Jump to content
kjelon

Zestaw odseparowany na przód - montaż

Recommended Posts

Witam wszystkich, przenoszę się tu z dogorywającego forum OKP.

Przymierzam się do wygłuszenia drzwi oraz wymiany fabrycznych głośników w przednich drzwiach na zestaw - Hertz DSK 165. Wszystko, co potrzebne, już skompletowałem. Jednak zanim się za to wezmę, chciałbym wiedzieć, jak te nowe głośniki podłączyć. Chcę skorzystać z fabrycznej instalacji, nie będę ciągnął nowych kabli. I teraz, jak to podłączyć? Nie zauważyłem, żeby seryjne audio posiadało zwrotnice. Więc które kable seryjnej instalacji podłączyć pod zwrotnice Hertza? I gdzie najlepiej umieścić zwrotnice w drzwiach? Macie jakieś sprawdzone patenty?

Hej,

Ja zwrotnicze przykręciłem do blachy na dole do której umieszczony jest czujnik zdarzeniowy drzwi(od wewnątrz). Pod zwrotnice Hertza podłącz kable które szły do głośnika w drzwiach a kabel od oryginalnego syczka zostaw luzem. Do syczków polecam trójkąty przy lusterkach od be bo to dużo mądrzejsze miejsce niż w fl-u a kosztują grosze. Rozumiem że nie masz bose?

PS Wszyscy prawie przenieśliśmy się tu s dogorywającego okp

PS2. Uzupełnij profil:)

PS3. Tak czy siak warto byłoby przyinwestować w jakiś wzmacniacz żeby takie granie miało sens :)

20170730_163057.jpg

20170730_163617.jpg

• Like 1

Dzięki, teraz wszystko jasne :) Trójkąty od "B" już mam, także nowe syczki powędrują we właściwe miejsce. Nie mam Bose. Wzmacniacza też nie dokładam. Nie jestem audiofilem, a czytałem, że ten zestaw Hertza całkiem ładnie plumka na samym radiu. Drzwi będę głuszył dekarą + pianka na boczki.

• Like 1

2 godziny temu, kjelon napisał:

Dzięki, teraz wszystko jasne :) Trójkąty od "B" już mam, także nowe syczki powędrują we właściwe miejsce. Nie mam Bose. Wzmacniacza też nie dokładam. Nie jestem audiofilem, a czytałem, że ten zestaw Hertza całkiem ładnie plumka na samym radiu. Drzwi będę głuszył dekarą + pianka na boczki.

@Maciej446 ma chyba te głośniki +małego suba Alpine w bagaju i gra to naprawdę przyzwoicie :)

1 godzinę temu, UniqueTM napisał:

Wrzuć foto jak to gra jak już ogarniesz :D

A tak na serio też przymierzam się do poprawy audio bez sprzętowej rewolucji i czekam na efekty Twojej pracy :)

Cyknę kilka fotek z prac i zdam relację, jak to gada.

4 minuty temu, skit napisał:

@Maciej446 ma chyba te głośniki +małego suba Alpine w bagaju i gra to naprawdę przyzwoicie :)

Też mam mikro suba w kufrze (takiego jak się pod fotel wkłada), więc z tyłu dochodzą do moich uszu niskie tony. Tylko właśnie z przodu trochę "łyso" na serii. Mam nadzieję, że te Hertze zaspokoją moje niewybredne uszy.

i co skonczyles ..czekam na zdjecia