Jump to content
Misiek

Moonland 3.2 V6 LPG Miśka

Recommended Posts

@Misiek robota jak zawsze profi :brawo: czekam na efekt końcowy ;)

@lukaszxx1990 to może kupowanie używanego auta to też jest druciarstwo wg. Ciebie? 

• Like 2

Posted (edited)
Godzinę temu, Misiek napisał:

Słuchaj. Jeśli dla Ciebie dawanie używek to jest druciarstwo to Twoja sprawa. Bo dla mnie nie. To tak samo kupując inne części do auta używanych też można nazwać druciarstwem wg Ciebie ? Jeśli dana rzecz używana jest sprawna i spełnia swoje założenie techniczne i to do czego jest przeznaczone to jest dla mnie jest OK. Jak już wcześniej pisałem odbłyśniki są w dobrym stanie. Mogłem też kupić soczewki FX-R 4.0 2,5", które są może i lepsze. Niestety brak na magazynie. Robię to dla siebie. Z kolei nowych Valeo nie mogłem znaleźć. Jeśli nie wyjdzie to do siebie będę miał pretensje i nie będę nad tym płakał. I nadal twierdzę że kupywanie używek to nie druciarstwo. Wyjątkiem są wszelkie czujniki, sondy itp itd, bo to wolę nowe kupić i ori (jeśli dostępne oczywiście).

PS. Zdjęcie z IV zlotu w Sudomiu. Bodajże reflektory siedzą chyba u Rafała. Nawet coś mi ostatnio wspominał na ten temat jak lotkę brałem od niego

Spoko, przynajmniej dałeś swój punkt widzenia 👍🏾 temat na długie gadanie z tymi soczewkami.

Ps. Jak w sudomiu to na 100pro moje lampy, tyle że w starej wersji. 😅 jego lampy robiłem podobnie, tyle że na używanej soczewce.

53 minuty temu, Tazz napisał:

@Misiek robota jak zawsze profi :brawo: czekam na efekt końcowy ;)

@lukaszxx1990 to może kupowanie używanego auta to też jest druciarstwo wg. Ciebie? 

Jasne że tak, następne auto będzie już tylko nowe, stać mnie. XD 

Edited by lukaszxx1990

Naszła me wizja aby zmienić grill na czarny. I teraz pytanko:

Czy wychodziły wersje ori irka całe czarne, bez chromowanej ramki (nie chcę niszczyć obecnego)?

Tu porównanie starego grila FK i obecnego

1292234132_grillporwnanie.thumb.jpg.2921abd2339d73324d42f2ffb4eaef76.jpg

Drugą rzeczą jest x-pipe do wydechu. Jak to się ma z głośnością? Czy w aucie jest wtedy głośniej?

• Confused 1

Ja bym został przy srebrnej obramowce grila :)

• Like 2

W dniu 3.10.2019 o 20:01, Misiek napisał:

Słuchaj. Jeśli dla Ciebie dawanie używek to jest druciarstwo to Twoja sprawa. Bo dla mnie nie. To tak samo kupując inne części do auta używanych też można nazwać druciarstwem wg Ciebie ? Jeśli dana rzecz używana jest sprawna i spełnia swoje założenie techniczne i to do czego jest przeznaczone to jest dla mnie jest OK. Jak już wcześniej pisałem odbłyśniki są w dobrym stanie. Mogłem też kupić soczewki FX-R 4.0 2,5", które są może i lepsze. Niestety brak na magazynie. Robię to dla siebie. Z kolei nowych Valeo nie mogłem znaleźć. Jeśli nie wyjdzie to do siebie będę miał pretensje i nie będę nad tym płakał. I nadal twierdzę że kupywanie używek to nie druciarstwo. Wyjątkiem są wszelkie czujniki, sondy itp itd, bo to wolę nowe kupić i ori (jeśli dostępne oczywiście).

