Jump to content
PawelP

Wsad z vectry i500 czy podejdzie pod 2.5v6 omegi?

Recommended Posts

Mam pytanie czy ten sterownik bądź eprom będzie dobry dla 2.5v6 omegi? , czytałem  coś na ten temat ale chciałbym też się dowiedzieć od kogoś czy moze ktoś z tym miał do czynienia,  walki ssace dwa G mam w moim silniku  X25XE założone 

Jak dla mnie to szkoda zachodu.
Te przyrosty potem są tak nieznaczne, że zwyczajnie szkoda kasy :P 

170Km a 194Km z i500 oraz podniesioną odcinka to musi być różnica skoro sporo osób na forum vectry astry itp. wkładali do v-ki

Jak zmienisz wałki i zrobisz reset EKU to masz 190KM a czy te 4 jeszcze są to trzeba by było sprawdzać na hamowni.
Też kiedyś słyszałem o kompie który ponoć robi lepiej przy zmianie wałków na GA ale potem z kolei okazało się, że ten ori z X25XE też sobie radzi.
Ja w swojej pierwszej wymieniłem tylko wałki ssące na G a wydechowe zostały F i byłem zadowolony.
Gdzieś na jakimś angielskim forum wyczytałem, że taka kombinacja zwiększa potencjał w wyższym zakresie obrotów i mówiąc szczerze przez 50tyś km nie byłem niezadowolony z jazdy od 4 do ponad 6tyś obrotów.
A odcinkę też miałem ok 7 i samochód ciągnął prawie do samego końca.
Mam teraz X25XE na 4 wałkach G z kompem AF kolektorami od 3.2 i prawdę mówiąc chyba jest przelany na niższych obrotach bo słabo to jeździ a jak wiadomo zwiększona ilość paliwa nie działa dobrze :P  Na wyższych jakoś tam sobie jeszcze radzi ale szału nie ma...

No mam walki G ale auta niehamowalem, moment obrotowy w i500 jest 240Nm a omegi 227 więc różnica jest,  masz rację co do tych 4koni,   ale myślę że po hamowni bym wiedział ile mam naprawdę  i wtedy myśleć o i500 bo te X25XE to ten sam silnik co w mojej omedze , ktoś mi z forum tego radził włożyć peron od 3.0AF ale wiedziałem że przeleje, tym bardziej różnica 0.5L pojemności,  też mam kolektory od 3.2 , także jak już to bym rozważał eprom od i500 

Posted (edited)

To polecam CI najpierw podjechać na hamownię bo na ostrych wałkach będziesz miał lepsze parametry niż na zwykłych ;)
Potem jak nie będzie CI odpowiadało to możesz zmienić i porównać.
Na OKP fajnie to gość sprawdzał. Każda zmiana i hamownia.
Masz wtedy wyraźnie co się opłaca a co nie.
Na X25XE wszystko

Ps. niestety OKP nie działa 

Edited by WOY
  • Like 1
  • Haha 1

Wsadu w omedze nie wyciągniesz przez obd więc tak czy siak zmiana kości to demontaż sterownika i lutowanie. Koszt pewnie wyjdzie taki sam jak zrobienie mapy u dobrego tunera. :)

1 minutę temu, PawelP napisał:

Wymienisz,  w 2.5 3.0 , scalak  w 2.6 3.2 niema możliwości

Wsad wymienisz zawsze ale nie przez obd. Przez obd tylko sterowniki edc2015 edc2016 z tego co się kiedyś bawiłem edycję wsadów. 

Tylko wsad Scalak bym zmienił 

Nie polecam.

Kuzyn wkładał do vectry silnik z omegi 3.0 i miał ecu z i500 i jednak gorzej ten silnik chodził w vectrze niż omedze.

Jak już to daj ECU od 3.0. 

No wkładał do 3.0 dlatego mu na tym zle chodzil a ja mam 2.5  ten sam co w i500 

Jak to gorzej chodził? za*********ł do końca swego żywota ładnie przecież xd

• Haha 1