Jump to content
maniack

Wymiana oleju w skrzyni biegow

Recommended Posts

1 godzinę temu, Gregorz napisał:

Co do kontroli oleju to nikt nie napisał temperatura oleju minimum 60 *C :)

bo wszyscy wiedzą, że na ciepłym się sprawdza :tongue2:

• Like 1

witajcie proszę o pilna pomoc ,porade,czarodziejska sztuczke ,lub cokolwiek ,wymieniłem uszczelke pod mala miska w skrzyni biegow,bo z własnej głupoty za bardzo dokrecalem i rozdarla się,ale zakupiłem nowa,dalem mechanikowi zalozyl na nowo,tak jak powinno być,sprwdzil i było ok,dzis zaglądam pod auto,a tam plama znowu leci z tej samej miski,PROSZE O POMOC bo już nie wiem co robic ,z góry bardzo dziekuje za pomoc techniczna i jeśli ktoś z okolicy ma czas za pomoc w wymianie bądź naprawie,lub co trzeba zrobić :)

6 minut temu, maniack napisał:

witajcie proszę o pilna pomoc ,porade,czarodziejska sztuczke ,lub cokolwiek ,wymieniłem uszczelke pod mala miska w skrzyni biegow,bo z własnej głupoty za bardzo dokrecalem i rozdarla się,ale zakupiłem nowa,dalem mechanikowi zalozyl na nowo,tak jak powinno być,sprwdzil i było ok,dzis zaglądam pod auto,a tam plama znowu leci z tej samej miski,PROSZE O POMOC bo już nie wiem co robic ,z góry bardzo dziekuje za pomoc techniczna i jeśli ktoś z okolicy ma czas za pomoc w wymianie bądź naprawie,lub co trzeba zrobić :)

Skąd dokładnie cieknie, na łączeniu miska skrzynia?

Może miska pęknięta?

Posted (edited)
40 minut temu, danio napisał:

Skąd dokładnie cieknie, na łączeniu miska skrzynia?

Może miska pęknięta?

Tak dokładnie na laczeniuMiska wygląda na całą, patrząc z tyłu auta do przodu lewy bok od strony drugiej miski, patrząc z dołu to zbiera się na lewym rogu i spływa kawałek dalej 

Edited by maniack

witajcie znowu wracam do tematu ,tema uszczelek będzie ogarnięty,gosc zamowi mi jakies inne niż korkowe,ale teraz mam pytanie dość pilne na skrzyni strona pasażera jest zaslepiony otwor ,tam jest jakas zapinka,stamtad mi leci,wiem,ze ciężko sobie wyobrazić,ale nie mam zdjęcia ,proszę o pomoc w miare mozliwosci

Otwór wielkości piłki golfowe? 

Pytasz jak to uszczelnic czy jaka zapinka tam jest? 

Posted (edited)
6 godzin temu, Ricardo napisał:

Otwór wielkości piłki golfowe? 

Pytasz jak to uszczelnic czy jaka zapinka tam jest? 

Dokładnie tak, pytam jak go uszczelniacz i czy drogi to interes. 

Przepraszam za chaotyczne pisanie, ale jeszcze trochę to skrzynia po nocy będzie mi się snila 

Edited by maniack

Tam on jest zapięty zwykłym pierścieniem segera. Jak dobrze pamiętam to po zdjęciu tej zaślepki jest to uszczelnione oringiem, ale wymiarów nie znam.

2 godziny temu, Ricardo napisał:

Tam on jest zapięty zwykłym pierścieniem segera. Jak dobrze pamiętam to po zdjęciu tej zaślepki jest to uszczelnione oringiem, ale wymiarów nie znam.

Czyli nie ma tragedii, dziękuję za wszelkie info

Posted (edited)

to chyba to

40    12 38 719    90542913    -PIERŚCIEŃ 'O',20 X 2.5,OBUDOWA WTYKU CZUJNIKA MINIMALNEGO POZIOMU OLEJU    1

miska olejowa V6.pdf

Edited by robert514

Ale tu chodzi o skrzynie :mysli:

38 minut temu, Ricardo napisał:

Ale tu chodzi o skrzynie :mysli:

a to sory, nie doczytałem ;pp

46 minut temu, robert514 napisał:

a to sory, nie doczytałem ;pp

ale chyba chodzi o to

wymiana podzespołów AR25-35-tłok.pdf

1 godzinę temu, robert514 napisał:

Tak :)

I mi chodzi o str 71 z 87 :)

Siemanko sorki za nowy temat ale pytanie, 

http://midparts.com.pl/mobile/pl/p/GM-5L40E-ZESTAW-DO-WYMIANY-OLEJU-/3466

czy potrzebuje coś jeszcze wymieniać prócz tego co jest na zestawie ?? Olej dobry ?? Polećcie coś robię to pierwszy raz.. @danio

Każdy z forum kupuje na tej stronie.

@Łukary cosik z alegro brał, niech sie wypowie.

Kupuj to co wstawiles i litre w razie "w"

• Like 1

Przeniosłem tu ponieważ temat dotyczy dalej wymiany oleju w ASB więc proszę o kontynuowanie w tym wątku :))

• Like 2

u mnie to lałem przy wymianie :) ATF dextron III

@danio w sklepie nabywane :P co do dostępności filtrów i uszczelek to @Misiek_v6 teraz zamawiał i ten link nam wrzucał

http://midparts.com.pl/pl/p/4L30E-FILTR-OLEJU-Z-USZCZELKA-MISKI-OPEL-FRONTERA%2C-ISUZU/2019

TEXAMATIC-7045E-1L_LR.jpg

• Like 1

2 godziny temu, danio napisał:

Każdy z forum

Nie każdy :)

Patrząc po cenach wyglada to na tanie chińskie zamienniki.

6 minut temu, B0Cygano napisał:

Jeśli nie zamawiałeś i nie sprawdzałeś osobiście proszę Cię o nie wprowadzanie zamieszania. jeśli Masz/Posiadasz link lub kontakt gdzie kupić oryginalne uprzejme proszę Cię o podzielenie się z nami :)

• Like 1

Posted (edited)
2 godziny temu, Łukary napisał:

u mnie to lałem przy wymianie :) ATF dextron III

@danio w sklepie nabywane :P co do dostępności filtrów i uszczelek to @Misiek_v6 teraz zamawiał i ten link nam wrzucał

http://midparts.com.pl/pl/p/4L30E-FILTR-OLEJU-Z-USZCZELKA-MISKI-OPEL-FRONTERA%2C-ISUZU/2019

Tak, byłem u chłopaków w raszynie osobiście- duża wiedza, chętnie podpowiedzą - uszczelki duraprene + filtr to 80zł + elektrozawór bo muszę wymienić. Nad olejem zastanawiałem się specola atf ||| ale też jakiś qualitium - około 14/15 zł za litr

Polecają jeszcze transtara ale to już 23zł l

IMG_20190805_095010.jpg

IMG_20190805_094944.jpg

IMG_20190805_094858.jpg

38 minut temu, B0Cygano napisał:

nie wszystko co drogie=dobre albo lepsze .

Sprzedają sprawdzony zestaw, a jeżeli dołożymy do tego regularne wymiany nawet pal licho statyczne to będzie dobry wybór.

ma ktoś możliwość cyknąć fotkę spod osłony chłodnicy miejsca w którym wchodzą przewody olejowe ze skrzyni automatycznej?

pozdrawiam

Edited by Misiek_v6
  • Like 1

Posted (edited)

Widzę panują tu trendy bezkrytycznego promowania jednego dostawcy, ale jako osoba która kompletowała części do wymiany oleju w ASB mam prawo wyrazić swoje zdanie, które nie pokrywa się z przyjętym tu jedynym słusznym trendem opiniowym.

11 godzin temu, Aros napisał:

jeśli Masz/Posiadasz link lub kontakt gdzie kupić oryginalne uprzejme proszę Cię o podzielenie się z nami :)

Proszę bardzo, nadmienię tylko, że nie istnieją żadne zestawy do wymiany oleju, części potrzebne nabywa się pojedynczo.

Dla 4 biegowej ASB występującej w OB 2.0 16v rok 99 należy nabyć:

Linków nie podaje, gdyż te części zamawia się w sklepach internetowych, zajmujących się handlem częściami GM, lub w ASO. Ceny podane są na dzień 13.01.2017

Części zamawiałem tu https://sklep.dixi-car.pl/ a olej z linku powyżej.

Edited by B0Cygano
  • Thanks 1

4 minuty temu, B0Cygano napisał:

Widzę panują tu trendy bezkrytycznego promowania jednego dostawcy, ale jako osoba która kompletowała części do wymiany oleju w ASB mam prawo wyrazić swoje zdanie, które nie pokrywa się z przyjętym tu jedynym słusznym trendem opiniowym.

Proszę bardzo, nadmienię tylko, że nie istnieją żadne zestawy do wymiany oleju, części potrzebne nabywa się pojedynczo.

Dla 4 biegowej ASB występującej w OB 2.0 16v rok 99 należy nabyć:

Linków nie podaje, gdyż te części zamawia się w sklepach internetowych, zajmujących się handlem częściami GM, lub w ASO. Ceny podane są na dzień 13.01.2017

Cena za uszczelki spoko, ale cena za filtr wyssana z kosmosu. Olej w sumie to też kwestia dyskusyjna bo okazać się może, że "oem gm Oil" to tak na prawdę mobil czy inny kij tam, który ma cene o 1/2 niższą. NIe mam nic przeciwko, nikomu nie zaglądam do kieszeni ale to jak wymiana oleju w silniku zalecana przez aso co 30 tysi i po "kosmicznej cenie" a sam robisz za ułamek tego

16 godzin temu, B0Cygano napisał:

Widzę panują tu trendy bezkrytycznego promowania jednego dostawcy

Nie bezkrytycznego promowania tylko to jest SPRAWDZONY dostawca, wiele osób tu na forum i poza nim od nich kupuje zestawy i nie ma problemów tylko Ty jeden pomimo że tego nie Widziałeś na oczy z wyprzedzeniem masz gotową opinię że to chiński badziew. Powiedziałem raz, nie Testowałeś  więc nie Wprowadzaj ludzi w błąd

• Like 1