Jump to content
Misiek_v6

Która tuleja od e34?: )

Recommended Posts

13 minut temu, Skiper napisał:

A dodam jeszcze że raczej mam styl jazdy emeryta. :P

Jazda po drodze żwirowej 10- 20 km/h tak, że wyprzedzją ursusy c-330 to je jazda na emeryta :dokuczacz:

Bierz poliuretany, niczego lepszego nie wymyślisz.

Nie wiem jak trzeba jeździć żeby tuleje od bmw  czy poli zajechać w mniej niż 15kkm... ale na obeccną chcilę niczego lepszego niż poli czy bmw nie ma... a może źle Ci je zakładają? np. na podniesionym aucie skręcają na fill wahacze

1 godzinę temu, Aros napisał:

Nie wiem jak trzeba jeździć żeby tuleje od bmw  czy poli zajechać w mniej niż 15kkm... ale na obeccną chcilę niczego lepszego niż poli czy bmw nie ma... a może źle Ci je zakładają? np. na podniesionym aucie skręcają na fill wahacze

To jest bardzo dobre pytanie, bo ja tez w sumie nie wiem co z ta moją jazda jest nie tak. :)  Najlepsze jest w tym wszystkich  to ze 80% z tych 15 tys km, zrobiłem jeszcze po niemieckich autostradach do pracy, obecnie w kraju mam drogi w stanie bardzo dobrym tu gdzie się kręcę. Z własnego ostatni doświadczenia  wiem ze  ostatnio lemforder coś podupadł na gratach, nawet wcześniejsze drążki stabilizatora szybko mi siadały, obecnie mam Trw i muszę powiedzieć że dają rade dużo lepiej...

Dlatego teraz jak zmienię na poli,  wywalę też orginalne jeszcze sworznie na trw tez zobaczymy jak to się spisze. Co do zakładania robię to sam u kolegów w zakładzie mechanicznym (sąsiedzi) na prasce zgodnie ze sztuką pod ich okiem.

Edited by Skiper

A tak z innej beczki to wszystko jest proste? Nie ma problemów ze składaniem wahaczy i zbieżnością? 

• Like 1

Wahacze są proste, po każdej wymianie ustawiona zbieżność, auto na drodze jedzie prosto wszystko oki, nie wiem co miałbym więcej szukać. Jeszcze jest taka kwestia że możliwe że te tuleje są oki (miekka guma) bo nic nie stuka, ale stwierdzili że za mocno chodzi na gumie, a chochliki w mojej głowie robią już resztę. :P

Edited by Skiper

Prosty sposób. Stan obok auta i kopnij koło do przodu bądź do tyłu. Sam organoleptycznie sprawdzisz czy lata bardzo czy nie :)

Mam duże poli w jednych wahaczach z sedana mogę wysłać komuś za free. W kombi zrobiły się jakieś miękkie te tuleje zrobiłem film na potrzeby gwarancji znajdę to wrzucę. 

Waszym zdaniem do wymiany?

Mam ten sam dylemat, wszystko wymienione a kiera drzy a raczej efekt jajowatych kół,

moim zdaniem za bardzo to chodzi, ja będę w swojej wymieniał.

Co do kierunku montażu nie znalazłem jednoznacznej opini jak to montować.

zdania są podzielone.

Ja już od miesiąca mam kupione poli czerwone, + trw małe tuleje i trw sworznie. Ale jeszcze nie wymieniam jeszcze te trochę użyje...

witajcie podepne sie pod temat poszukuje czegos do wachaczy przod,myslalem o poli,ale do konca sam nie wiem,wiec prosze o rady i jesli macie jakies linki by kupic :)

z gory dziekuje za wszelka pomoc :)

Pasuje na 100% i dobrze pamiętasz :thumbsup: sam taką montowałem.

• Thanks 1

1 godzinę temu, Bobek napisał:

Super dziękuję bardzo 😊

• Like 1

Pytanie te tuleje PU smaruje się tylko gdzie jest w środku tulejka, a tam gdzie wciska się w wahacz na sucho czy też smar?

17 godzin temu, Skiper napisał:

Pytanie te tuleje PU smaruje się tylko gdzie jest w środku tulejka, a tam gdzie wciska się w wahacz na sucho czy też smar?

Można też smar żeby łatwiej weszło.