Jump to content
Sign in to follow this  
bartek05395

X30XE + LPG Nie idzie jak powinnA

Recommended Posts

1 godzinę temu, WOY napisał:

Słyszałem, że w brzydszej wersji już się nie da na spinacz :mysli:

W BFL jest metoda gaz-hamulec  :P czyczyli łatwiejsza :P

14 godzin temu, Tazz napisał:

W BFL jest metoda gaz-hamulec  :P czyczyli łatwiejsza

Dawno temu coś o tym słyszałem ;)
Tylko nie pamiętam czy chodziło o automaty czy o nowsze wersje :)
W sumie nigdy nie miałem, więc mało mnie to interere :P 

• Like 1

22 godziny temu, Tazz napisał:

W BFL jest metoda gaz-hamulec  :P czyczyli łatwiejsza :P

Ta metoda dotyczy silników benzynowych 2.2 16V, 2.6V6 i 3.2v6.

Kolega ma silnik X30XE, więc spinacz powinien zadziałać.

Takie rzeczy po podłączeniu kompa. Żadnego błędu nie wywaliło ani nie wywala. 

Może ktoś coś z tego wyczytać co może być nie halo? Nie wiem wgl gdzie ugryźć temat. 

Jedynie Sensor Halla migało na przemian aktywny nie aktywny i tyle IMG_20190202_071705.thumb.jpg.ea091cf97302578ebd8e99194ddb1df8.jpg

IMG_20190202_071714.thumb.jpg.3bca0a8f4f2fce97c875e2b612deefe5.jpg

IMG_20190202_071718.thumb.jpg.d5624277de5e0ccb4c2a73d2572e94e1.jpg

IMG_20190202_071729.thumb.jpg.cf2071e1ed0aa57a95352a56fb8e8fa7.jpg

IMG_20190202_071734.thumb.jpg.2e0822747941b7f0359462f9f7ea4a8d.jpg

IMG_20190202_071738.thumb.jpg.e28a8fa2369a10e39ab8ee4c802f9d49.jpg

IMG_20190202_071753.thumb.jpg.e7e5e6732b74cba3aa3a635b073a8a7a.jpg

IMG_20190202_071746.jpg

13 godzin temu, arek1981 napisał:

Ta metoda dotyczy silników benzynowych 2.2 16V, 2.6V6 i 3.2v6.

Kolega ma silnik X30XE, więc spinacz powinien zadziałać.

Metoda na spinacz? To znaczy? Słyszałem już o tym, ale nie mam pojęcia jak co z czym i gdzie 

To jest metoda odczytywania błędów bez użycia komputera  :) wpisz w Google albo you tuba 

Dobra, temat do zamknięcia. 

Okazało się, że byłem baranem jak składałem dolot. Mówiliście czy wężyki nie są ściśnięte od gazu. Wtedy to sprawdziłem ja i jeszcze jedna osoba i nic nie zauważyłem. W weekend chciałem już ją rozebrać i zobaczyć co może źle złożyłem. Od 6 cylindra wężyk był ściśnięty i dlatego tak się działo. 

Wszystko jednak nie ucichło, ale chyba sama jakaś regulacja gazu powinna pomóc 

Okazałem się prawdziwym baranem, że tak zrobiłem i zawracałem wam dupe. 

Dzięki wszystkim :)

Edited by bartek05395

13 minut temu, WOY napisał:

Dobrze, że to tylko taka pierdoła się okazała ;)

No jestem mega zadowolony i wkurwiony na siebie, że tak odwaliłem 

Cześć moja omka 3.0v6 gaz stag 300, wtryski keihin reduktor kme silwer, puszka mantzel,  automat... 

I pytanie czy mam za mały reduktor gazu?  Wiadomo Silver ma 1 wyjście na wtryski i trzeba trójnik, jak miałem  2,5v6 miałem Golda i na głowice  były 2 wyjścia, 2 filtry,,, , Słyszałem że najlepiej Golda,,,

Pytam, bo nie ma takiej mocy na LPG jak na Pb,   tak wygląda mapa, 

IMG_20200425_201034.jpg

Ja u siebie mam trochę niżej mnożnik bo ją przylewało i ciśnienie 1,25 przy 85 stopniach na piecu. Spróbuj też to trochę ogarnąć. Więcej wcale nie znaczy lepiej ;)

9 godzin temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Ja u siebie mam trochę niżej mnożnik bo ją przylewało i ciśnienie 1,25 przy 85 stopniach na piecu. Spróbuj też to trochę ogarnąć. Więcej wcale nie znaczy lepiej ;)

A jak ustawie mnożnik niżej to nie będzie słabsza na pb? 

I  niżej tzn jak które kropki ile w dół  np 3 kropka 3-4 w dol

4 kropka 3-4 w dół itd

7 godzin temu, Cinu27 napisał:

A jak ustawie mnożnik niżej to nie będzie słabsza na pb? 

