Jump to content
WOY

Wahacze tył Opel omega B kombi/sedan/B/BFL różnice

Recommended Posts

Aros, jutro prawdopodobnie zamawiam części i będę działał na łożyskach...
Ew. wydygam i zabiorę się za rozrząd i wymianę wałków na 4G i takie tam pierdoły, bo przynajmniej to mi niestraszne :P

Spokojnie, nie ma nic trudnego... jak @skit pisał wcześniej najgorsza robota to przebicie łożysk... reszta looz :D

7 minut temu, Aros napisał:

przebicie łożysk.

To znaczy wyjęcie? Czy włożenie?

Obie czynności :P

• Haha 1

Widzę dyskusja toczyła się żarliwa, więc dodam kilka danych technicznych odnośnie rodzai wahaczy tylnych oraz łożysk.

Wahacz tylny.pdf

689424408_oyska.thumb.JPG.9a6d537bf8e66790b5a2f69927ad1955.JPG

Edited by B0Cygano
  • Like 1

No właśnie też mi się zdawało że łożyska są takie same...

Z dobrymi narzędziami i dobrym doradcą nie taki diabeł straszny się okazał :P
Jako, że doradca stwierdził, że poniedziałek i robimy na lenia to cała operacja została wykonana na aucie :)
Ma takie narzędzia, że rozbieranie wahaczy byłoby czystą głupotą pomimo tego, że prasa też jest :)
Po prostu musiałem się trochę nakręcić grzechotką  :D

Po niecałych 2h strona prawa była wymieniona i to w sumie na luzie a taj się stresowałem nowością :P
Fotka 1.
Ściągacze i inne wynalazki są mega 
Fotka 2.
Jak robiłem lewą stronę to nawet czas na fotkę był :P
Nie wiedzieć czemu prawa nie miała praktycznie rudego a tu już było ale czasu na czyszczenie już nie miałem i niech tam sobie będzie :P

Przy okazji wpadły sprężyny od Omega Star i wymieniłem w końcu ten amorek po dzwonie :P
Fotki 3 4 5 

Chyba trzeba będzie wymienić też przód, bo jakoś tak dziwnie teraz stoi dziobem do góry :P

Żeby było śmieszniej to dalej coś szumi, jest ciszej ale szumi :P Trzeba będzie za jakiś czas się zająć łożyskiem z przodu.

Dziękuję wszystkim za porady :cheers:

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

• Like 3

Prawie bym zapomniał...
Wszystkie 12 śrub przeguby/piasta odkręciłem palcami.... :masakra::masakra::masakra:
A wydawało mi się, że sprawdziłem już wszystkie śruby...
Nie wiem co za janusz to wcześniej robił ale ogólnie dramat...

33 minuty temu, WOY napisał:

Prawie bym zapomniał...
Wszystkie 12 śrub przeguby/piasta odkręciłem palcami.... :masakra::masakra::masakra:
A wydawało mi się, że sprawdziłem już wszystkie śruby...
Nie wiem co za janusz to wcześniej robił ale ogólnie dramat...

No i git ?

To kiedy przód?

Teraz, Omega Star napisał:

To kiedy przód?

Jak jutro ogarnę w miarę szybko rozrząd to może wpadnie przód :P
Ale same sprężyny, bo jeden amorek wylany i nie mam sensu teraz kombinować jak u mnie wszystko ok ;)

1 minutę temu, WOY napisał:

Jak jutro ogarnę w miarę szybko rozrząd to może wpadnie przód :P
Ale same sprężyny, bo jeden amorek wylany i nie mam sensu teraz kombinować jak u mnie wszystko ok ;)

Będzie dobrze Panie ?

• Like 1

4 minuty temu, Omega Star napisał:

Będzie dobrze Panie

Teraz przód jakby trochę za wysoko :P
Ale martwią mnie progi spowalniające :P 

Spalanie Ci wzrośnie bo omega będzie cały czas pod górę jechać :f:

• Haha 2

10 godzin temu, Ricardo napisał:

Spalanie Ci wzrośnie bo omega będzie cały czas pod górę jechać

Dzisiaj nie było opcji żeby zmienić ale będę myślał o tym w najbliższej przyszłości ;)

Żeby rozwiać wątpliwości caravan i sedan mają inne łożyska w tyle (caravan ma większe),  nie ma znaczenia silnik, w przodzie wszędzie jest taka sama piasta (banalna wymiana), włącznie z Omegą A - przód to jedno i to samo.

• Like 1

Mam szybkie, pytanie jestem w trakcie wymiany drugi raz tylnego  łożyska piasty bo strzelało na zakrętach. To co stwierdziłem wydaje mi się dziwne bo tu chyba strzelało łożysko w gnieździe wahacza. Ponieważ łożysko w jednym miejscu jest wytarte świecące po zęwnetrznej stronie. Dodatkowo łożysko prawie do połowy wchodzi luźno tak na prawde zostaje może tylko 1 cm do wciśnięcia, podejrzewam że gniazdo wahacza jest wytłuczone. Dlatego pytam czy u Was też podczas wkładania wpada do połowy czy idzie od samego początku ciasno?

6 godzin temu, Skiper napisał:

Mam szybkie, pytanie jestem w trakcie wymiany drugi raz tylnego  łożyska piasty bo strzelało na zakrętach. To co stwierdziłem wydaje mi się dziwne bo tu chyba strzelało łożysko w gnieździe wahacza. Ponieważ łożysko w jednym miejscu jest wytarte świecące po zęwnetrznej stronie. Dodatkowo łożysko prawie do połowy wchodzi luźno tak na prawde zostaje może tylko 1 cm do wciśnięcia, podejrzewam że gniazdo wahacza jest wytłuczone. Dlatego pytam czy u Was też podczas wkładania wpada do połowy czy idzie od samego początku ciasno?

U mnie ciasno o samego początku, obie strony identycznie można powiedzieć.

Ja wymieniałem obydwa  bo też takie strzelanie było nie wiem skąd. Mam gdzieś film nagrany o co chodzi z tym chodzi. Zawsze stare wychodziło z problemem, a nowe to wkładane z wykorzystaniem rozszerzalności cieplnej więc wkładane bez problemu.

Godzinę temu, Gregorz napisał:

Ja wymieniałem obydwa  bo też takie strzelanie było nie wiem skąd. Mam gdzieś film nagrany o co chodzi z tym chodzi. Zawsze stare wychodziło z problemem, a nowe to wkładane z wykorzystaniem rozszerzalności cieplnej więc wkładane bez problemu.

Widziałem Twój film mogę powiedzieć że u mnie praktycznie te same strzały, moje stare tez jakoś super lekko nie wyszło.

No właśnie to potwierdza że wahacz ma wybite osadzenia łożyska. Co prawda zamontowałem nowe na klej loctite 661, i na razie nic nie strzela więc to na 100% wina osadzenia. U mnie objawiało się to głośnym jednym trzaskiem jakby klocek od ręcznego co chwile o cos uderzał, przeważnie na zakrętach bądź cofaniu.

A wracając do łożyska moje od ręki wlazło bez wciskania tyle co na zdjęciu.

20200204_130515.jpg

20200204_130459.jpg

Edited by Skiper