Jump to content
martyman

Słabe reflektory przednie

Recommended Posts

Koledzy, mam taki problem, że lampy przednie (oryginalne, soczewkowe Hella) pozostawiają u mnie wiele do życzenia. Klosze są matowe, a odbłyśniki w środku to zagadka. Efekt jest taki, że świecą mizernie i aktualnie na przeglądzie zwrócili mi na to uwagę i muszę to poprawić, zanim mi przedłużą ważność przeglądu. Światła nie mają wyraźnej linii odcięcia, tylko są mocno rozproszone. Rok temu było ok, a teraz niestety nie. Muszę problem rozwiązać w trybie ekspresowym.

I tu pojawiają się pytania:

1. Czy jest sens brać się za polerowanie klosza z zewnątrz? Czy jednak problem zawsze tkwi w środku (odbłyśnik) i sam klosz nic nie zmieni?

2. Wszędzie widzę fatalne opinie o nowych zamiennikach. Czy naprawdę jest aż tak źle? Nie oczekuję po nich cudu. Mają świecić trochę lepiej niż 17 letnie zmatowione oryginalne lampy i przede wszystkim na przeglądzie ma być wszystko ok.

Problem muszę rozwiązać ekspresowo szybko.

Jako ciekawostkę napiszę, że kiedyś (2010 rok) miałem BMW E32 z 88 roku (więc miał wtedy 22 lata) i miałem fatalne przednie lampy (odbłyśniki praktycznie nie istniały). Wszędzie odradzali zamienniki. Na przekór kupiłem zamienniki firmy "DJ Auto" za ok. 300 zł komplet, jeśli dobrze pamiętam. Efekty były po prostu rewelacyjne. Jakość również.

Spróbuj na początku polerki lamp jeśli masz krótki czas usunięcia usterki. Po polerce lamp przegląd przejdzie, to taka moja rada na szybko bo nie wiem jak twoje lampy teraz wyglądają :)

Dobra, kupię na szybko jakiś zestaw do polerowania i poświęcę chwilę na to. Jak zauważę jakąś poprawę, to jutro podjadę do stacji kontroli i poproszę o sprawdzenie. Jak nadal będzie źle, to kupię zamienniki chyba.

Jeśli klosz lampy nie jest matowy od środka to polerka zrobi robotę, i światła napewno się poprawią. A po przeglądzie to albo regeneracja lamp ewentualnie nowy zamiennik  

U mnie po polerce jest tak 

20190706_093755.jpg

masz zestaw na necie do polerowania lamp + specjalny lakier

Regeneracja odbłyśników soczewki / wymiana na dobre używki hella (lepiej regeneracja) + polerka i masz nowe lampy :) 

IMG_20180703_215616_HHT.jpg

Polecam oddać do regeneracji w sklad której wchodzi polerka klosza, nowe napylanie odbłyśników oraz wymiana uchwytów trzymających lampy, szkoda kasy tracić na chińskie badziewiaste zamenniki.

Edited by B0Cygano

Czasem klosz jest tak spękany ze starości że polerka niewiele zmieni, ale tak do PT na szybko zrób polerkę

Chyba rzeczywiście odpuszczę sobie zamienniki. Zregeneruję te lampy.

A dzisiaj kupiłem na szybko pastę lekkościerną. Potarłem każdą z lamp ok. 10 minut i lampy wyglądają dużo lepiej. Oświetlają drogę też trochę lepiej. A najważniejsze, że światło przestało być rozproszone, pojawiła się wyraźna linia odcięcia. Więc myślę, że na przeglądzie już powinno być ok. A po przeglądzie zajmę się regeneracją kompleksową, bo odbłyśniki pewnie są w kiepskim stanie.

• Like 4

Jak jest roznica spoleruj jeszcze raz i przeglad przejdzie ale to jest krotkotrwaly efekt tzw na handlarza :D polerujac pasta obojetnie jaka masz auper efekt na moze jakis miesiac bo polerujac zdzierasz warstwę uv i lampy beda jeszcze szybciej zolknac, ale jak bedziesz mial czas na spokojnie sobie to ogarniesz podpowiemy ci co i jak :)

• Like 1