PS. Zdjęcie z IV zlotu w Sudomiu. Bodajże reflektory siedzą chyba u Rafała. Nawet coś mi ostatnio wspominał na ten temat jak lotkę brałem od niego

ja wole wziąć oryginał (bo w sklepach nie ma ) zamiast nówki innych firm z najwyższej półki. Omega to kapryśny tapczan i lubi ORI. ;)

• Like 1

45 minut temu, Tazz napisał:

Ja bym został przy srebrnej obramowce grila :)

Również jestem tego samego zadania. Chrom ładnie się wyróżnia na tym kolorze ;)

• Like 2

Myślę że zostawić chrom bo ładnie wygląda z tym kolorem :)

• Like 2

Posted (edited)

Ja bym tą ramkę pomalował w kolor nadwozia, gdzieś taki mod widziałem i bardzo ładnie wygląda. :) Zmniejsza nieco optycznie ten i tak bardzo duży grill :) Ewentualnie zostawił chrom, bo cały w czerni przy tym kolorze wygląda przytłaczająco..

Wg. Mnie polift ma ten grill zbyt wysoki względem świateł i przy całym czarnym i jeszcze w tym kolorze strasznie to się rzuca :)

Edited by kmx
  • Like 1

Dzięki za opinie. W sumie to ciekawe jak będzie się to komponowało z ciemnymi lampami :mysli: No dobra czas pokaże co i jak :) .... A co do drugie go pytania mojego panowie:

X-pipe do wydechu. Jak to się ma z głośnością? Czy w aucie jest wtedy głośniej? Przerabiał ktoś ten temat?

Zdecydowanie do silnika w układzie V  X-pipe,  do wyrównania ciśnienia między cylindrami  ,jest yutube dużo na tego temat,  z glosnością zależy od różnych czynników w amerykańskich autach V8 V6 zakładają X-pipe 

• Like 1

13 minut temu, PawelP napisał:

Zdecydowanie do silnika w układzie V  X-pipe,  do wyrównania ciśnienia między cylindrami  ,jest yutube dużo na tego temat,  z glosnością zależy od różnych czynników w amerykańskich autach V8 V6 zakładają X-pipe 

Dzięki. Myślę że spróbuje coś ogarnąć. Ale to na spokojnie. Zrobię jednak wersje demontowaną w razie jakbym chciał wrócić do pierwowzoru i nie bawić się w ciągłe spawanie. Już wiem jak to wykminić :D  A propos jaka jest średnica rur w wydechu?

31 minut temu, Misiek napisał:

Dzięki. Myślę że spróbuje coś ogarnąć. Ale to na spokojnie. Zrobię jednak wersje demontowaną w razie jakbym chciał wrócić do pierwowzoru i nie bawić się w ciągłe spawanie. Już wiem jak to wykminić :D  A propos jaka jest średnica rur w wydechu?

Ori ma 52mm średnicę wewnętrzną. Wrzuć x-pipe z allegro w miejsce tłumików środkowych. Nie będzie dużo głośniej.

• Like 1

Ori ma 52mm średnicę wewnętrzną. Wrzuć x-pipe z allegro w miejsce tłumików środkowych. Nie będzie dużo głośniej.
Dzięki. Nawet nie wiedziałem że gotowce są bo chciałem z nierdzewki sobie wystrugać.

Wysłane za pomocą Samsung Galaxy S7

Posted (edited)

Daleko nie trzeba szukać Screenshot_20191006-173058_Allegro.thumb.jpg.152ca1b95d65ce7cdb041e2136b3d20f.jpg

Resztę układu masz z nierdzewki?

Edited by lukaszxx1990
  • Like 1

Daleko nie trzeba szukać Screenshot_20191006-173058_Allegro.thumb.jpg.152ca1b95d65ce7cdb041e2136b3d20f.jpg
Resztę układu masz z nierdzewki?
Dzięki. Nie. Mam wydech z Polmo po poprzednim właścicielu

4 minuty temu, Misiek napisał:

Dzięki. Nie. Mam wydech z Polmo po poprzednim właścicielu

To nie ma sensu robic. Kup gotowca, jak będzie ok to kiedys zrobisz sobie cały. 

• Like 1

Widzę że nigdy na skróty O.o

• Like 2

Git robota :thumbsup: niezły poradnik :)

• Like 2

Bardzo dobra robota :brawo:

• Like 2

Misiu popełniłeś jeden błąd który też kiedyś popełniłem...

Pomalowałeś odbłyśniki od kierunków. Nie będzie ich widać :(

• Like 2