I  niżej tzn jak które kropki ile w dół  np 3 kropka 3-4 w dol

4 kropka 3-4 w dół itd

Cinu zielona mapa jest z gazu niebieska z benzyny, pomarańczowa kreska to mnożnik na którym możesz stawiać żółte punkty by obniżać lub podnosić jego odcibek. Nie ma możliwości zmiany mapy z benzyny przez sterownik z gazu - można jedynie odpinając akumulator na dłuższy czas zresetować mapę (czasem od jeżdżenia na gazie sterownik z benzyny zuboża dawkę i wtedy jest słabszy na benzynie).

Dawka gazu nie może być dużo większa niż benzyny bo za dużo to i świnia nie zeżre czy jak to się mówi.

W programie widzisz doskonale o ile oczek wyżej jest mapa z gazu od mapy z benzyny. Klikasz w mnożnik i opuszczasz go trochę w dół na odcinku gdzie mapa wystaje stanowczo ponad benzynę. 

Ustaw ciśnienie (śruba regulacyjna na pokrywie membrany reduktora) popraw mapę i zobacz. Albo zrób ciśnienie, przejedź się z laptopem i zobacz czy jest stabilne podczas jazdy i zrób autoadaptacje.

29 minut temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Cinu zielona mapa jest z gazu niebieska z benzyny, pomarańczowa kreska to mnożnik na którym możesz stawiać żółte punkty by obniżać lub podnosić jego odcibek. Nie ma możliwości zmiany mapy z benzyny przez sterownik z gazu - można jedynie odpinając akumulator na dłuższy czas zresetować mapę (czasem od jeżdżenia na gazie sterownik z benzyny zuboża dawkę i wtedy jest słabszy na benzynie).

Dawka gazu nie może być dużo większa niż benzyny bo za dużo to i świnia nie zeżre czy jak to się mówi.

W programie widzisz doskonale o ile oczek wyżej jest mapa z gazu od mapy z benzyny. Klikasz w mnożnik i opuszczasz go trochę w dół na odcinku gdzie mapa wystaje stanowczo ponad benzynę. 

Ustaw ciśnienie (śruba regulacyjna na pokrywie membrany reduktora) popraw mapę i zobacz. Albo zrób ciśnienie, przejedź się z laptopem i zobacz czy jest stabilne podczas jazdy i zrób autoadaptacje.

Ok tak zrobię, czyli mnożnikiem mam zbliżyć mapę LPG do Pb,,,  a z tym ciśnieniem to jeszcze nie wiem bo niby mam i tak za słaby reduktor, zamontuje Golda,,,, 

Ok wyszło tak☹️ jak dałem w dół trochę i kalibracje, i pojechałem się przejechać trochę szybciej 

IMG_20200427_173009.jpg

Nie mam zdjęcia mojej mapy ale tu masz zdjęcie z Vectry c 3.2 która chodzi idealnie na gazie ;)

IMG_20191123_170752257.jpg

2 godziny temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Nie mam zdjęcia mojej mapy ale tu masz zdjęcie z Vectry c 3.2 która chodzi idealnie na gazie ;)

IMG_20191123_170752257.jpg

U mnie mnożnik zaczyna się od 1,2 to też zjechać  poniżej 1 jak tu?,,, chyba trzeba do gazownika 

11 godzin temu, Cinu27 napisał:

U mnie mnożnik zaczyna się od 1,2 to też zjechać  poniżej 1 jak tu?,,, chyba trzeba do gazownika 

No musisz obniżyć tyle by nowa mapa rysowała się minimalnie wyżej niż ta z benzyny. Jak nie opanujesz to zostaje serwis ;)

W dniu 28.04.2020 o 22:03, SZAJBUS_SzeF napisał:

No musisz obniżyć tyle by nowa mapa rysowała się minimalnie wyżej niż ta z benzyny. Jak nie opanujesz to zostaje serwis ;)

Mapa była ustawiona idealnie, ale jak dojechałem do domu wyszło tak...  I ciśnie nie w trasie spadało do 0,9

IMG_20200502_130742.jpg

@CINU27  Podjedź sobie do dobrego gaziarza, pyknie 50-150(z jazdą live)zł i ci ustawi pod mapę bo nie znając się na temacie zaraz będzie "poszło mi upg- co za je***e g*wno )

• Haha 1

22 minuty temu, Misiek_v6 napisał:

@CINU27  Podjedź sobie do dobrego gaziarza, pyknie 50-150(z jazdą live)zł i ci ustawi pod mapę bo nie znając się na temacie zaraz będzie "poszło mi upg- co za je***e g*wno )

No ustawił ale reduktor nie wyrabiał i spadało ciśnienie  poniżej 1 bara, mówi że Golda i będzie git, jeździliśmy  w trasie i się potwierdziło,,,,  zrobię Golda i dam znać... 

wrzuć ac r01 czerwony do 250km, poprawiona wersja nie gubi ciśnienia. Jakie wgl. wtryski?

W dniu 2.05.2020 o 19:13, Misiek_v6 napisał:

wrzuć ac r01 czerwony do 250km, poprawiona wersja nie gubi ciśnienia. Jakie wgl. wtryski?

Wtryski keihin, mam już Golda  i ciągnie,,,, trochę mu przy 140 brakuje ale to już regulacja