Jump to content
PawelP

Wałki Rozrządu 4xG i 4xA

Recommended Posts

Witam temat był pewnie wiele razy omawiany ale chciałbym sie dowiedzieć jak to w końcu jest z tymi wałkami ? Konfiguracja 4xA i 4xG albo inny miks co daje ?  Chodzi o pożądany moment obrotowy z dołu  ktoś coś testował lub ma? U siebie mam 2xG i 2xA, engine X25XE

• Like 1

21 godzin temu, PawelP napisał:

Witam temat był pewnie wiele razy omawiany ale chciałbym sie dowiedzieć jak to w końcu jest z tymi wałkami ? Konfiguracja 4xA i 4xG albo inny miks co daje ?  Chodzi o pożądany moment obrotowy z dołu  ktoś coś testował lub ma? U siebie mam 2xG i 2xA, engine X25XE

W 3.2 Zakładaliśmy 4 wałki G i chodziła jak wściekła. Ale tez miała problem ze stabilnymi obrotami na wolnych... delikatnie telepało silnikiem, nie wiem czy przez to ale silnik po generalce wiec raczej tak :)

Teraz, skit napisał:

W 3.2 Zakładaliśmy 4 wałki G i chodziła jak wściekła. Ale tez miała problem ze stabilnymi obrotami na wolnych... delikatnie telepało silnikiem, nie wiem czy przez to ale silnik po generalce wiec raczej tak :)

@Wacek nią teraz jeździ więc niech się wypowie :)

Ja mam 4xG w X25XE i jakoś to chodzi ale czy ten moment tak wzrósł to nie powiedziałbym, musiałbym się przejechać seryjnym X25XE.
Jak były 4xG w X30XE to czuć było więcej momentu od dołu ale to pewnie zasługa większej pojemności.

Też mam problem z wolnymi obrotami tak jak @skit pisze.

Jak masz ochotę to możesz sprawdzić same wałki Ax4.
U mnie jakiś magik od poprzedniego właściciela na jednej głowicy założył wałki odwrotnie G i A i samochód jeździł :D

Jak zmieniasz rozrząd np to warto się zastanowić nad wsadzeniem wszystkich G albo sprawdzić wszystkie A.

• Like 1

Brat jest ciekawy jak to bedzie działac na 4xA  bo ma w  omedze 3.2 silniku z Cadillaca 4xG i pytał o 4xA  czy wiecej momentu bedzie, ja mam 2xG  i 2xA jak narazie niezmieniam , czyli 4xG to problem z wolnymi obrotami

Jeśli ma ochotę sprawdzić to może zapakować 4xA.
Tylko żeby było to miarodajne to trzeba by było sprawdzić na hamowni przed i po wymianie jak to będzie się zachowywać.
A to już jakieś koszty jakby nie było.

U brata tez jest problem z wolnymi obrotami na tych 4xG , zastanawia  sie nad zestawem 4xA tylko do ilu obrotow jest wysoki moment 5tys?  Gdzies na innym forum wyczytałem ze kyos wlozyl taki zestaw do 2.6 i bylo 298nm przy 3.5tys obrotow ponoć zmierzone 

Jest jakaś możliwość sprawdzenia bez ściągania pokryw czy jedynie wróżbita? Seryjne jakie mają oznaczenia? 

W jakich cenach powinny celować takie walki żeby dobrze trafić? 

Sorry, że tak się wtrącam i pytam, ale za niedługo zmiana rozrządu i chciałbym się zagłębić bardziej w ten temat. 

1 godzinę temu, bartek05395 napisał:

Jest jakaś możliwość sprawdzenia bez ściągania pokryw czy jedynie wróżbita? Seryjne jakie mają oznaczenia? 

W jakich cenach powinny celować takie walki żeby dobrze trafić? 

Sorry, że tak się wtrącam i pytam, ale za niedługo zmiana rozrządu i chciałbym się zagłębić bardziej w ten temat. 

Bez ściągnięcia pokryw nie ma opcji sprawdzenia. Seryjne od X30XE to G ssące i A wydechowe.
Myślę, że ok 200PLN da się kupić same G albo komplet G+A
Czyli masz seryjne X30XE i zastanawiasz się nad dołożeniem wałków G na wydech, tak? 

15 godzin temu, PawelP napisał:

U brata tez jest problem z wolnymi obrotami na tych 4xG , zastanawia  sie nad zestawem 4xA tylko do ilu obrotow jest wysoki moment 5tys?  Gdzies na innym forum wyczytałem ze kyos wlozyl taki zestaw do 2.6 i bylo 298nm przy 3.5tys obrotow ponoć zmierzone 

Chcąc to sprawdzić musiałby sprawdzić jak teraz mu wyjdzie na hamowni i po zmianie na 4xA.
Nie ma innej opcji, każdy silnik jest inny i pomiary przed i po są jedyną opcją sprawdzenia.
Jakby dał radę to byłoby fajnie gdyby wrzucił pomiary/wykresy tu na forum ;) 

• Like 1

37 minut temu, WOY napisał:

Bez ściągnięcia pokryw nie ma opcji sprawdzenia. Seryjne od X30XE to G ssące i A wydechowe.
Myślę, że ok 200PLN da się kupić same G albo komplet G+A
Czyli masz seryjne X30XE i zastanawiasz się nad dołożeniem wałków G na wydech, tak? 

Powiem szczerze, nie orientowałem się wgl w tym temacie i nie chciałem zakładać nowego więc chciałem tu się dopytać. Czyli jak mam 2xG i 2xA to jest to najlepsze rozwiązanie żeby nie stracić na kulturze pracy. Czy jest jeszcze jakaś inna opcja żeby walkami usprawnić to X30XE i czy 4xG mocno wpływa na niskie obroty?