Jump to content
Maciej

zmiana układu zapłonowego

Recommended Posts

10 minut temu, Aros napisał:

Szkoda że już sprzedałem omegę... :P

A tak serio, @Ricardo a jak byś przy okazji porządków pod maską wrzucił wiązkę i kompa od 2.6/3.2? wtedy zmiana na takie cewki miała by sens...

Wiem wiem że roboty w uj i jeszcze 10x tyle...

@skit jest to wgl do zrobienia w tą stronę?

No tak szybko myśląc to chyba ingerencja w instalacje wg pod deska :mysli:

10 minut temu, Maciej napisał:

to tutaj byś miał 3 cewki, bo ogólnie te OMEGOWE są do bani. I przy takim układzie zapłonowym, wałki 4xG mają sens!! :D

Fajnie że to się udało tak ogarnąć i czekamy na dalsze fazy testów :thumbsup:

• Like 2

15 godzin temu, Maciej napisał:

Tak więc, układ zapłonowy zrobiony. Sztos, petarda, jest moc, szybko się wkręca na obroty, poprawa z dołu, praca silnika równa nawet na walkach 4xG no polecam w ch...... jak komuś padają cewki to robić ! 😁🔧🏎🏎🏎

97BB88B5-D320-482C-BB17-AD72D18426AE.jpeg

9B2A4436-72EC-4D37-86F4-9CA7A1B82A25.jpeg

Ciekawe czy ta poprawa wolnych obrotów jest spowodowana wymianą na te cewki czy, że po prostu założyłeś sprawne. Nawiązuje do tegoco pisałeś w swoim temacie o wypadaniu zapłonu. 

Miałem zakładać 4xG i teraz już nie wiem co robić... Naprawdę jest taki problem z wolnymi na 4xG ? 

Modzik sztos :thumbsup:

37 minut temu, bartek05395 napisał:

Ciekawe czy ta poprawa wolnych obrotów jest spowodowana wymianą na te cewki czy, że po prostu założyłeś sprawne. Nawiązuje do tegoco pisałeś w swoim temacie o wypadaniu zapłonu. 

Miałem zakładać 4xG i teraz już nie wiem co robić... Naprawdę jest taki problem z wolnymi na 4xG ? 

Modzik sztos :thumbsup:

Wypadanie zapłonu było tylko po modyfikacjach, i tylko na gazie (rozjechane mapy) tak, gdy nie miałem układu zapłonowego przerobionego to zle pracował silnik na wolnych obrotach, i zabrało dół

Godzinę temu, Maciej napisał:

Wypadanie zapłonu było tylko po modyfikacjach, i tylko na gazie (rozjechane mapy) tak, gdy nie miałem układu zapłonowego przerobionego to zle pracował silnik na wolnych obrotach, i zabrało dół

Fajne rzeczy Panie robisz:) Bardzo się mnie to podoba :) Na fb jeszcze nie hejtujo że wolisz kanapki z dżemem niż pomidory z cebulo? ;)

13 godzin temu, Aros napisał:

Wiem wiem że roboty w uj i jeszcze 10x tyle...

@skit jest to wgl do zrobienia w tą stronę?

Ciężki temat, musiałoby wpaść ecu od 3.2, a co za tym idzie komp od automatu bo one sie komunikują po can, a co z atym idzie wiązki pod deską i pod maską do wwymiany, a co za tym idzie wszytsko co wkolo tego sie zbudowało.

Aleeeeee, tak czysto teoretycznie......

Jakie to ma znaczenie czy to instalacja 2 cewkwowa czy jedno?

W 3.0 i tak strzał jest parami......

Więc spokojnie powinno się dać rozdzielić sygnał z cewki jednej na 3 pary po 2 cewki....i powinno to trybić moim zdaniem.......

• Like 2

Czyli jest to do ogarnięcia i w 3.0 :D

4 godziny temu, skit napisał:

Fajne rzeczy Panie robisz:) Bardzo się mnie to podoba :) Na fb jeszcze nie hejtujo że wolisz kanapki z dżemem niż pomidory z cebulo? ;)l

Dziękuję :) na facebooku, tak się nie rozpisuję, bo rzeczywiście hejt by poleciał zaraz itp. Już dostałem pocisk że mam syf pod maską i ktoś by takiego zdjęcia nawet nie wstawił, i w ogóle żenada :(

• Haha 1

2 godziny temu, Aros napisał:

Czyli jest to do ogarnięcia i w 3.0 :D

Ogólnie to szczerze mówiąc nie do końca jestem tego pewien.... Wynika to z różnicy budowy cewek w x30xe i y32se. W 3.0 masz cewkę dwuiskrową, czyli taką która wali iskre 2 razy na cykl na każdą parę cylindrów - raz jak pierwszy z pary cylindrów jest na sprezeniu(i wtedy jest zaplon) a drugi na wydechu(i wtedy iskra sie marnuje), drugi  raz na odwrót :) A 3.2 masz cewki jednoiskrowe wiec moze łatwiej byłoby zrobić tak jak napisał @Maciej  3 cewki dwuiskrowe od czegoś + kable zapłonowe:) Pytanie czy dla cewki 1 iskrowej jest to problem żeby sobie sypneła iskrą 2 x na cykl - tego nie jestem pewny :)

21 minut temu, Maciej napisał:

Dziękuję :) na facebooku, tak się nie rozpisuję, bo rzeczywiście hejt by poleciał zaraz itp. Już dostałem pocisk że mam syf pod maską i ktoś by takiego zdjęcia nawet nie wstawił, i w ogóle żenada :(

Mi kiedyś tam napisali że słabo wyglądają nakładki na heble ;) Także wiesz.....

• Like 1

Wszystko się da, tylko trzeba chcieć :D