Jump to content

pawelino87

Klubowicz
 • Content Count

  373
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

pawelino87 last won the day on August 19 2018

pawelino87 had the most liked content!

Community Reputation

162 Excellent

About pawelino87

 • Rank
  Elite maniak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miło powitać w naszym gronie. Pamiętam doskonale jak wyglądała jeszcze w setupie zimowym na stalowkach 😁 podczas montażu bixow. Wtedy nie wspomniałeś o tak poważnych modach. Ale to cieszy, bo warto w te auta inwestować, ostatniego opla z właściwym napędem.
 2. Witamy w gronie omega maniaków. Przyznam, że na fotach wygląda na zdrowy okaz. Napisz coś wiecej o niej, co do wyposażenia itd. Powodzenia w modech no i mam nadzieję, że bedziesz się tymi informacjami dzielił.
 3. Tak dla odświeżenia trochę tematu omega od ostatniego wyjazdu na przegląd wreszcie otrzymała zimowe kapcie . Choć niebawem wiosna. Zmiana wymuszona była bardziej dalszą trasą, przy okazji mogę śmiało stwierdzić, iż Omega z tym motorem w inwalidzie nie ma mega dużego apetytu. Wynik na dystanise 460 km mówi sam za siebie . Podczas wietrzenia podłużnic i dłuższym nieużytkowaniu znów sobie przypomniałem, iż omega jest faktycznie stworzona do dłuższych tras gdzie można w pełni odczuć jej komfort .
 4. A standard bo nie podczepiają jakiegoś czujnika, weryfikującego niby że własnie to auto było na ścieżce. @B0Cygano gdyby był negatyw nie było zaświadczenia o przeglądzie .
 5. Dawno mnie tu nie było. Niestety kolejny projekt w garażu, kolejny opel, trochę sprawia, iż omega zeszła na dalszy plan. Szczerze to może i dla niej lepiej . Stoi w garażu i ostatnio po 3 miesiącach postoju musiało wyjechać na przymusowy przegląd, który przeszłą bez zastrzeżeń. No jedynie do analizy spalin były zastrzeżenia, lecz pow wygrzaniu wydechu itd , zmieściła się w normie. Ba nawet na letnich kapciach bo zimowe stoją obok i czekają na zmianę. Dodatkowo w między czasie nabyłem kolejnych kilka prospektów, dwa udało się w języku polskim , wraz z nie lada gratką dla mnie mianowicie oryginalnym cennikiem omeg z 1997 roku. Szczerze zszokowała mnie cena mej MV6 w cenie 61.500 DEM. Tymczasem omega zaliczając przegląd trafiła do garażu, zapadając w sen zimowy niczym niedźwiedź. Pewnie ktoś spyta jakie kolejne plany ?? Hmm szczerze pomysły na tą chwilę mi się skończyły. Plany, które zawsze myślałem zajmą sporo czasu zostały osiągnięte. Pozostaje chyba jedynie czekać wytrwale na żółte blachy podziwiając zmiany w waszych autach i czekać do kolejnego zlotu.
 6. Mając nowy przycisk również nie trzeba wyjmować lewarka, wystarczy rozebrać nowy przycisk i stary i podmienić samą "S". Robota na 5 min.
 7. Jak rozwiazales kwestię "automatycznego" przekierowania połączeń w momencie przebywania w aucie na drugi numer tel ? . W mym przypadku nawet po wyłączonym zapłonie dzwoniąc pod ten nuner w schowku załącza się caly zestaw w aucie.
 8. Dokładnie, w dniu wczorajszym po kilkugodzinnej walce udało się oficjalnie zakończyć temat z tel. Nie obyly się bez podmian zestawów, których na szczęście nabyłem więcej. Cóż się dziwić to trochę już antyczny sprzęt w stosunku do dzisiejszych czasów. Niestety słuchawka nokii, która nabyłem jako pierwszą nie była sprawna i kompatybilna z mym zestawem. A więc telefon z podstawą pod telefon MCC1 wpadł do schowka. W momencie połączeń przychodzących rozmowa oodbierana jest za,pomocą słuchawki na tunelu środkowym. Jest jeszcze opcja rozmowy przez same głośniki i zestaw oryginalny w lampce podsufitowej lecz wtedy rozmowa odbierana musi być z przycisku na tel. Dla mnie fajny gadżet, który miał działać, kwestia przydatności na codzień to zupelbie inna sprawa. Zresztą tak samo jest z nawigacją . Pozostaje chyba jedynie minimalnie przesunąć tel. do tylu na podstawie tunelu. A przy okazji wpadł nowy przycisk "S" na drążek od skrzyni. To na tyle z modów bo już na tą chwilę brak pomysłów
 9. W weekend zabrałem sie za podwozie auta. Spód a dokladnie silnik wraz ze,skrzynią aż do półosi zapackany był olejem. Pierwsze podejrzenia sugerowaly, iż winny jest uszczelniacz półosi, która rozrzuca naokoło olej. Zabrałem się za skrobanie i czyszczenie wszystkiego. Jak się okazało olej tak emigrowal z góry silnika od zapewne kilkunastu tysięcy km, że doleciał aż do półosi. Po oczyszczeniu wszystkiego i zrobieniu ponad 100 km nadal sucho od spodu,więc wpadła osłona silnika. Pozostanie teraz zweryfikować ivobseewo obserwować górę siilnika i przewody wokół turbosprężarki bo najprawdopodobniej gdzieś z jej okolic wyciekał olej.
 10. Dokładnie, wszystko z tamrych lat, taki był zamysl. Dziś omega po dwóch miesiącach wreszcie trochę sie przewietrzyla, zaliczając pierwsze podejście podłączenia zestawu do telefonu Nokia. Niestety próba zakończona 50 %sukcesem. Po zmiane centralki telefon ma ładowanie i łączy sie z autem, niestety brak głosu. Słuchawka również nie reaguje. Na szczęście przewidzialem taką opjce i zamówiłem drugi zestaw sluchawki z centralką, która mam nadzieje zegra wszystko w całość.
 11. Dziś przyszla paczka z kolejnym gadżetem do zestawu kompatybilnym z brakujacymi częściami czyli podstawą pod telefon MCC 1, które również już jest w drodze. Całe szczęście dowiedziałem się jakich części składowych jeszcze mi brakuje do uruchomienia tego calego zestawu. 😁
 12. No niestety czlowiek piesci, czyści, stara się jeździć ostrożnie ale na innych kierowców nie mamy wpływu. Oby dobrze wycenili Tobie szkodę.
 13. Dokładnie pomysłów sporo, ale czas ogranicza. Czy nie za dużo, na zapas a w zestawie bylo taniej
 14. Udalo nabyć się kolejny element z pakietu dedykowany do Corsy. Drugi tłumik lecz w innym wydaniu. Wymaga jedynie dospawanua jednego brakującego uchwytu i będzie zapasowy do podmiany.
 15. Prace nad autem ostro poszly do przodu. Mnie się te dodatki czerwone podobają. No poza tym pakiem na zderzaku, ale to Tobie ma pasować 😀.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.