 2x" title=";)" width="20" />

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przygotowanie do sezonu zimowego ciąg dalszy. Po kilku dniach analizowanie co zakupić, z racji ograniczonego trochę budżetu, wreszcie po analizie rynku i parametrów dokonałem wyboru. Wybór padł na wybór "Made in china" jednak za tą cenę o korzystnych parametrach.

Co prawda to nie to co opony z górnej półki  Michelin, Continental, Pirelli ale stwierdziłem, iż lepsza będzie nowa opona niż używana stara zimówka. Czas to zweryfikuje .

W czwartek dotarła kolejna paczka i finalnie opony zawitały na felgi.

d31d9dac5db7cb2a.jpg

1cf01637d5746822.jpg

Pozostaje kwestia zamontowania na aucie ale  z tym się nie spieszy. 

f61b80b01b22558d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W piątkowy wieczór wyjeżdżając z garażu z myślą "przewietrzenia auta" po tygodniowym postoju oraz zmierzając do garażu @Wonski w celu kolejnych zmian w jego aucie, omega po pewnym czasie zaczęła dziwnie pracować. Praca silnika stała się nierówna, przenosząc drgania na nadwozie, a kultura pracy odbiegała zdecydowanie od kultury V6. Dźwięk przypomina zdecydowanie pracę  nie na wszystkich cylindrach. 

Świecie wymieniane przy przebiegu 169.000 tys. przez poprzedniego właściciela, przewody BERU  przy przebiegu 173.000. Obecny stan to 215.000. Tak więc zdecydowanie za długo. Nie wiem jak to kwestię mogłem przeoczyć.

Dzisiaj wizyta w sklepie po świece i wieczorem zapowiada się małe wymiana wraz z @Wonski w jego garażu.

Mam nadzieję, że wymiana przyniesie pozytywny skutek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi