Skocz do zawartości
Grabarz

knight rider grabarza :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślałem u się zrobić coś takiego :

140

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez jest spoko :) teraz jest 5 swiatel stop wiec z szyby trzeba bylo ściągnąć bo max moze byc 5 wedlug przepisow :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Grabarz napisał:

Tez jest spoko :) teraz jest 5 swiatel stop wiec z szyby trzeba bylo ściągnąć bo max moze byc 5 wedlug przepisow :)

Aha , no racja przecież masz też stopy w klapie :P

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po dluzszej nieobecności, jak do tej pory auto jezdzilo az nastal ten dzien gdzie wywalilo blad na desce i auto zaczelo swirowac przy Palowaniu, przy spokojnej jezdzie nic sie nie dzialo. Dzien drugi- diagnoza opcomem tutaj lipa przyszedl z pomoca podjechaliamy do magika sorawdzilismy wywalilo tylko blad przeplywki. Dzien trzeci przeplywka zamowiona nowa ori bosha. Dzien piaty wymieniona przeplywka wyszyszczony przy okazji pipercross oraz wyciagniety bak w celu uszczelnienia bo lalo sie spod dekla a uszczelka wymieniona 2 lata temu na nowa. Dzien 6 komputer wyciagniety i zawieziony do speca gdzie wygrzal luty na chipie bo raz juz mialem ten problem. Dzien 8 bo magikowi sie przeciagnelo sterownik odebrany przez żonę i esadzony do auta i zero lepszych prognoz dalej ten sam blad. Jutro postaram sie podjexhac spowrotem do magika bo powiedzial ze jak nie bedzie dzialalo to sprawdzi to jeszcze raz, takze ponad tydzien walki z autem i dalej nic. Pisze tak z du*y bo moze komus sie kiedys przyda jak poczyta i bedzie mial podobny problem bo ja mam caly czas szczescie do nietypowych tematow. Jesli nie pomoze ingerencja w sterownik to zamawiam inny i podmienie. Bo niestety brak innych pomyslow, common rail uszczelniony i na razie sie nie poci, pompki paliwa obydwie sprawne wiec co moze byc nie tak?

• Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko błąd przeplywki  ci wywaliło? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie przetarl się gdzieś kabelek od niej ? Albo jakas wtyczka luzna/zasniedziala? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko wyglada na ok sprawdzalismy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj mi rocznik kod silnika kod błędu to wyśle ci kroki diagnostyki wg. Workshopdata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem wiem czy uda mi sie dzisiaj podpiac pod kompa alr jak sie podepne to ci podesle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzien 10 chyba albo dalej, kupilem sterownik uzywany jutro ma byc u mnie, jedziemy do majstra na przegranie programu do nowego sterownika i kolo czwartku bedzie test

• Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Grabarz napisał:

Dzien 10 chyba albo dalej, kupilem sterownik uzywany jutro ma byc u mnie, jedziemy do majstra na przegranie programu do nowego sterownika i kolo czwartku bedzie test

Chciałem pomóc :dokuczacz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wiem docieniam nie obrażaj sie :) ale szybciej bedzie podmienic sterownik bo prawdopodobnie sa mikro pekniecia jak gadalem z fachowcem a jutro mam miec drugi juz u siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Grabarz napisał:

Tak wiem docieniam nie obrażaj sie :) ale szybciej bedzie podmienic sterownik bo prawdopodobnie sa mikro pekniecia jak gadalem z fachowcem a jutro mam miec drugi juz u siebie

Nie do każdego modelu samochodu ale do większości na workshopdata są kroki diagnostyki dopasowane do kodu usterki. Z miernikiem w dłoni postępując wg. Instrukcji eliminujesz po kolei wadliwe elementy. Wtedy masz pewność że to sterownik (po przemierzeniu przepływki i wiązki). Zazwyczaj piny są szczegółowo opisane aż do pinów sterownika. Sam sterownik raczej rzadko ulega uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Nie do każdego modelu samochodu ale do większości na workshopdata są kroki diagnostyki dopasowane do kodu usterki. Z miernikiem w dłoni postępując wg. Instrukcji eliminujesz po kolei wadliwe elementy. Wtedy masz pewność że to sterownik (po przemierzeniu przepływki i wiązki). Zazwyczaj piny są szczegółowo opisane aż do pinów sterownika. Sam sterownik raczej rzadko ulega uszkodzeniu.

Znając szczęście Graby jest w tej rzadkości, po za tym jego omega ma już sporo kilometrów za sobą, więc wszystko jest możliwe. @Grabarz trzymam kciuki aby jak najszybciej doszła do stanu uzywalnosci ;) poza tym obiecałeś mi fotkę  :P

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko on już byl kilka razy rozbierany i grzebany lutowana kostka itd i ostatnia usyerka jak auto mi padlo to wlasnie problem z lutami na sterowniku wiec raczej wszystko wskazuje na to, a zeby ti wszystko sprawdzic tak jak piszesz trzeba miec czas narzedzia i fachowca :D a tazz ma racje ja mam same takie przypadki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak po za tym to stop w klapie zrobiłeś?  Bo ja wciąż czekam na zdjęcie :konik:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Omega Star napisał:

I co Graba gruz😁 odpalił?

Pozwole sobie napisać : Jop :f:

(bo Graba pewnie nie jest jeszcze w stanie) :lol: 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta wczoraj odpalil a dzisiaj zdechł...

• Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Grabarz napisał:

Ta wczoraj odpalil a dzisiaj zdechł...

Może też jest z pękana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwnie sypie bledami bo byl blad przeplywki usunięty i ok, sterownik i przeplywka na plus auto juz nie kopci praktycznie wogole co jestem w szoku, teraz wywalilo blad p1260 co wiaze sie z pompka paliwa w baku i ona kwalifikuje sie do wymiany ale to wymienię razem z bakiem na i dodatkowo czujnik polozenua walu korbowego dzisiaj moze uda sie wymienic a dziwne bo wymieniony biexaly rok temu ale wloze stary dla podmiany ktory byl dobry, takze zabawa trwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jprdl . mazakra Grabuś pedalcze.

Jak ja takich akcji nie nawidze to jasny uj .

całuje i powodzenia szlaufie

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez. Wymieniony czujnik polozenia walu, nadal to samo. Dzisiaj eprobuje znalezc kogos z techem ewentualnie wymienic jeszcze czijnik polozenia walka

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi