Jump to content
Syberius

Regeneracja parownika BRC

Recommended Posts

Witam jako ,że skrzynia jako tako ogarnięta  zajmę się gazem mam instalację BRC zamontowaną przez poprzedniego właściciela z parownikiem genius max 1500 cały czarny  .Objaw puszcza gaz przed podciśnienie do kolektora .Straszą mnie ,że jakieś wżery pojawiają się i nie można nic z tym zrobić. Prawda czy fałsz ? Niedługo będe to rozbierał ale podobno nie da się go zastąpić czymś innym bo coś tam jakieś czujniki inne gwinty i kto wie co jeszcze .Nowy kosztuje  ponad tysiąć złociszy :D a ciężko go zdobyć przerabiał ktoś ten temat ? Dodatkowo wszędzie na internecie są sklepy z zestawem  gum do niego . Jeszcze taka jedna myśl mnie naszła jeżeli są wżery to czemu ich nie zeszlifować  np 0,5 mm.

Przerabiał ktoś ten temat ?

Regenerujemy bardzo dużo reduktorów LPG w pracy. Takiego jak twój niestety nie robiłem ale to co piszesz zalatuje baśniami Andersena ;)

Zamawiaj membrany, zaworki czy tam inny cały zestaw naprawczy, otwieraj reduktor, umyj porządnie zmywaczem do gaźników i składaj na nowych tajlach. W większości przypadków zestawy naprawcze zawierają dosłownie wszystko - jedynie obudowa reduktora pozostaje stara. Z żadnymi wżerami się nie spotkałem. Czasem reduktory pękały ale wtedy płyn chłodniczy dostawał się do gazu. Grunt to zwrócić uwagę na zaworki - ja zalewam zawsze zmywaczem i sprawdzam czy nie puszczają. Czasem trzeba podginać blaszki z zaworów by działało to poprawnie.

Ps. 1000 to jeszcze nie tragedia. Tyle kosztuje zestaw naprawczy do reduktora aisan do toyoty 8fgf  ;)

Też mam Geniusa u siebie i niestety z wżerami to prawda. Ostatnio jak swój regenerowałem(jakieś 3 lata i ~50tys. km temu), bo też przypuszczał gaz to majster mi pokazywał te wżery, u mnie jeszcze nie było tragedii, wiec założył wszystkie nowe uszczelki i hula do dziś, ale podejrzewam, że następnej regeneracji nie będzie

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Jak to możliwe że w parowniku robią się wżery ?? Tam gdzie płyn jest czy jak ??

Za tysiąc z kawałkiem można wywalić ten cały włoski makaron i założyć coś polskiego, coś "normalnego". Ale jeśli jest szansa regeneracji to spróbować.