Jump to content

technik

Members
 • Content Count

  220
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

technik last won the day on May 6 2017

technik had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About technik

 • Rank
  Elitowiec
 1. technik

  Silnik 3.2 V6

  Szukam zdrowego 3.2 do odpalenia i sprawdzenia jeszcze w budzie. Tylko i wyłącznie kujawsko-pomorskie lub max 150km od Bydgoszczy. Cena adekwatna do stanu. Kontakt najlepiej PW.
 2. @skit przejście w siedzisku sprawdzić mając podłączone oparcie czy odpiąć i jakiś spinacz czy inna zworka? Jeśli przejście będzie we wtyczce przy progu to maty powinny być ok?
 3. Tak więc sytuacja opanowana @saint Twoje uwagi byly trafne Ale po kolei opisze co robilem to może kiedyś komus się przyda i to nie tylko przy V6 zapewne Gaśnięcie na rozgrzanym silniku na Pb i LPG było efektem uwalonego CPW. Został wymieniony na nowy firmy DELPHI i działa. Idąc dalej padła cewka i chodził na 5 garów przy okazji stukając tak jakby coś wpadło do komory spalania. Cewka wymieniona na nową nie pamiętam już marki. Auto nie pracowało na wolnych obrotach i był problem z rozruchem. Temperatura silnika nie miała już znaczenia. Wymieniony filtr paliwa i przekaźniki co nic nie zmieniło. Dalej wymieniłem pompe, która miała 1 miesiąc i max 300km przejechane bo ciśnienie bylo zbyt niskie i włożyłem nową BOSCHA. Ciśnienie bylo ok, ale nadal gasła kopcąc na potęge i nie przepalając paliwa. W końcu poprawiłem ułożenie przewodów tak żeby przewód od CPW był odsunięty od cewki i przewodów WN i po raz kolejny zrestartowałem mapy paliwa i wszystko chodzi tak jak powinno Opis w dużym skrócie, ale po ponad miesiącu zabawy (głównie z braku czasu) sytuacja opanowana.
 4. Przez brak czasu i pogode nie za dużo zdziałałem i wymiana uszczelek pod pokrywami trwała 2 tygodnie (czyżbym ustanowił rekord? ). Dzisiaj w końcu ją odpale i zobaczymy czy reset map coś da. Zastanawiam sie czy czujnik temp to dobry trop. Z jednej strony ma to sens bo czekać na odpalenie musiałem max 5min, ale czy jak go przełącze z lpg na bene to powinien od razu zdychać? Przełączając z wyższych obrotów reakcja jest jakby w ogóle nie dostał beny. Pod op coma czy inne oplowskie oprogramowanie nie mam możliwości podłaczyć, ale zobacze czy komp delphi odczyta rzeczywiste parametry
 5. Dobrze, że kod do radia znam już na pamięć
 6. Nie, resetują sie po odpięciu aku? W zasadzie nic więcej nie robiłem. Na początku pomagało jak miałem ogrzewanie rozkręcone i nawiew na max. Odcinało tylko jak sie rozgrzewał w okolice startu II biegu wentylatora. Teraz to już nie ma znaczenia i po osiągnięciu temperatury roboczej zdycha.
 7. Też tak myślałem, ale na zimnym i takim rozgrzewającym sie chodzi jak trzeba. Pompa jest nowa, a wymiana nic nie wniosła.
 8. CPW wymieniony, ale na ciepłym nadal gaśnie. Problem dotyczy tylko benzyny, na LPG chodzi jak trzeba. Zastanawiam sie nad cewką. Da sie ją sprawdzić bez wyciągania?
 9. Za 94 dB to nawet dowodu nie zabiorą, to żadna zabawa Nie wiem czy bym wygrał, ale pewnie będzie też coś kolo 100-110
 10. @tazz o tym nie pomyślałem @skit a teraz ile było najwięcej? Po za tym to, że nie jestem w stanie zagluszyć wydechu moim bose nie znaczy, że jest głośno
 11. @skit nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że 3.0 jest głośniejsze bez wydechu. Nie mam decybelomierza bo sam jestem ciekaw ile by pokazał
 12. Całe szczęście nie parkuje na takich parkingach
 13. Tak myślałem Dużo zabawy jest z jego wymianą?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.