Jump to content
skit

Pomysły na mody wyposażeniowo- elektryczno-elektroniczne - rozważania teoretyczne

Recommended Posts

30 minut temu, skit napisał:

Samopodnoszenie jak wyzej. Bagażnik otwoierany z kluczykiem - sam sobie odpowiedziałes :D

znaczy, miałem na myśli na zapłonie

Teraz, Misiek_v6 napisał:

znaczy, miałem na myśli na zapłonie

Hmmm, ale co byś więcej chciał niż to co jest w rm2002, tudzież w wersji z obciętym zasilaniem po zapłonie?

Do caravana chce wstawić łożyskowaną i dokumentacje zrobić, ale jestem za leniwy żeby na podnośnik wjeżdżać i rozkręcać w tejże temperaturze otoczenia, i jeszcze do tokarza jechać :D
A komputer pokładowy w A też już za mało mi pokazuje, temu robię swój z temperaturami różnymi :cool:

Przydały by się by mniej rdzewiała w sumie to tyle :papa:

• Like 1

2 godziny temu, skit napisał:

W140 ma dociągi na pneumatyce, za duzo rzeźby . Ktoś wie jak są realizowane dociągi w innych autach? W nowszych mercach czy bmw?

Audi i bmw ma elektryczne zamki :)

4 godziny temu, skit napisał:

To raczej nie problem. Digi miał dołożoną podstawkę pod filtr oleju z czujnikiem ciśnienia i temperatury. Trzebaby tylko rozkinic czy to jakieś uniwersalne rozwiązanie , czy dedytkowane :) I ew. gdzie estetycznie zalozyc zegary wskazujące cisnienie/temerature :)  Ew, jakoś wyrzeźbić to: image.png

Tylko CIDA gdzie wtedy??

Można wykorzystać nieużywana diodę w zegarach od niezapiętych pasów bezpieczeństwa? Ew. jakiś sygnał dźwiękowy?

Trzeba by wykombinować skąd brać sygnał - bo krańcówki są chyba za długie(drzwi muszą być za mocno uchylone żeby zadziałały więc albo trzeba by skrócić krańcówki, co chyba jest bezproblemowo możliwe ale wymagałoby potestowania, albo dołożyć dodatkowe czujniki. Ciekawe jak to jest rozwiązane w innych autach? Zamek ma czujnik ze jest zatrzaśnięty? Czy tez krańcówka jakaś? Jak ktoś ma jakieś info na ten temat to poproszę :) 

Nie lepiej by wyszło gdyby zegary pokazujące ciśnienie, aku i nawet doładowanie w dieslu czy coś tam jeszcze były pokazywane w CID? Nie trzeba byłoby rzeźbić. Ustawiasz sobie żeby pokazywało cały czas po odpaleniu.

To samo mogłoby się tyczyć nie domkniętych drzwi. W CID wyskoczyłby ci ostrzeżenie i pikało że drzwi są otwarte. W MIDzie to nie realne ale CID?

Edited by CzasiU

3 godziny temu, Aros napisał:

ta gałka od kacapów bardzo przypominała gałkę z bmw

Dokładnie tak to wyglądało.

image.png

4 minuty temu, CzasiU napisał:

Nie lepiej by wyszło gdyby zegary pokazujące ciśnienie, aku i nawet doładowanie w dieslu czy coś tam jeszcze były pokazywane w CID? Nie trzeba byłoby rzeźbić. Ustawiasz sobie żeby pokazywało cały czas po odpaleniu.

To samo mogłoby się tyczyć nie domkniętych drzwi. W CID wyskoczyłby ci ostrzeżenie i pikało że drzwi są otwarte. W MIDzie to nie realne ale CID?

Absolutnie niewykonalne bez źródłówek oprogramowania cida, ktorych pewnie już nawet w oplu nie mają ;)

• Like 1

4 minuty temu, skit napisał:

Absolutnie niewykonalne bez źródłówek oprogramowania cida, ktorych pewnie już nawet w oplu nie mają ;)

A jakby zamiast CID (można ciut powiększyć) wstawić jakiś nowszy monitorek w którym dałoby radę wszystko zaprogramować. Od nowszego auta albo przerobić navigacje

2 minuty temu, CzasiU napisał:

A jakby zamiast CID (można ciut powiększyć) wstawić jakiś nowszy monitorek w którym dałoby radę wszystko zaprogramować. Od nowszego auta albo przerobić navigacje

Nie rozkodujesz danych z ecu tak żeby puścić na cokolwiek innego. Nikt nie jest w stanie zdekompletować cida od radia a co dopiero wpiąć dane z ecu do czegokolwiek innego. Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy to emu ale to koszt kilka tysięcy PLN więc tylko do tego nie ma absolutnie sensu :(

To juz za gruba rzezba musial by byc jakis ogarniety bardzo kolezka ktory by sie tego podjal, z drugiej strony w vectrach rzezbia sterowanie cidem z manetki

Ja mam prototyp taki, ale BC2400 to oprocz temp zewnetrznej i baku to niema za duzo do przenoszenia funkcjonalnosci :lol:. Ekran jest dotykowy:woy:wiec na upartego nawet przyciskow nie trzeba implementowac. Ale jeszcze dobre 3 miesiace picia amareny brzoskwiniowej zanim to zaloze gdziekolwiek. Omega b chyba wszystko po i2c puszcza.IMG_20191028_235944.thumb.jpg.0653a7b0a451a35467c570c27e85a23c.jpg

