Jump to content

SebekS

Members
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Excellent

About SebekS

 • Rank
  Elitowiec
 • Birthday 09/17/1992

Converted

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skrzynia
  Automat
 • Województwo
  warmińsko-mazurskie
 • Miasto
  Olecko
 • Model
  Omega B FL
 • Silnik
  3.0 V6
 • Typ nadwozia
  Sedan

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Siedziałeś tymczasem w aucie jak cofał? Trochę narobił szkód mongoł jeden...
 2. Fajny pop*erdalacz i sleeper za razem
 3. Problem rozwiązany. Przy wymianie filtra nie przykręciłem masy od sterownika cewki gazowej
 4. Wyczyściłem dzisiaj u siebie wtryskiwacze. Mam czerwone Valteki. Po złożeniu wszystkiego do kupy okazało się, że jest kicha Nie ma mocy na gazie. Możliwe, że po czyszczeniu wymagają kalibracji? Czy gazownik kalibrując wtryski podpina się pod komputer LPG czy robi to imbusami na wtryskach?
 5. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Powiem wam tak. Od września zeszłego roku miałem problem z nierówną pracą silnika. Wymieniałem części, które mogłyby to powodować(świece, kable itp.). Sprawdzałem również kompresję silnika - jest w porządku. Wywalało mi płyn chłodniczy przez zbiorniczek lub przez przewód idący za blokiem silnika. Kupiłem tester na zawartość C02 w układzie chłodzenia. Test wyszedł pozytywny, tzn niby uwalona uszczelka pod głowicą. Miałem też wypalone tłumiki. Ale wymieniłem tłumiki i problem wywalania płynu ustał. Ustabilizowała się również praca silnika, jednakże nie do końca. Teraz mam zagwozdkę czy brać się za wymianę uszczelki pod głowicą czy też nie. Popatrzyłem na to wszystko i chyba wezmę się za to sam. Dodam, że nie mam żadnego masła w zbiorniku chłodzenia, ani też pod korkiem wlewu oleju, silnik ma pełną moc i idzie jak trzeba, a ogrzewanie dobrze daje.
 6. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Kurczę, wszystko mam rozebrane, a te głowice są na wierzchu. Auto drugie mam, wiec chyba wezmę się za wymianę uszczelek pod głowicą.
 7. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Sucho. Przyjrzałem się raz jeszcze i poci się przy uszczelce od głowicy
 8. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Olej zbiera się w tym miejscu
 9. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Pokrywa z tej strony wydaje się być sucha, ale przyjrzę się jej raz jeszcze. A dlaczego 12 sztuk tych uszczelek pod wtryski? Idą od góry i od dołu czy jak?
 10. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Kolejne pytania. Olej jest w koło termostatu. Podejrzewam, że cieknie z chłodnicy oleju. Jest tam jakiś oring czy coś? Te uszczelki wokół wtrysków benzyny są wymienne?
 11. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Dobra zdjąłem i mam kolejne pytanie. Od czego jest ta skuwka? Była odłączona.
 12. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Wyszedł skubaniec. Dzięki
 13. SebekS

  Kolektor dolotowy

  Witam. Mam problem z wyjęciem kolektora dolotowego w 3 litrowym silniku. Odkręciłem 6 śrub, wszystkie przewody i nie mogę go wyjąć. Mogę go sunąć do przodu lub tyłu samochodu, ale do góry już nie bo blokują go głowice. Jak tego skubańca wyjąć?
 14. Nic nie robiłem. Skrzynia taka sama. Sterownika skrzyni nie zmieniałem. Przed wymianą odpalał bez hamulca. Ale zaraz sprawdzę jak jest teraz.
 15. Wydaje mi się, że tej linki nie powinno się regulować, gdyż zmienia się wtedy TPS, a z tego co kojarzę to ma być na tym samym poziomie. Być może stara jest już wysłużona i trzeba ją wymienić? Pozdrawiam z Olecka (NOE), bywałem parę razy swoją wisienką w Twoim mieście
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.