Jump to content
Nimbus

Ubytek płynu chłodzącego nagrzewnica ?

Recommended Posts

Witam wszystkich 

Od jakiegos czasu ubywa mi powoli płynu chłodzącego i stawiam na nagrzewnice ponieważ po właczeniu ogrzewania czuć zapach płynu i czesto mam tłustą przednia szybe dodam ze zawor 2 drożny jest sprawny jak myślicie to to ?Jakiej firmy wybrac nagrzewnice bo gdzies słyszałem ze hella jest najbardziej podobna do ory poniewaz ma tych 13 rurek 

Mam sprawną, oryginalną używkę valeo z omegi @barteklodz

Witajcie nie będę zakładał nowego tematu raz na jakiś czas dolewam płyn chłodzący, nie dużo, ale dolewam, jak miałem auto na podnośniku to było widać, że z tyłu silnika leci, silnik 2,6v6 gdzieś czytałem, że z tyłu silnika jest zawór trojdrozny, jeśli dobrze pamiętam i to z niego może lecieć, proszę powiedzcie jak to sprawdzić i ewentualnie jak wymienić z góry dziękuję za pomoc 

@maniack żeby się do niego dostać najlepiej ściągnąć podszybie wraz z całym osprzętem od wycieraczek. Patrząc od frontu silnika znajduje się on po lewo za kolektorem dolotowym, tak trochę w dole

IMG_20190726_115247.thumb.jpg.e367f481dc525f2215c797a5b82a0a1a.jpg

Do niego doprowadzone są 3 węże na zwykłe ściskane opaski

Polecam sobie je wymienić na skręcane żeby przy następnym razie było łatwiej z demontażem, bo miejsca jest mało 

• Like 1

9 godzin temu, bartek05395 napisał:

@maniack żeby się do niego dostać najlepiej ściągnąć podszybie wraz z całym osprzętem od wycieraczek. Patrząc od frontu silnika znajduje się on po lewo za kolektorem dolotowym, tak trochę w dole

IMG_20190726_115247.thumb.jpg.e367f481dc525f2215c797a5b82a0a1a.jpg

Do niego doprowadzone są 3 węże na zwykłe ściskane opaski

Polecam sobie je wymienić na skręcane żeby przy następnym razie było łatwiej z demontażem, bo miejsca jest mało 

OK dzięki bardzo za pomoc 😊