• Like 1

Jest brzoskwiniowa?xd

Ja kiedyś myślałem żeby z Vectry z radiem przeszczepić. Ale jakoś pomysł legł w gruzach. Tylko radio mam z Vectry C. Z tego co kojarzę to dane z czujników w viki idą po szynie CAN. W przypadku CID w omedze, każdy czujnik na swój własny przewód. Pozostaje tylko dorobić CAN w omedze. Gdzieś widziałem u ruskich na forum, ale to było daaawno i już nigdy pamiętam strony

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

7 minut temu, Misiek_v6 napisał:

Jest brzoskwiniowa?xd

Jest, tylko zawsze wybrana i trzeba zanurkowac i gdzies z tylu za wisniowymi bedzie, na 40 wisniowych z 2 brzoskwinie beda :D Smakuje jak piccolo tylko kopie

• Like 1
  • Haha 1

1 minutę temu, Misiek napisał:

Ja kiedyś myślałem żeby z Vectry z radiem przeszczepić. Ale jakoś pomysł legł w gruzach. Tylko radio mam z Vectry C. Z tego co kojarzę to dane z czujników w viki idą po szynie CAN. W przypadku CID w omedze, każdy czujnik na swój własny przewód. Pozostaje tylko dorobić CAN w omedze. Gdzieś widziałem u ruskich na forum, ale to było daaawno i już nigdy pamiętam strony

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

Hmmmm....jak dorobić can? To jest w ogóle wykonalne? tam jest pierdyliard modułów pomiksowanych miedzy sobą... chyba trochę utopia :(

19 minut temu, psczelaszkov napisał:

Ja mam prototyp taki, ale BC2400 to oprocz temp zewnetrznej i baku to niema za duzo do przenoszenia funkcjonalnosci :lol:. Ekran jest dotykowy:woy:wiec na upartego nawet przyciskow nie trzeba implementowac. Ale jeszcze dobre 3 miesiace picia amareny brzoskwiniowej zanim to zaloze gdziekolwiek. Omega b chyba wszystko po i2c puszcza.IMG_20191028_235944.thumb.jpg.0653a7b0a451a35467c570c27e85a23c.jpg

Wygląda spoko. Przybliż coś więcej? Co to jest bc2400 bo nie jestem w stanie wyguglowac?

Jest, tylko zawsze wybrana i trzeba zanurkowac i gdzies z tylu za wisniowymi bedzie, na 40 wisniowych z 2 brzoskwinie beda Smakuje jak piccolo tylko kopie
Potwierdzam

7 godzin temu, Grzegorz89 napisał:

Qrła to dobre :f: Ale byłby hit na zlotach :f:

A tak serio to jak dla mnie Omega ma wszystko co powinien mieć samochód i niczego jej nie brakuje. No może trochę więcej wskaźników by się przydało. Jak Hubi pisał, temperatura i ciśnienie oleju, jakiś wskaźnik poziomu ładowania i żeby błędy można było odrazu sobie wyświetlić na cid/mid bez podłączania  kompa. 

da się to załatwić po przez wymianę radia na takie z androidem plus elm do obd, plus dodatkowe czujniki od czego chcesz :P

• Like 1

Ja chce zegary bo w radiu to tam ma takie cos i kody bledy kasuje ale nie podoba mi sie to ja chce fizyczne zegary od temperatury.

Mi chodzi tylko o otwieranie bagażnika samoczynne. Nie chodzi o pneumatyke ale o jakieś sprężyny co do góry podnisą ciężką klape czy coś. Temat założyłem już dawno temu. Ale nikt nie miał pomysłu, gdyż na ori siłownik nie wejdzie żadna sprężyna rozprężająca. Może @skit jakiś pomysł ? albo od czego wziąć na tyle mocny siłownik aby klapa sama poszybowała do góry ?

Mi chodzi tylko o otwieranie bagażnika samoczynne. Nie chodzi o pneumatyke ale o jakieś sprężyny co do góry podnisą ciężką klape czy coś. Temat założyłem już dawno temu. Ale nikt nie miał pomysłu, gdyż na ori siłownik nie wejdzie żadna sprężyna rozprężająca. Może @skit jakiś pomysł ? albo od czego wziąć na tyle mocny siłownik aby klapa sama poszybowała do góry ?
Wszystko sie da ale tak jak skit wczesniej pisal kupujesz gotowe zestawy silownikow np z vectry c ale koszt minimum 2 tys...

3 godziny temu, skit napisał:

Dokładnie tak to wyglądało.

image.png

gdzie znaleźć taką gałkę biegów ? :D:D

1 minutę temu, Grabarz napisał:
2 minuty temu, Maciej napisał:

Wszystko sie da ale tak jak skit wczesniej pisal kupujesz gotowe zestawy silownikow np z vectry c ale koszt minimum 2 tys...

o jakie Ci siłowniki chodzi ? bo ja do vectry C widzę za 100 zł :D

Elektryczny? :)

Teraz, Grabarz napisał:

Elektryczny? :)

mi chodzi o prostą sprawę, alby odbiła się tylko klapa do końca, na tyle silna aby sama klapa po otwarciu poszła do góry