Jump to content
Sign in to follow this  
Magicwojtek

Naprawa blacharska wkoło szyby

Recommended Posts

Remont podszybia i dachu (gdzie się opiera szyba). Jaki może byc koszt z wycięciem, spawaniem (podszybie metalowe z dawcy) i malowaniem tego zrobionego? 

Przerabiałem kolego w marcu ten temat.

Jak chcesz zobaczyć fotki i jakiś tam opis to wejdz w Opis mojej Omegi

Powiem tak, żaden blacharz się tego nie chce podjąć... zbyt dużo roboty, zbyt mała kasa z tego. Nie dość że trzeba wyjąć szybę, oczyścić, i wyciąć podszybie to jak będzie bardzo zjedzone to musisz ściągać deske rozdzielczą która zajmuje prawie cały dzień. Więc policz sobie roboczogodziny (2 dni demontaż i montaż a gdzie jeszcze wycinanie). Podszybie robiłem sam z kolegą, więc szczerze drugi raz bym się tego nie podjął. Jedynie możesz szukać jakiegoś speca na forum który się zlituje, ale to musisz sypnąć złotem. Druga sprawa to znalezienie zdrowego podszybia, raz że ciężko znależć a dwa że nikt nie chce się podejmować tego wycinania. Zbyt dużo roboty, a niektórzy nie mają do tego sprzętu. Kolega połamał 3 noże jak wycinał dla mnie podszybie i też powiedział że robi mi przysługę, bo normalnie by się tego nie podjął. Kolejna sprawa to szyba, ja kupywałem oryginalnego Pilkingtona Solara z paskiem przyciemniającym i zapłaciłem 550zł za samą szybę (odbiór własny) + oryginalne uszczelki ok. 230zł i klej. Więc za samą szybę masz 800zł, a jak chcesz jeszcze malować słupki i dach to masz ok. 1000zł (w zależności ile lakiernik bierze) za samą robotę, a gdzie jeszcze wycinanie podszybia.

Jeżeli ogarniasz trochę blacharkę i masz sprzęt to powinieneś sam sobie poradzić, chociaż żebyś zdjął deske wyciął i wstawił podszybie, dalej to jakiś lakiernik powinien ogarnąć. Natomiast jeżeli nie masz o tym pojęcia to nie wiem co mam ci doradzić. Szukaj jakiegoś speca na forum, na fanpage, ale od razu ci powiem tanio nie będzię...

Powodzenia

@CzasiU widziałem twój temat

już jest u blacharza ale nie wiem czy nerkę sprzedać czy nie :P
akurat Olo znalazł blacharza który się podejmie. Deske sam zdjął (od razu nagrzewnice wymieni bo nie grzało dobrze)
Szyba chyba nie pękła przy wyciąganiu więc odchodzi ten koszt ;p
czyli z 2 k maks powinienem wydać. 

10 minut temu, Magicwojtek napisał:

@CzasiU widziałem twój temat

już jest u blacharza ale nie wiem czy nerkę sprzedać czy nie :P
akurat Olo znalazł blacharza który się podejmie. Deske sam zdjął (od razu nagrzewnice wymieni bo nie grzało dobrze)
Szyba chyba nie pękła przy wyciąganiu więc odchodzi ten koszt ;p
czyli z 2 k maks powinienem wydać. 

Ło Panie to już niema o czym mówić, jak ogarnięte masz już wszystko. Myślałem że w lesie jesteś z robotą :D

Myślę że weżmie jakoś 1500zł za wszystko, zależy jeszcze jaki region Polski

• Thanks 1

Najtańsza.... Zaraz po Podlasiu bo warmińsko-mazurskie :-p