Jump to content
Misiek_v6

Która tuleja od e34?: )

Recommended Posts

Cześć, 

mam pytanie natury technicznej- duża tuleja wahacza od e34- jest jakaś różnica pomiędzy tymi tulejami, czy obie pasują do omegi ? (na forum podawali 10531 kod)

https://allegro.pl/oferta/tuleja-wah-bmw-p-e34-524-10531-01-7803509172

https://allegro.pl/oferta/tuleja-wah-bmw-p-e34-520-10530-01-7803509078

pozdrawiam

Mogą się różnić twardością.

• Thanks 1

u  mnie duża założona lemfa z e34 numer 1053101 ponad 36k i narazie okejka :)

• Thanks 1

Jakaś róznica v6 a R4? 

2 godziny temu, Mich1312 napisał:

Jakaś róznica v6 a R4? 

V6 ma więcej koni...

Chodzi CI o duże tuleje przednich wahaczy czy co??

Tak o duże te z e34 :) 

6 godzin temu, Mich1312 napisał:

Tak o duże te z e34 :) 

Nie. Wszystkie wersje silnikowe miały te same tuleje :)

Te z bmw wytrzymują wiecej km niż poliutetany słynne 

• Like 1

15 minut temu, Gregorz napisał:

Te z bmw wytrzymują wiecej km niż poliutetany słynne 

Czy masz to podparte jakimiś testami?

Doświadczeniem :)

Pytanko, w moim temacie (bicie kierownicy), wymieniałem prawie wszystko między innymi te nieszczęsne tuleja najpierw (lemforder od bmw) siadły bardzo szybko, zmieniłem na (Boge) około rok temu. Wczoraj byłem na przeglądzie diagnosta woła mnie pod auto i mówi że te tuleje są do wymiany! Faktycznie chodzą na boki jak są ruszane przez szarpaki, nalatane mają może 8 tyś km i następne siadły? W związku z tym wasze tuleje jak poruszacie je łyżką też chodzą na gumie delikatnie na boki?

Były oczywiście oczywiście przykręcone na opuszczonym aucie, niżej foty bo wydaje mi się że raczej dobrze zostały wprasowane.

20190423_113256.jpg

20190423_124443.jpg

Źle są Włożone. Powinny być przekręcone o 90st.

20 minut temu, Ricardo napisał:

Źle są Włożone. Powinny być przekręcone o 90st.

Jak tam jest ta kropka że niby miało być to skierowane do silnika, tak bynajmniej wyczytałem z długiego tematu na omekaklub, a ten plastikowy odbojnik miał przyjmować uderzenia przy hamowaniu.  Spodziewałem się bardziej że jeśli są źle założone to juz nie o 90 a o 180 stopni.

A nie lepiej założyć tuleje z poliuretanu ?

• Like 1

1 minutę temu, B0Cygano napisał:

A nie lepiej założyć tuleje z poliuretanu ?

Dokładnie. Mi jak się skończą obecne to poli wlatuje :) 

Powiem szczerze ze poważnie nad tym myślę, boje się tylko że zrobi się za  twarda (jak ma to być sztywne jak vw to dziękuje :) ). Na razie chcę tylko faktycznie zweryfikować czy te tuleje i te ich ugięcia na boki nie są ich normalną pracą bo generalnie nic nie puka itp w aucie. Ciężko mi uwierzyć żeby tak padały tym bardziej że po złych drogach nie jeżdżę.

Faktycznie te tuleje są zamontowane dobrze patrząc po zdjęciach na necie. Co nie zmienia faktu że ja bym je zamontował o 90st przekręcając gdyż w takiej pozycji jak dla mnie by się lepiej sprawdzały. 

A w tym BMW, niema przypadkiem wielowahacza?

Mam założone tuleje z E34 , nie z najwyższej półki i spokojnie starczą na 50-60 tkm.

Wymieniłem dobre (lemforder e34) na poli i myślałem, że zapomnę o wahaczach. Gwarancja uznana. Wróciłem do wiedzy, którą posiadłem 10 lat temu :)

Edited by Gregorz

Trzeba jeździć spokojnie, bo jak będziecie jeździć jak większość piratów w naszym kraju to nic wam nie wytrzyma :lol2:

Przykład z dziś, jadę zwalniam do około 5km/h bo jest próg zwalniający z przejściem dla pieszych aby normalnie go pokonać a za mną cebulak w fordzie dla biednych wyprzedza mnie na tym przejściu :gun_bandana:

Godzinę temu, Gregorz napisał:

Wymieniłem dobre (lemforder e34) na poli i myślałem, że zapomnę o wahaczach. Gwarancja uznana. Wróciłem do wiedzy, którą posiadłem 10 lat temu :)

Super właśnie przed chwilą miałem zamówić te z tej aukcji... https://allegro.pl/oferta/poliuretan-opel-omega-b-tuleje-wahacza-przednie-p-7275536931

W takim razie co tu wcisnąć...

Edited by Skiper

Po włożeniu poliuretanu komfort jazdy trochę spada. Prowadzi się lepiej ale drobne nierówności typu studzienki, przejazd kolejowy, małe dziury są bardziej uciążliwe niż na oryginalnych tulejach.

Pomijając komfort jazdy, bardziej obawiam się wytrzymałości bo zajechałem już (lemforder od bmw, teraz boge) i to wszystko w przebiegu mniejszym niż 15 tyś. Trochę słabo tulejki może nie drogie ale później ponownie zbieżność itp, policzyć to razy 3 i proszę. W warsztacie już się śmieją ze mnie że tyle co wpakowałem w to auto kupił bym już dużo nowsze... :) A dodam jeszcze że raczej mam styl jazdy emeryta. :P

Edited by Skiper

2 minuty temu, Skiper napisał:

Pomijając komfort jazdy, bardziej obawiam się wytrzymałości bo zajechałem już (lemforder od bmw, teraz boge) i to wszystko w przebiegu mniejszym niż 15 tyś. Trochę słabo tulejki może nie drogie ale później ponownie zbieżność itp, policzyć to razy 3 i proszę. W warsztacie już się śmieją ze mnie że tyle co wpakowałem w to auto kupił bym już dużo nowsze... :) A dodam jeszcze że raczej mam styl jazdy emeryta. :P

Ja mam poliuretan z Olkusza już dwa lata, trochę km już nabił

• Like 2